Keňa a Tanzánie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Název ubytování Keňa a Tanzánie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 49 681 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

MOMBASA: 
Hotel 3* - 1 noc po příjezdu (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Hotel se nachází na pláži.
Pokoje: dvou a třílůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.
Vybavení: restaurace, bar a bazén.
Strava: snídaně a večeře.
 
SAFARI:
Lodgíe 3* - (6 nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodgíe jsou často postaveny u napajedel, kde lze pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují. Možnost ubytování také ve stanových lodgích.
Pouze dvoulůžkové pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu). 
Strava: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se občas jídla podávají ke stolu (možnost snídaní a/nebo obědů formou cestovních balíčků).
Vybavení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodgích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitých časech. Při platbě kartou v lodgích se k hodnotě účtu připočítává 5%.
V Masai Mara a Serengeti je možné absolvovat 2 safari nebo jedno celodenní (v závislosti od poloze lodgíe).

Pro zájemce (za poplatek) možnost prodloužení pobytu o jeden týden (7 nocí) v Mombase nebo Malindi. Popisy hotelů na stránkách "Odpočinek v Keni" a v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

ProgramNejkrásnější symboly Afriky - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • Kilimandžáro - Střecha Afriky vystupující zpoza mraků • Serengeti - království volně žijících zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • biosférická rezervace UNESCO v parku Lake Manyara • Tsavo West a prameny Mzima  • pláže indického oceánu

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 min, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole následuje přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Večeře a přenocování.

Den 2
Po časné snídani (možné formou balíčku) transfer do města Taveta na hranicích s Tanzánií, kde přesedneme do jeepů. Následně přejezd do Národního parku Lake Manyara, který se nachází na úpatí Velké africké příkopové propadliny a je zapsán na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Během cesty přestávka na oběd. Park se rozkládá na ploše cca 329 km², je známý pro své krásné jezero a bohatou faunu, kterou můžeme během safari vidět: divoká prasata, paviány, gazely, hrochy. Pozdě odpoledne příjezd na večeři a přenocování v lodgí v okolí parku Lake Manyara. (Trasa cca 475 km)

Den 3
Po časné snídani přejezd do Národního parku Serengeti. Oběd (formou pikniku) a následně odpolední safari v parku, který je známý po celém světě, a má rozlohu srovnatelnou s rozlohou severního Irska. Večeře a přenocování v lodgi v Serengeti. (Trasa cca 250 km)

Den 4
Brzy ráno a odpoledne safari v Národním parku Serengeti. Pozorování zvířat je zde snadné vzhledem k nízké vegetaci - park pokrývá savana s akáciemi. Krajina je rozmanitá řadou malých řek, jezer a bažin. V parku se lze setkat se slavnou „velkou africkou pětku“ volně žijících zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola. Snídaně a oběd v lodgí, během dne čas na odpočinek. Možnost celodenního safari (v závislosti na umístění lodge) - odjezd po snídani, oběd formou balíčku, odpoledne čas na odpočinek. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Serengeti. (Trasa cca 120 km)

Den 5
Po časné snídani přejezd ke kráteru Ngorongoro. Pro zájemce návštěva masájské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu navštívíme domky pastýřů, uvidíme masájské tance a zvyky, možnost koupit ruční práce Masajů. Sopka Ngorongoro byla aktivní před 2 miliony let, po výbuchu a zhroucení vznikl kráter o rozloze cca 260 km²  a průměru až 22 km. Na dně kráteru žijí stovky divokých zvířat a ptáků: lvi, sloni, nosorožci, pakoni, zebry, buvoli, antilopy a plameňáci. Park Ngorongoro je nazýván „rájem Afriky“ a osmým divem světa, nachází se v západní části Velké příkopové propadliny, která se táhne od údolí řeky Jordán na Středním východě do Mosambiku. Oběd formou balíčku na cestu. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Ngorongoro. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Po snídani pojedeme zpět do Keni. Překročení hranic v Namandze, přestávka na oběd (formě balíčků) a změna vozidel na mini busy. Následně příjezd do Národního parku Amboseli, který nabízí úchvatný výhled na majestátní „střechu Afriky“ - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Odpolední safari v parku Amboseli, známém především jako „země slonů“, ale často se zde lze setkat i s ostatními zvířaty: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Oběd formou cestovního balíčku, večeře a přenocování v lodgí v okolí Amboseli. (Trasa cca 250 km)

Den 7
Po snídani transfer minibusem do Národního parku Tsavo West (cca 250 km, cca 4,5 hodiny jízdy). Během cesty na safari uvidíme malebné prameny Mzima (dva rybníky spojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli) a obrovská černá lávová pole - Shetani. Oběd, pak odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe. Park Tsavo je zarostlý buši a akáciovými háji a žijí zde tisíce divokých zvířat: sloni, lvi, buvoli, antilopy, pakoně a žirafy a dokonce leopardi a nosorožci. Večeře a přenocování v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 265 km)

Den 8
Po časné snídani další safari v Národním parku Tsavo West. Následně odjezd ve směru Mombasy (oběd za příplatek). (Trasa cca 250 km) V odpoledních hodinách příjezd do Mombasy a následně: - Klienti, kteří zůstávají na další týden pobytu - transfer do vybraného hotelu na pobřeží Indického oceánu. - Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer do hotelu na osvěžení po cestě, následně transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Celková trasa cca 2 400 km.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s technickým mezipřistání, letištní taxy, ubytování: 7 nocí nebo za příplatek 14 nocí v hotelech a v tzv. lodgích o kvalitě *** , transfery teréními vozy a minibusem, transfer letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence v polském jazyce), stravu dle programu a popisů hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, přesedá mezi autobusy) a místního řidiče - specialista na safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstupy do národních parků, povinný poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce (celkem za účast na programu cca 730 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček), spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety, vízum do Keni (žádost o vízum je potřeba podat on-line, cena cca 50 USD/os.) a vízum do Tanzanie (cca 50 USD/os., platí se na hranici s Tanzanií).

Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/osoba).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatku za balíček účasti na programu jsou aktuální ke dni 3.9.2019 a mohou se změnit.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Keni.VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je možné podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD  
- vyřízení víza trvá cca 2 - 7 pracovních dnů

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a vstupní podmínky do Keni!

Vízum do Tanzánie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzanie vízum
- vízum je možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacícho průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzánie je cca 50 USD/osoba

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.Upozornění k programuOd 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni a Tanzánii (od 1.6.2019). Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni a Tanzánie s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa a Tanzánie je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.Tip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.