karibu, vítejte v Tanzanii

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Název ubytování karibu, vítejte v Tanzanii!
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 75 216 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Mombasa
2 noci v 3* hotelech (Nyali Sun Africe nebo podobný hotel). Komfortní hotel u pláže.

Pokoje
Dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s možností přistýlky, s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Vybavení
Restaurace, bar a bazén.

Strava
Snídaně, obědy a večeře, nápoje k jídlům za poplatek.

Safari
10 nocív tzv. lodgi - luxusní, často  v místní kategorii 3*. Lodge se nachází přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti. Často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodge jsou často u napajedel, kde se zejména ve večerních hodinách shromažďují zvířata. Ubytování může být i ve stanu.

Pokoje
Skromně vybavené pokoje s koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonem), s možností přistýlky.

Strava 
Snídaně, obědy a večeře obvykle formou bufetu.  V některých lodgích jsou jídla servírována u stolu (snídaně a/nebo obědy ve formě cestovních balíčků).

Vybavení
Recepce, restaurace, bar a často i zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodgích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitých časech. Při platbě kartou v lodgích se platí 5% poplatek. 
V Serengeti je možnost dvou samostatných safari nebo jednoho dlouhého safari (v závislosti na lokaci lodge).

Mombasa
2 noci, ubytování v hotelu vybraném z nabídky Keňa - Mombasa.

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

ProgramNejkrásnější symboly Afriky - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • Národní park Tarangire - tanzanské Amboseli • tanzanská jezera: jezero Eyasi, jezero Natron, jezero Ndutu • Serengeti - království volně žijících zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • údolí Seronera • trekking na aktivní sopku Ol Doinyo Lengai (Hora Bohů) • pláže Indického oceánu 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání na Kypru nebo v Egyptě (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Nyali Sun Africa nebo podobný skromný hotel). Večeře a přenocování.

Den 2 
Snídaně a volný čas k odpočinku, koupání a opalování. Oběd, večeře a přenocování v hotelu. 

Den 3
Po snídani transfer na mezinárodní letiště Moi a přelet do Nairobi. Následně návštěva muzea Karen Blixen - domu, ve kterém bydlela spisovatelka, známá z filmu „Vzpomínky na Afriku“. V muzeu uvidíme památky ze života spisovatelky a také rekvizity z filmu. Oběd. Poté přejezd do Arushe v Tanzanii, ubytování v lodgi (např. Moivaro Lodge & Estate). Volný čas, během kterého bude možno navázat bližší kontakt s místním obyvatelstvem. Večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km) 

Den 4
Po časné snídani přejezd do Národního parku Tarangire - „tanzanského Amboseli“. Oběd formou cestovních balíčků. Následně odpolední safari v parku, který je známý především díky nespočtu afrických slonů. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Karatu. (Trasa cca 240 km)

Den 5
Po snídani celodenní výlet k jezeru Eyasi, kde bude možnost interakce s kmenem Hadza (za poplatek cca 45 USD/os.). Jeden z mála kmenů, který nadále udržuje kulturu a tradici svých předků. Možnost zúčastnit se každodenního života Hadzů: jít s muži lovit, rozpalovat oheň, stavět chaty, učit se jazyk. Oběd formou balíčků. Následně návrat do lodge, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 6
Po snídani přejezd ke kráteru Ngorongoro, který je nazýván „rájem Afriky“ a podle přírodovědců osmým divem světa. Nachází se v západní části Great Rift Valley (Velké příkopové propadliny), která se táhne od údolí řeky Jordán na Středním východě až k Mosambiku (seznam UNESCO). Sopka Ngorongoro byla aktivní před 2 miliony let. Zůstal po ní největší kráter na světě, o rozloze cca 260 km2 a průměru až 22 km. Na dně kráteru žijí stovky divokých zvířat a ptáků: lvi, sloni, nosorožci, pakoně, zebry, buvoli, antilopy a plameňáci. Možnost pozorování zvířat během dvouhodinového safari. Oběd formou cestovních balíčků. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu: prohlídka pastýřských domků, ukázka masajských tanců a zvyků, možnost nákupu masajských rukodělných výrobků. Přejezd do lodge v okolí jezera Ndutu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Ranní pozorování zvířat u jezera Ndutu, návrat do lodge na snídani a následně přejezd do údolí Seronera - centrální části parku Serengeti, který je známým útočištěm zvířat. Oběd a ubytování v lodgi v okolí Serengeti, následně odpolední 2 hodinové safari. Návrat do lodge, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 8
Časně ráno a odpoledne safari v údolí Seronera. Pozorování zvířat je snadné díky nízkým porostům - park je porostlý savanou, sem tam se vyskytují akáty. Krajina je rozmanitá díky četným řekám, jezerům a močálům. V parku se lze setkat se slavnou „velkou africkou pětkou“ divokých zvířat: slonem, nosorožcem, lvem, levhartem a buvolem. Snídaně a oběd v lodgi, během dne čas na odpočinek. Možnost jednoho dlouhého safari (v závislosti na umístění lodge) - odjezd po snídani, oběd formou balíčku, odpoledne čas na odpočinek. Návrat do lodge, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 9
Po časné snídani odjezd ve směru severního Serengeti, během cesty krátké safari v údolí Seronera. Obrovská savana v severním Serengeti je známá jako centrum velké migrace. Krajina je charakterizována rozsáhlými oblastmi savany, které prolínají akácie a říční lesy. Divoká příroda se táhne podél břehů řeky Mara a návštěvníci mohou vidět každoroční podívanou na půl milionu migrujících pakoňů. Lze se zde setkat s takovými zvířaty, jako jsou buvoli, zebry, gazely, žirafy, lvi a leopardi. Oběd v lodgi a následně odpolední safari v oblasti Lobo. Večeře a přenocování v lodgi v severní části Serengeti. (Trasa cca 150 km)

Den 10
Po časné snídani ranní pozorování zvířat v Serengeti a následně přejezd autem k jezeru Natron, které se nachází na úpatí jediné aktivní sopky v Africe Ol Doinyo Lengai (Hora Bohů). Je jedním z nejvíce alkalických jezer na světě, které je zásobováno horkými prameny bohatými na minerály a jeho hloubka je pouze 3 metry. Je také domovem milionů drobných korýšů, které přitahují doslova tisíce menších plameňáků, a proto je jedním z nejdůležitějších hnízdišť těchto ptáků na Zemi. Oběd, večeře a přenocování v lodgi v okolí jezera Natron. (Trasa cca 250 km)
Pro zájemce výstup na sopku Ol Doinyo Lengai (cena cca 115 USD/os.), odchod kolem půlnoci, návrat do lodgíe kolem 10:00 hodiny následujícího dne.

Den 11
Snídaně, následně kolem cca 10:30 pozorování plameňáků, obdivování vodopádů, koupání v jezeře Natron. Oběd, večeře a přenocování v lodgích.

Den 12
Po snídani přejezd do Arushi, během cesty oběd formou balíčku. Večeře a přenocování v lodgi v okolí města Arusha. (Trasa cca 250 km)

Den 13
Po snídani přejezd z Arushi do Mombasy. Ubytování ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu. (Trasa cca 650 km)

Den 14
Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů, např. Mombasa City Tour (cena cca 45 USD/os.).

Den 15
Po snídani vystěhování z pokojů, volný čas, možnost využití veřejné infrastruktury hotelu. Odpoledne transfer na letiště v Mombase a odlet charterovým letadlem do Polska.  

Den 16
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, místní přelet: Mombasa - Nairobi (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 14 nocí v hotelech a lodgích ***, přejezdy terénními vozy a minibusy, transfery: letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence v polském jazyce), stravování dle programu a popisů hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, přesedá v autobusech) a místního řidiče - specialisty během safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatky za vstupné do národních parků, poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce (celkové náklady na účast v programu cca 995 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček). Nezahrnuje: spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety, vízum do Keni (vízové postupy dle aktuálních předpisů, cena cca 50 USD/os.), vízum do Tanzanie (cca 50 USD/os. - platí se na hranici s Tanzanií).

Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/os.), návštěva kmene Hadza (cca 45 USD/os.), trekking na vulkán Ol Doinyo Lengai (cena cca 115 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a výše poplatků za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 5.3.2020 a mohou se změnit. 

Název zájezdu v polském jazyce: Karibu, Witaj w Tanzanii!
Kód zájezdu: KTN


Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu dojednotlivých zemí.Výlety v okolíMombasa City Tour 
Začneme tím, že navštívíme pevnost Fort Jesus, památku zapsanou na seznam Světového dědictví UNESCO, jejíž historie je neodmyslitelně spojena s historií celého města. Poté se vydáme na procházku ulicemi starého města, během které budeme moci obdivovat stavby z koloniálních dob s odkazem na arabskou architekturu s krásně vyřezávanými dřevěnými dveřmi. Během procházky budeme mít možnost vidět Náměstí vlády, které se nachází vedle starého přístavu a jedné z nejstarších mešit v Mombase. Poté pojedeme do Aleje Baobabů, kde si budeme moci vyfotit jeden z největších baobabů na ostrově. Vydáme se také ke sloním klům - symbolu Mombasy a na konec do manufaktury kmene Akamba, které po celé generace vyřezává postavy z exotického dřeva a kde bude možné zakoupit si jejich výrobky. Cena cca 45 USD/os.Upozornění k programuOd 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni a Tanzanii (od 1.6.2019). Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni a Tanzanie s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa a Tanzanie jsou jedny ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Důležité informace
Očkování: V Tanzanii je vyžadováno očkování proti žluté zimnici (kvůli přejezdu z Keni, kde se žlutá zimnice vyskytuje endemicky), doporučuje se očkování proti žloutence.

Všeobecné pokyny
- Na safari byste měli mít elastickou brašnu (obsah cca 60 litrů) a ne pevný kufr. Po příletu je možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Ponechaná zavazadla si klienti vyzvednou po návratu ze safari nebo budou doručena delegáty do hotelů (toto by mělo být nahlášeno průvodci během safari).
- Doporučujeme si vzít s sebou šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a opalovací krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- V den safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nebrat oblečení v tmavě modré barvě, která může přilákat hmyz. 
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Doporučujeme vzít adaptery do britských zásuvek.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k výpadkům pevných linek.
- Je dobré mít s sebou malé množství peněz vyměněných za keňské šilinky potřebné k malým nákupům/kávy, čaje na zastávkách - čerpacích stanicích/místních obchodech. V lodgích a v obchodech se suvenýry lze platit v dolarech.
- Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2006.VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2,53 USD
-  vyřízení víza trvá cca 2 - 7 pracovních dnů 

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu.

Vízum do Tanzanie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzanie vízum
- vízum je  možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacího průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzanie je cca 50 USD/os.

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Keni a Tanzánie!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.