Výstup na Mount Kenya - trasa Chogoria / Sirimon

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Mount Kenya
Název ubytování Výstup na Mount Kenya - trasa Chogoria / Sirimon
Typ ubytování Kempy
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 65 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

VÝSTUP NA MOUNT KENYA

Odjezd každý den, minimálně 2 osoby / malá skupinka. 

ANGLICKY hovořící průvodce.

Popis stravování

snídaně v Nairobi / plná penze při výstupu

Popis ubytování

DopravaLETECKY Praha - Nairobi - Praha
Mezinárodní letenky vám velmi rádi na požadavek zajistíme.

Uvedená cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě. Aktuální cena letenky bude potvrzena po ověření volných míst dle Vámi vybraného termínu a na základě objednávky na jména.Ubytováníguesthouse v Nairobi / kempy a chatky při výstupuStravovánísnídaně v Nairobi / plná penze při výstupu

Popis lokality ubytování

PolohaNairobi - Mount Kenya - Nairobi

Program zájezdu

1.den

Praha Odlet z Prahy.

2.den

Nairobi Přílet na letiště v Nairobi. Transfer do penzionu, ubytování. Individuální volno, přenocování. 

3.den

Nairobi - Mount Kenya - město Chogoria - Meru Bandas / 10km, 3h chůze (plná penze) V 08:00 hodin odjezd do města Chogoria (4 hodiny jízdy). Po obědě odjezd vozem 4x4 do bambusového lesa, odkud začne váš výstup na Mount Kenya. Dnes půjdete 10 km (cca 3 hodiny) až do výšky 2900 m.n.m. do Mount Kenya Bandas, kde přenocujete.

4.den

Mt. Kenya Bandas - Lake Ellis / 10km, 4-5h chůze (plná penze) Dnešní den bude aklimatizační. Po snídani vystoupáte ke krásnému vřesovišti a můžete se těšit na příjemný a nenáročný trek k jezeru Ellis, půjdete podél řeky a budete mít úchvatné výhledy na Mugi, Ithanguni a Giants Billiards Table. Ubytování a přenocování v kempu Lake Ellis (3600 m.n.m.), dál od rušnějšího turistického kempu.

5.den

Lake Ellis - Mintos Camp / 12km, 4h chůze (plná penze) Brzké ranní vstávání a po snídani vyrazíte na trasu Chogoria (4100 m.n.m.). Otevřou se vám úchvatné výhledy na údolí Gorges, Ithanguni a severní vřesoviště. Oběd bude servírován formou pikniku, poté vás čeká 2 hodinový výstup k chatě Mintos (4200 m.n.m.), kde přenocujete. Odpoledne volno na odpočinek nebo krátkou procházku ke chrámu.

6.den

Mintos - Hall Tarn Area - Austrian Hut / 7km, 4h chůze (plná penze) Dnešní den zahájíte stoupáním na obrovské skalní stěny, kde se vám naskytnou nádherné výhledy na vrcholky hor. Pokračovat budete až do kempu Austrian Hut, kde bude připraven oběd. Odpoledne volno na procházky po okolí.

7.den

Austrian Hut - Summit Point Lenana - Old Moses / 20km, 6h chůze (plná penze) Brzké ranní vstávání již ve 04:30h s hrnkem horké čokolády a snackem před východem slunce a výstupem na vrchol Lenana (4985 m.n.m.). Výstup bude trvat 1-2 hodiny dle počasí. Pozorování východu slunce, poté sestup do kempu Shipton na snídani a krátký odpočinek. Dále sestoupíte do údolí Mackinder až do kempu Old Moses (3300 m.n.m.). Večeře a přenocování v kempu.

8.den

Old Moses - Nairobi / 9km, 3h chůze (snídaně, oběd) Brzká ranní snídaně a sestup k bráně parku Sirimon, kde se setkáte s vaším řidičem. Odjezd do Nairobi (cca 4h jízdy). Oběd formou pikniku. Po příjezdu ubytování v guesthouse a odpočinek, individuální volno.

9.den

Nairobi (snídaně) Dopoledne individuální volno na vlastní prohlídku města nebo nákupy. Dle času odletu transfer na letiště a odlet domů.

10.den

Praha Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.