Keňa – velká cesta pro fajnšmekry

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 127 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Okruh po Keni určený pro aktivnější cestovatele. Neobvyklá cesta vlakem keňskými národními parky. Možnost výstupu na horu Longonot, posvátnou horu Masajů.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - NAIROBI

Odlet z Prahy do Nairobi s přestupem. Po příletu transfer do hotelu Tamarind Tree Hotel 5*, nocleh se snídaní.

2. den - NAIROBI - NP LAKE NAKURU

Po časné snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Oběd v Lake Nakuru Sopa lodži. Odpolední safari v parku, pojmenovaném po alkalickém jezeře, obklopeném savanami a akáciovými lesy. Největší atrakcí parku jsou zde nosorožci, se kterými se tu určitě potkáte. Létají sem plameňáci a žije zde dalších cca 450 druhů ptáků. Potkáte tu paviány, buvoly, zebry, pakoně, gazely, impaly, žirafy rotchieldovy, lvy a další. Večeře a nocleh v lodži.

3. den - NP LAKE NAKURU - JEZERO NAIVASHA

Občerstvení v lodži a odjezd na tradiční ranní safari se snídaní formou balíčku. Po safari odjezd k jezeru Naivasha, na jehož březích žila slavná Joy Adamsonová. Oběd v Naivasha Sopa lodži. Odpoledne projížďka lodí po jezeře, které je domovem hrochů a mnoha druhů ptáků. Na březích se pasou žirafy, zebry a další druhy antilop. Večeře a nocleh v lodži.

4. den - JEZERO NAIVASHA – NP HELLS GATE (VÝSTUP NA OL LONGONOT)

Po snídani odjezd do nedalekého NP Hells Gate a safari v parku. Své jméno získal díky bizarním skalním útvarům, jež vytváří nezapomenutelné scenérie. Žijí zde buvoli, zebry, další druhy antilop, kočkovité šelmy, ale také vzácné druhy orlů. Pro zájemce možno místo safari zajistit výstup na horu Longonot, 2 776 m vysoký vulkán, s vrcholem zakončeným kalderou o velikosti 12 x 8 km. Při výstupu na Ol Longonot zdoláte převýšení cca 750 m, výstupová stezka je cca 3,1 km dlouhá a navazuje na ni procházka po okraji kráteru v délce cca 7,2 km. Celý trek trvá cca 4 – 5 hodin. Odměnou vám bude úžasný výhled na Great Rift Valley. Večeře a nocleh v Naivasha Sopa lodži.

5. den - JEZERO NAIVASHA – NP SAMBURU

Po časné snídani djezd do NP Samburu, oběd v Samburu Sopa lodži. Podvečerní safari v parku, ležícím v údolí řeky Ewaso Ngoro. Můžete zde pozorovat jiné druhy zvířat, než v ostatních keňských parcích. Žijí zde antilopy žirafí, zebry grevyho, žirafy síťované, přímorožci a další. V řece se rádi koupou sloni a hroši, na březích se povalují krokodýli. V korunách stromů odpočívají leopardi a v buši se ukrývají lvi.

6. den - NP SAMBURU

Občerstvení v lodži. Tradiční ranní safari v NP Samburu. Návrat do lodže na snídani. Dopoledne čas na relaxaci u bazénu a oběd. Odpoledne další safari v parku. Večeře a nocleh ve vaší lodži.

7. den - NP SAMBURU – REZERVACE MASAI MARA

Po snídani transfer na letiště a odlet do rezervace Masai Mara. Po příletu oběd v Mara Simba lodži. Odpolední safari v Masai Maře. Večeře a nocleh v Mara Sopa lodži.

8. den - REZERVACE MASAI MARA

Celodenní safari s obědem formou balíčku. Masai Mara je slavná hlavně díky každoroční migraci obrovských stád pakoňů a zeber. Jedná se o nejlepší rezervaci pro pozorování zvěře v celé Keni, kde máte šanci zahlédnout kompletní „Velkou pětku“, kam řadíme buvola, slona, nosorožce, lva a levharta. Potkáte tu ale i gepardy, hyeny, šakaly, gazely, impaly a další druhy antilop a pštrosy. Na březích řeky Mary se vyhřívají krokodýli. Večeře a nocleh ve vaší lodži.

9. den - REZERVACE MASAI MARA - NAIROBI

Tradiční ranní safari, návrat na snídani do lodže. Odjezd do Nairobi s obědem formou balíčku. Návštěva muzea Karen Blixenové, zřízeném v domě, kde slavná spisovatelka žila. Zastávka na žirafí farmě, kde se snaží pomáhat poraněným zvířatům. Možnost krmení žiraf. Ubytování v hotelu Tamarind Tree Hotel. Večeře v restauraci Carnivore, specializované na rožněná masa. Nocleh v hotelu.

10. den - NAIROBI - AMBOSELI

Po snídani návštěva sloního sirotčince Daphne Sheldrickové. Uvidítě krmení těch nejmenších slůňat, spojené s výkladem o jejich životě. Odjezd do NP Amboseli s obědem formou balíčku. Po příjezdu do parku safari cestou do Oltukai lodže. Večeře a nocleh.

11. den - NP AMBOSELI

Celodenní safari v NP Amboseli s obědem formou balíčku. Fotogenický, věčně zelený park leží u paty Kilimanjara, nejvyšší hory afrického kontinentu. Potkáte tu obrovská stáda slonů, kteří se s oblibou koupou v místních bažinách, ale také zebry, žirafy, různé antilopy a spoustu druhů ptáků. Večeře a nocleh v lodži.

12. den - CESTA VLAKEM Z NP AMBOSELI DO NP TSAVO EAST

Po snídani transfer na železniční stanici Emali a cesta vlakem do východního Tsava. Trať vede územím národních parků a při trošce štěstí uvidíte pasoucí se stáda. Příjezd na stanici Voi. Transfer do Satao kempu, oběd. Odpolední si safari v NP Tsavo East, slavném hlavně díky červenému zbarvení místních slonů. Ti milují koupele ve vodách místních řek, obarvených červenou hlínou. Můžete zde pozorovat i další druhy zvířat, včetně kočkovitých šelem. Večeře a nocleh v kempu.

13. den - NP TSAVO EAST - CESTA VLAKEM DO MOMBASY

Tradiční ranní safari. Návrat do kempu na snídani. Transfer na železniční stanici Voi a cesta vlakem do pobřežní Mombasy. Po příjezdu do Mombasy transfer do plážového hotelu Severin Sea Lodge. Ubytování v hotelu se stravováním formou polopenze.

14. den - POBYT NA PLÁŽI

Individuální volno, relaxace u Indického oceánu. Fakultativně možnost polodenní návštěvy Mombasy (UNESCO), která zahrnuje návštěvu tržiště, přístavu, Moi Avenue, starého města a historické pevnosti Fort Jesus. Večeře a nocleh v hotelu.

15. den - ODLET Z MOMBASY

Snídaně, check out. Transfer na mezinárodní letiště, odbavení, odlet do Prahy s přestupem.

16. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.