Keňa - z Nairobi do Mombasy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 72 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pro milovníky přírody, toužící spatřit na vlastní oči bohatství keňských národních parků plných zvěře.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY (VÍDNĚ) - NAIROBI

Odlet z Prahy (Vídně) do Nairobi s přestupem. Po příletu transfer do hotelu Tamarind Tree Hotel 5*. Nocleh se snídaní.

2. den - NAIROBI – REZERVACE MASAI MARA

Časná snídaně. V 08:00 hod odjezd do NP Masai Mara. V cca 14:00 hod příjezd do lodže, oběd. Odpolední safari v rezervaci, slavné díky každoroční migraci pakoňů a zeber. Kromě nich tu potkáte další druhy zvířat, jako slony, žirafy, další druhy antilop a také velké kočky. Lvi odpočívají ve stínu pod stromy, gepardi vyhlížejí svou kořist a v korunách stromů se ukrývají levharti. Večeře a nocleh v Mara Sopa lodži.

3. den - REZERVACE MASAI MARA

Tradiční ranní safari. V tuto denní dobu jsou zejména velké kočky nejvíce aktivní a při troše štěstí spatříte třeba lovící lvice. Návrat do lodže na pozdní snídani. Čas na relaxaci a oběd. Odpoledne další safari v rezervaci. Večeře a nocleh v Mara Sopa lodži.

4. den - REZERVACE MASAi MARA – NP LAKE NAKuRu

Před snídaní ranní safari v Masai Maře. Snídaně v lodži, check out a transfer do NP Lake Nakuru. Oběd v lodži. Odpolední safari v NP Lake Nakuru. Alkalické jezero Nakuru je oblíbeným stanovištěm vodních ptáků. Park je ale hlavně domovem nosorožců, černých i bílých. Máte možnost vidět také žirafy rotschieldovy, které jinde na území Keni nežijí. V akáciových lesích okolo jezera uvidíte také opice, různé druhy antilop, ale i velké kočky. Večeře a nocleh v Lake Nakuru Sopa lodži.

5. den - NP LAKE NAKURU – NAIROBI – NP AMBOSELI

Tradiční ranní safari v NP Lake Nakuru. Návrat do lodže na snídani. Odjezd do Nairobi. Zastávka ve slavné restauraci Carnivore na oběd. Poté transfer do NP Amboseli. Večeře a nocleh v Amboseli Sopa lodži, či Satao Elerai kempu.

6. den - NP AMBOSELI – NP TSAVO WEST

Časná snídaně. Dopolední safari v NP Amboseli, fotogenickém parku ležícím u paty nejvyšší hory Afriky – Kilimanjara. Uvidíte obrovská stáda slonů, kteří milují koupání v místních bažinách. Park nabízí dost potravy také pro žirafy, zebry a další druhy antilop. S trochou štěstí tu potkáte i lvy. Oběd formou balíčku. Odpoledne odjezd do NP Tsavo West. Večeře a nocleh ve Voyager Ziwani kempu, či Severin Safari kempu.

7. den - NP TSAVO WEST – NP TSAVO EAST

Po časné snídani dopolední safari v NP Tsavo West s návštěvou slavných pramenů Mzima. V křišťálově čisté vodě se s oblibou koupou hroši, které můžete pozorovat z podvodní pozorovatelny. V západní části NP Tsavo můžete pozorovat také buvoly, žirafy, různé antilopy a velké kočky. Po obědě přejezd do východní části NP Tsavo – Tsavo East. Odpolední safari v NP Tsavo East. Ten je slavný hlavně kvůli červenému zabarvení místních slonů. Uvidíte i další druhy zvířat, včetně velkých koček. Večeře a nocleh v Satao kempu.

8. den - NP TSAVO EAST – MOMBASA – ODLET DO PRAHY (VÍDNĚ)

Tradiční ranní safari v Tsavo East. Návrat do kempu na pozdní snídani. Transfer do pobřežní Mombasy. Odlet do Prahy (Vídně) s přestupem.

9. den - PŘÍLET DO PRAHY (VÍDNĚ)

Přílet do Prahy (Vídně).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.