Kolumbie - Panama

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie
Název ubytování Kolumbie - Panama
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 102 819 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1NOVINKA ROKU 2020Výhody nabídky 2kombinace nejkrásnějších míst Kolumbie a PanamyVýhody nabídky 3koupání v KaribikuVýhody nabídky 4plavba Panamských průplavem v ceněProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy do Bogoty (s přestupem). Transfer, ubytování v hotelu.
2. den: Po snídani půldenní prohlídka Bogoty, třetího nejvýše položeného hlavního města v Latinské Americe (cca 2600 m n. m.). Prohlídka zahrnuje rozlehlé náměstí Plaza Bolívar s katedrálou, koloniální centrum města s malebnými uličkami či návštěvu proslulého Muzea zlata, skrývající ty největší skvosty předkolumbovské éry. Nechybí ani výlet lanovkou na vrchol Monserrate, poutní místo s bazilikou, odkud je neopakovatelný výhled na nekonečné panorama města.  Nocleh.
3. den: Snídaně. Cestou do Villa de Leyva se nejprve zastavíme u mostu Boyaca, kde Simon Bolívar uskutečnil rozhodující bitvu proti španělským dobyvatelům a dále v půvabném městečku Zipaquirá, kde se v bývalých solných dolech nachází podzemní solná katedrála s křížovou cestou. Villa de Leyva – již u vjezdu do městečka s dlážděnými uličkami a koloniálními domy poznáme, proč patří k nejkrásnějším v Jižní Americe.  Rázem se ocitneme o několik století zpět.  Ubytování, nocleh.
4. den: Po snídani navštívíme klášter Ecce Homo ze 17. stol., nevynecháme anipaleontologické muzeum s více než 500 fosíliemi. Při zpáteční cestě se zastavíme u katedrály v Chiquinquiře a pitoreskní Raquiře.  Návrat do Bogoty a odlet do Cartageny, jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe. Transfer, ubytování v hotelu.
5. den: Snídaně. Cartagena - prohlídka města zahrnují nádherné koloniální centrum města obehnané 11 km dlouhými hradbami, k vidění je tu klášter La Popa či pevnost Sv. Filipa. Odpoledne individuální volno. Nocleh.
6. den: Během dne transfer na letiště a odlet do hlavního města Panamy – Panama City. Ubytování v centru. Nocleh.
7. den:  Po snídani prohlídka fascinujícího města založeného v roce 1519 - nevynecháme Staré město (UNESCO) s mnoha jedinečnými koloniálními stavbami, El Amador Causeway, odkud je nádherný výhled na panorama města s moderní výstavbou. Prohlídka Panamského průplavu, možnost pozorování lodí a provozu celého průplavu, muzea průplavu. Nocleh v Panama City.
8. den:  Snídaně. V dopoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Davida a následně do Boquete - městečka na řece Caldera v západní Panamě - svěží klima, nedotčená příroda. Nejdříve projdeme městečko, odpoledne krátká procházka do okolí. Uvidíme vzácného ptáka quetzala?  Ubytování v hotelu. Nocleh.
9. den:  Po snídani vzrušující a nezapomenutelný zážitek - procházka po visutých mostech. Zde získáme zcela nový pohled na přírodu shora. Odpoledne v blízkosti hotelu navštívíme plantáž kávy – dozvíme se mnohé o pěstování a zpracování kávy včetně ochutnávky.  Nocleh.
10. den:  Po snídani cestou (3,5 hod) přes Cordillera de Talamanca do Almirante a dále podél Karibského pobřeží se stále se měnící vegetací a dále vodním taxi, které nás zaveze na ostrov Colón. Útulné bary, restaurace, stánky se suvenýry a obchody – s uvolněnou typicky karibskou atmosférou.Odpoledne individuální volno, možnost koupání, zapůjčení kajaku či kola, popř. možnost lodí odjet k pláži Playa Bluff. Nocleh v Almirante.
11. den: Po snídani plavba lodí mangrovovými lesy za zpěvu vodního ptactva do Coral Cay, s klidným mořem, jedním z mnoha korálových ostrovů na karibské části Panamy. Možnost koupání či šnorchlování.  Místní restaurace postavené na kůlech nad vodou nabízejí různé lahůdky s mořskými plody. Poté přejezd lodí na další korálový ostrov – Bastimentos. Ostrov je obklopen mangrovníky a nádhernou přírodou bez silnic... Možnost koupání na jedné z nejznámějších pláží v Bocas del Toro – Playa de la Rana Roja. Odpoledne návrat na hlavní ostrov. Nocleh.
12. den: Snídaně. Dopoledne individuální volno.  Možnost zapůjčení např. jízdního kola či vodním taxíkem prozkoumat další ostrovy a pláže. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Panama City. Transfer do hotelu v centru města. Nocleh.
13. den: Po snídani lodní výlet k jezeru Gatún – mluví se také o osmém divu světa.  Poplujeme Panamským průplavem, budeme míjet zdymadla Miraflores a Pedro Miguel, jezero Miraflores a nejužší místo na traseCorte de Culebra. Oběd na palubě lodi. Plavba tímto průplavem se nepochybně vryje každému cestovateli navždy do paměti. Návrat autokarem do Panama City. Nocleh. 
14. den: Snídaně. Individuální volno v Panama City. Transfer na letiště. Ve večerních hodinách odlet do Prahy (s přestupem).
15. den: Přílet do Prahy.Fakultativněpřípl. za jednolůžkový pokoj 11 990 KčCena zahrnujeleteckou dopravu Praha- Bogotá a Panama City – Praha v turistické třídě včetně tax a příplatků (s přestupem) místní přelety Bogotá – Cartagena / Cartagena - Panama City / Panama City – David – Panama City včetně tax a příplatků 13 noclehů v hotelech. *** služby českého a místního průvodce pozemní dopravu autokarem, lodí vstupy dle programu stravování v rozsahu uvedeném v programu pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje:
spropitné (místní personál, průvodce, řidič)InformaceMinimální počet pro realizaci zájezdu 12 osob. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem.     

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.