Kolumbie - Tajemná země hor, džungle I Karibiku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 81 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Koloniální památky, rozmanité přírodní krásy i relaxace na karibských plážích

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty. Historické centrum města La Candelaria. Pěší prohlídka po La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s"velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, umělecké grafitti, prezidentský palác Nariňo a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na horu Monserrate s nejlepším výhledem na Bogotu. Večerní posezení v"tradičním baru.

3. den

Dopoledne návštěva centrální tržnice Paloquemao, ochutnávka exotického ovoce. Cesta k jezeru Guatavita, slavnému El Doradu opředenému řadou indiánských legend. Návštěva městečka Guatavita s"nádhernými výhledy a přesun do tradičního městečka Zipaquira."

4. den

Návštěva solných dolů v Nemocón, druhý největší komplex solného bohatství v Kolumbii. Důl je umístěn 80 metrů pod zemí. Odjezd do města Chiquinquirá, významného náboženského a poutního místa. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Odjezd do vesničky Ráquira proslavené původní keramikou. Večer klasické kolumbijské barbecue a hra minitejo.

5. den

Cestou z Ráquiry do Villa de Leyva (UNESCO) návštěva astronomické observatoře původních indiánů Patio de las Brujas, archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Ifniernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos Azules s možností koupání." Přijezd do Villa de Leyva. Večerní toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky."

6. den

Pěší túra do přírodní rezervace v nadmořské výšce přes 4"000 m se specifickým ekosystémem párama. Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina.

7. den

Přesun k"přírodním jezírkům Las"Gachas, přezdívaným Caño"Cristales"de"Santander. Večerní příjezd do romantického městečka Barichara (UNESCO). Ochutnáte smažené mravence či jinou místní lahůdku?

8. den

Cesta z Barichary do NP"Chicamocha s výhledem na celý kaňon. Přesun do Bucaramangy a přelet do Cartageny. Večerní procházka po hradbách historického města a výhledy na Karibik.

9. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, možnost pro zájemce návštěvy oceanária s delfíny. Vychutnávání atmosféry Karibiku, pláže a koupání, šnorchlování. Odpolední návrat do města a prohlídka města Cartagena de las Indias (UNESCO) – prý nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večer návštěva proslulých barů.

10. den

Odjezd do Santa Marty a rybářské vesničky Taganga. Cesta do NP Tayrona na pláže Arrecifes nebo Cabo San Juan. Koupání a relaxace pod vysokými palmami. Nocleh v houpacích sítích. Nezapomenutelný západ slunce!

11. den

Probuzení na pláži. Pěší výlet do El Pueblito – opuštěné vesnice místních indiánů. Odpolední odpočinek u moře nebo objevování zákoutí národního parku Tayrona, kde při troše štěstí spatříme i místní indiány. Další noc v"houpacích sítích."

12. den

Dopolední přejezd do Santa Marty, přelet do Medellínu. Přesun do Guatape, malebného městečka s typickou architekturou, které bylo útočištěm i Pabla Escobara. Domky s malovanými sócalos, ruční zdobení místních umělců.

13. den

Piedra del Penol, žulový monolit tyčící se do výšky 220 metrů nad okolní krajinu s nádherným výhledem na členitou plochu přehrady. Prohlídka repliky městečka El Penol, které bylo přehradou zatopené. Příjezd do města Medellín, prohlídka centra. Náměstí Plaza Botero. Večerní procházka po městě a posezeni s tradičním jídlem. Kdo si dá místní fazole?

14. den

Pro zájemce výstup Cerro Nutibara a Pueblito Paisa - uměle vybudovaného náměstíčka přibližující původní architekturu regionu. Výjezd lanovkou sloužící jako MHD s výhledem do chudinských čtvrtí. Příjezd na kávovou farmu.

15. den

Ukázka pěstování kávy. Návštěva přírodních lázní Termales de Santa Rosa de Cabal v nádherné přírodě na úpatí vulkánu. Přejezd do městečka Salento, perly místní kultury a architektury.

16. den

Výlet do Údolí řeky Cocora (Valle de Cocora) nebo"Carbonera"a pěší výlet krajinou voskových palem do okolních mlžných lesů. Výstup do maximálně 2 800 m. Přírodní rezervace Acaime a pozorování kolibříků v jejich přirozeném prostředí. Návrat do Salenta. Rozloučení se Salentem, nákupy dárků a suvenýrů.

17. den

Přelet do Bogoty a následně do Evropy.

18. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.