Tajemná Kolumbie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie, Ekvádor
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 65 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ač tajemná, otevírá svoji náruč. Krajina, s pověstí nebezpečí a válek drogových gangů, je dnes ve skutečnosti úplně jiná, bezpečná. Ochotní a usměvaví lidé na severu, na jihu poznáte, že až sem zasahovala incká říše. Kolumbii z velké části pokrývají vysoká pohoří rozeklaná příkrými srázy a hlubokými údolími. Svahy pokrývají plantáže kávy a exotického ovoce. Polovina světové produkce smaragdů pochází právě z kolumbijských dolů. Navštívíme Cartagenu – jedno z nejhezčích měst v Jižní Americe i Bogotu a další města. N.P. Tayrona s divokým pobřežím i nádhernými plážemi. Archeologické lokality San Augustin a snad i Tierradentro. A bude toho ještě víc! Vydejte se tedy s námi na cestu, zájezd doporučujeme spojit se zájezdem“ Z Limy na rovník“.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 3. den:

Odlet z Evropy do Cartageny, návštěva nejkrásnějšího koloniálního města v Kolumbii . Fakultativně celodenní výlet lodí na souostroví Islas del Rosario, korálové ostrovy, šnorchlování, mořské akvárium, pláž Playa Blanca, karibský skvost. (podle aktivit cca 30 – 50 $)

4. – 7. den:

Volcan de Lodo El Totumo – bahenní koupel s léčebnými účinky, Santa Marta, jedno z nejstarších měst Kolumbie a místo kde zemřel osvoboditel Jižní Ameriky – Simon Bolívar. N.P. Tayrona – nádherné pláže, možnost treku pralesem do Pueblita – vesničky starší, než legendárni Ciudad Perdida. Přesun podhůřím And k městu Medellín.

8. – 9. den:

Medellín, prohlídka hlavního města regionu Antioquia, druhého největšího města Kolumbie. La Piedra del Peňol – 200 metrů vysoký žulový monolit s nádhernou vyhlídkou, 650 schodů do nebe.

10. – 12. den:

Bucamaranga, prohlídka města kterému se přezdívá “Město Parků” a je známo kávovými plantážemi na okolních svazích. Kaňon Chicamocha. Více než 6ti kilometrová lanovka, kterou se můžete spustit z hrany kaňonu na dno a pak až na jeho druhou stranu. Villa de Leyva. Půvabné město, kde se zastavil čas. Možnost výletů po okolí – paleontologické muzeum, treky okolní přírodou. Vodopády, jezera. Zipaquirá – unikátní katedrála v solném dole.

13. – 16. den:

Bogotá – hlavní město s nejvýznamnějším muzeem zlata na světě, koloniální čtvrť La Candelaria, muzea, galerie a historické památky. Poušť Desierto de la Tatacoa – pískovcové skály mnoha barev, bazény v poušti!!

17. – 19. den:

Podaří se nám navštívit Tierradentro? Úžasný archeologický areál s obřími pohřebními komorami dávné civilizace. San Agustín – až 7 metrů vysoké kamenné sochy u hrobů tajemné kultury. Tyto dva archeologické areály jsou opravdovou lahůdkou pro laiky i odborníky.

20. – 23. den:

Salto Mortiňo – 140 metrů vysoký vodopád, průjezd N.P. Puracé. Popayán – bělostné univerzitní město spisovatelů, malířů a básníků, muzeí a kostelů. Přejezd přes průsmyky And s krásnými výhledy v dramatické krajině; plantáže cukrové třtiny v rovinách. Pasto – koloniální architektura, 12 kostelů, malé muzeum zlata, návštěva kostela Santuario de las Lajas – „kolumbijské Lurdy“, překrásný kostel nad řekou Rio Guaitara. Přejezd do Ekvádoru.

24. – 26. den:

Quito – prohlídka ekvádorské metropole, návštěva monumentu na rovníku, odlet a přílet do Evropy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.