Keňa, Tanzánie a Zanzibar - safari s odpočinkem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Název ubytování Keňa, Tanzánie a Zanzibar - safari s odpočinkem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 81 824 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

MOMBASA: 
Hotel 3* - 1 noc po příjezdu (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Hotel se nachází na pláži.
Pokoje: dvou a třílůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.
Vybavení: restaurace, bar a bazén.
Strava: snídaně a večeře.
 
SAFARI:
Lodgíe - (6 nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodgíe jsou často postaveny u napajedel, kde lze pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují. Možnost ubytování ve stanových lodgích.
Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu). Možnost přistýlek.
Strava: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se někdy jídla podávají ke stolu (možnost snídaní a/nebo obědů formou cestovních balíčků).
Vybavení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.
V některých lodgích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitých časech. Při platbě kartou v lodgích se k hodnotě účtu připočítává 5%. V Serengeti je možné absolvovat 2 safari nebo jedno celodenní (v závislosti od polohy lodgíe).
 
ZANZIBAR:
Hotely - 7 nocí ve vybraném pobytovém hotelu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

ProgramKeňa a Tanzánie v jednom zájezdu! • nejkrásnější zvířata Afriky - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • Tsavo West a Mzima Springs • Lake Manyara - území hrochů • Serengeti - království divokých zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • Amboseli a střecha Afriky - Kilimandžáro • vnitrostátní přelety v ceně • odpočinek na krásných plážích Zanzibaru

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 min, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole následuje přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Večeře a přenocování.

Den 2
Po časné snídani (případně formou balíčku) transfer minibusem do Národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začíná po příjezdu k bráně parku. V parku najdeme hlavně keře a akácie, které jsou domovem pro tisíce divokých zvířat: slony, lvy, buvoly, antilopy, pakoně a žirafy, a dokonce i levharty a nosorožce. Oběd, pak odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde můžete vidět také obrovská hejna stěhovavých ptáků, stejně jako tzv. červené slony z Tsava. Ubytování, večeře a přenocování v lodgi v okolí Tsava. (Trasa cca  280 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Národního parku Amboseli, který nabízí úchvatný výhled na majestátní „střechu Afriky“ - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Během cesty na safari uvidíte také malebné prameny Mzima (dva rybníky spojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli), a obrovská černá lávová pole - Shetani. Pro zájemce návštěva Masajské vesnice (za poplatek cca 25 USD/os.). V programu: návštěva pastýřských domů, ukázka masajských tanců a zvyků, možnost nákupu suvenýrů. Oběd, následně safari v parku Amboseli, známém především jako „země slonů“, ale často se zde můžete setkat i s ostatními zvířaty jako: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Amboseli. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani transfer do oblasti Namanga na hranicích s Tanzánií, kde přesedneme do jeepů. Následně přejezd do Národního parku Lake Manyara, zapsaného na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Po cestě zastávka na oběd. Odpoledne safari v Národním parku Lake Manyara, který je známý malebným jezerem a bohatou faunou, kterou uvidíme během safari: paviáni, gazely, hroši. V oblasti vysoké vegetace, blíže k bráně do parku, můžeme vidět četné populace paviánů. Navíc se zde lze setkat s více než 350 druhy ptáků. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Parku Lake Manyara. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po časné snídani přejezd do Národního parku Serengeti. Oběd (formou pikniku) a následně odpolední safari v parku, který je známý po celém světě, a má rozlohu srovnatelnou s rozlohou severního Irska. Večeře a přenocování v lodgí v Serengeti. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani a odpoledne safari v Národním parku Serengeti, který je známý pro svou bohatou populaci gazel a zeber, ale můžete zde s trochou štěstí vidět slavnou „velkou africkou pětku“ volně žijících zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola a více než 500 druhů ptáků. Pozorování zvířat je zde snadné vzhledem k nízké vegetaci - park pokrývá savana s akáciemi. Snídaně a oběd v lodgí, během dne čas na odpočinek. Možnost celodenního safari (v závislosti na umístění lodgíe) - odjezd po snídani, oběd formou balíčku, odpoledne čas na odpočinek. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Serengeti. (Trasa cca 120 km)

Den 7
Po časné snídani přejezd na nezapomenutelné safari v kráteru Ngorongoro. Park je známý především díky obrovskému kráteru Ngorongoro, zvanému rájem Afriky, který je považován za jeden z osmi přírodních divů světa. Kráter se nachází západně od slavné Great Rift Valley (Velké příkopové propadliny). Byl vytvořen po výbuchu sopky před 2 miliony let, kdy vznikl kráter o rozloze cca 312 km²  a průměru až 22 km. Na dně kráteru žijí stovky divokých zvířat a ptáků: lvi, sloni, nosorožci, pakoni, buvoli, antilopy a plameňáci. Během safari krátká přestávka na oběd - formou pikniku. Večer přejezd do lodgíe v okolí Ngorongoro na večeři a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani přejezd ve směru Arushe (oběd formou balíčku). (Trasa cca 200 km) Transfer na letiště v Arushe a přelet na ostrov Zanzibar. Transfer do vybraného hotelu. Ubytování a přenocování.

Den 9-14
Pobyt ve vybraném hotelu na ostrově Zanzibar.

Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Mombasy, transfer do hotelu, čas na odpočinek po cestě. Následně transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 16
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 min, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace programu může být změněno či obráceno.
- Celková trasa cca 2 400 km.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, místní přelety Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Mombasa (váhový limit 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 7 nocí v hotelech a lodgích *** (na základě ohodnocení organizátora zájezdu) + 7 nocí v hotelu dle vlastního výběru na Zanzibaru, transfery minibusem a teréními vozy, transfery letiště - hotel - letiště (může být bez polské asistence), strava jako v programu a popisech hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, bude přecházet mezi autobusy) a místního řidiče - specialisty na safari (1 osoba na minibus, anglicky mluvící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel). Na Zanzibaru jsou klienti v péči anglicky mluvícího místního delegáta, kontakt s polským delegátem v Mombase pouze telefonicky.

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky pro řidiče a místní průvodce - celkové náklady na účast v programu cca 730 USD/os. (platí se po příletu průvodci jako balíček). Tento poplatek neobsahuje: spropitné pro nosiče a čísníky, další jídla a pití, osobní výdaje, fakultativní výlety, vízum do Keni (50 USD - vyřizuje se dopředu on-line), vízum do Tanzanie (50 USD - platí se na keňsko-tanzanské hranici).

Fakultativní výlet: masajská vesnice (cca 25 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz  a vstupů do parků jsou platné v den 3.9.2019 a mohou se měnit.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Keni.JinéDůležité informace
Očkování: V Tanzanii je vyžadováno očkování proti žluté zimnici (kvůli přejezdu z Keni, kde se vyskytuje endemicky žlutá zimnice), doporučuje se očkování proti žloutence.

Všeobecné pokyny:
- Na safari byste měli mít brašnu spíše než pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase, vzhledem k letu na Zanzibar z Arushy (váhový limit 15 kg + 5 kg příruční).
- Doporučujeme vzít si s sebou šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem.  
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne se mění (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům.
- Na safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nenosit oblečení tmavě modré barvy, protože mohou přilákat hmyz.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k selhání pevných linek.
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2006.VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je možné podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD  
- vyřízení víza trvá cca 2 - 7 pracovních dnů

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data původního návratu

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a vstupní podmínky do Keni!

Vízum do Tanzánie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzánie vízum
- vízum je  možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacícho průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzánie je cca 50 USD/os.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.Upozornění k programuOd 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni a Tanzánii (od 1.6.2019). Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni a Tanzánie s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa a Tanzánie je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.Tip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.