Keňa - Uganda - Velká migrace zvířat a horské gorily

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Uganda
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 79 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Velká migrace zvířat v Keni a unikátní horské gorily v Ugandě.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do KENI, Nairobi."Velká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami kmene Kikujů. Jezero Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Přejezd do NP Masai Mara – nejpestřejší pozorování divoké zvěře v"Keni. První vzorky fantastické fauny Afriky. Ubytování v"Masai Mara v pronajatých stanech.

3. den

Nejvyhlášenější safari v"NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta. Ubytování v"Masai Mara v pronajatých stanech s"plnou penzí.

4. den

Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Dlouhý zástup"tisíců pakoňů a zeber putuje savanou. Řeka Mara, slavná překážka k novým pastvinám. Celodenní safari. Trefíme časově vstup zvířat do „řeky smrti“? Hody pro obrovské krokodýly i naše kamery!

5. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování černých i bílých nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Množství plameňáků. Odpolední safari.

6. den

Putování do UGANDY. Jinja a prameny Nilu. Magické místo bývalých vodopádů, kde vytéká Bílý Nil ze slavného Viktoriina jezera. Památník Spekeho, objevitele pramenů Nilu. Tepající noční Kampala.

7. den

Velká cesta na sever země. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší NP Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Výlet nad horní hranu vodopádu s úchvatnými scenériemi. Ubytování v"Murchison Falls v"pronajatých stanech s postelemi.

8. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Hřmící divadlo obrovské síly. Pozorování slonů, buvolů, zeber, vodušek, antilop a stovek vodních ptáků. Šance na slavného člunozobce. Bezkonkurenční safari mezi hrochy a krokodýly. Ubytování v"Murchison Falls v"pronajatých stanech s postelemi.

9. den

Celodenní přejezd z"Murchison Falls krajinou plnou malých vesniček. Čajové plantáže před horským letoviskem Fort Portal.

10. den

Banánovými plantážemi v podhůří „Měsíčních hor“ Ruwenzori - poodhalí mystické horstvo bílé vrcholky? Cestou do NP Queen Elizabeth překročíme rovník. Krajina sopečných jezírek kráterů, poloostrov Mweya. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Desítky hrochů, krokodýli, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva.

11. den

Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Safari ve východní části parku. Rybářské vesnice.

12. den

Pohádková savana a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku Ishasha šance na neobvyklé „stromové“ lvy? Vjezd do „neproniknutelného“ NP Bwindy (UNESCO) podél hranic Konga.

13. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes devět set. Deset druhů primátů v pralese. Nejpestřejší místo na flóru i faunu. V"odpoledních hodinách výlet k domorodcům – výroba banánového piva, vína i pálenky. Pygmejové Bambuti – trpaslíci pralesa. Rozehrají opět svérázné nástroje – jako to umí jen právě oni? Šaman – léčitel s magickými bylinami, lektvary i africkou „viagrou“.

14. den

Návštěva místní školy. Přejezd vulkanickou krajinou s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří Virunga. Kabale - nejvýše položené město v jižním cípu zvaném „africké Švýcarsko“. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na lodi po jezeře. Množství ptáků. Romantický nocleh u jezera.

15. den

Přejezd do Kampaly přes město Masaka. Cestou zastávka na rovníku a u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky."

16. den

Perličky hlavního města Kampaly. Barevné tržnice, chrám sikhů v turbanech i svatyně hinduismu. V případě časových možností návštěva botanického komplexu Entebbe. V"závislosti na času odletu pro zájemce možnost raftování na jedné z nejdivočejších řek světa - Bílém Nilu. Klasifikace řeky na stupeň V-VI říká všechno. Večerní odlet.

17. den

Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.