Panama a Kolumbie - Dosud neobjevený ráj

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie, Panama
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 92 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Přírodní krásy, karibské pláže a Panamský průplav

Program zájezdu

1. den

Letecky do PANAMY, hlavní město Panama City.

2. den

Prohlídka města Panama City, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, rybí trh, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu, nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí. Nocleh Panama City.

3. den

Celodenní výlet na San Blas. Koupání na snových plážích na ostrovech a odpočinek u klidného Karibiku. Setkání s"indiánským kmenem Kuna Yala a jejich překrásnou kulturou a zvyklostmi.

4. den

Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. San Lorenzo, vojenská pevnost vybudovaná Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Návrat železnicí podél kanálu do Panama City.

5. den

Výlet do národního parku Parque nacional Soberanía. Poslední nákupy a rozloučení s"Panamou.

6. den

Letecky do KOLUMBIE. Přímořské letovisko Cartagena de las Indias (UNESCO) – dle mnohých nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a skvěle zachované opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí krásného koloniálního města, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večerní návštěva proslulých barů.

7. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, koupání, šnorchlování, relax na krásných plážích. Možnost návštěvy oceanária s"delfíny. Nocleh na ostrovech s"plnou penzí.

8. den

Pohlednicová zákoutí ostrovů Islas del Rosario. Koupání. Návštěva vyhlášeného aviária - ptačího parku. Podvečerní návrat do Cartageny. Poslední nákupy.

9. den

Přelet do kávové zóny oblasti Quindío. Přejezd do městečka Salento, perly místní kultury a architektury.

10. den

Výlet do Valle de Cocora a pěší výlet údolím stejnojmenné řeky do okolních mlžných lesů, krajina posetá voskovými palmami, národními stromy Kolumbie. Pozorování kolibříků v jejich přirozeném prostředí. Možnost výletu do přírodní rezervace Acaime (výstup do maximálně 2 800 m). Návrat do Salenta. Rozloučení se Salentem, nákupy dárků a suvenýrů.

11. den

Přesun na kávovou farmu a nocleh na farmě.

12. den

Ukázka pěstování kávy a jiných tropických plodin. Příprava kávy spojená s ochutnávkou a obědem. Odpolední odpočinek v"překrásném prostředí kávové farmy. Kávový region je zapsaný na seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

13. den

Přelet do hlavního města Bogoty. Pěší prohlídka historického centra města – La Candelaria. Bohaté Muzeum zlata s velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, prezidentský palác Nariño, umělecké grafitti a řada dalších zajímavostí metropole. Večerní posezení v tradičním baru nebo restauraci.

14. den

Výlet k"laguně Guatavita, návštěva stejnojmenné vesničky. Odpočinek v přírodních lázních Los Volcanes de Chocoltá. Večerní návrat do Bogoty.

15. den

Návštěva muzea zlata a centrální tržnice Paloquemao s ochutnávkou exotického ovoce. Výjezd lanovkou na Cerro Monserrate (3 152 m) s"úchvatným výhledem na Bogotu. Poslední nákupy a rozloučení s"Kolumbií. Odpolední odlet.

16. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.