Velký okruh Kolumbií

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 79 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vítejte v zemi s nejlepší kávou na světě, s nádhernou přírodou, bílými plážemi, bohatou koloniální architekturou a činnými vulkány.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – BOGOTA

Sraz na letišti dvě hodiny před odletem, odbavení, odlet do Bogoty. Po příletu, pasové a celní kontrole uvítání na letišti, transfer do hotelu, nocleh v Bogotě.

2. den - BOGOTA

Celodenní prohlídka města, které je zajímavou směsicí španělské koloniální architektury a moderních výškových budov, jež vytvářejí pravoúhlou síť budov a ulic. Projdete se po hlavním náměstí, kde kromě katedrály a prezidentského paláce je i budova Nejvyššího soudu, který byl v roce 1985 obléhán a následně na něj byly podniknuty útoky pod taktovkou drogového bosse Pabla Escobara. Návštěva malebné čtvrti La Candelaria, prohlídka Muzea zlata, které schraňuje 34.000 kusu zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druh u na světě. Galerie malíře Botera, který miloval plné tvary a mezi jeho obrazy najdete i "blahobytnou" Monu Lisu v jeho podání. Prohlídku ukončíte vyjížďkou lanovkou na Cerro Monserrat s vyhlídkou na město. Nocleh v Bogotě.

3. den - BOGOTA – ZIPAQUIRÁ – VILLA DE LEYVA

Přejezd do Zipaquira na prohlídku podzemní solné katedrály Catedral de Sal Zipaquira, která byla vytesána v prostoru solných dolů. Chrám se skládá ze trí částí, které představují narození, život a smrt Ježíše. Přejezd do půvabného koloniálního města Villa de Leyva, jehož historie sahá do roku 1572. Krátká prohlídka města včetně náměstí a kláštera. Nocleh ve Villa de Leyva.

4. den - VILLA DE LEYVA

Dopolední prohlídka centra městečka. Návštěva muzea národního hrdiny Antonia Narina a prohlídka unikátního paláce z jílu Casa Terracota. Po té bude i čas na to vychutnat si šálek proslulé kolumbijské kávy, nebo si za jit na místní trhy.

5. den - VILLA DE LEYVA – BOGOTA

Odjezd do Bogoty na letiště.

5. den - BOGOTA - MEDELLIN

Přelet do Medellinu, města, které dříve bylo pod kontrolou drogových kartelů včetně kokainového krále Pabla Escobara. Krátká prohlídka města včetně náměstí se sochami od Fernanda Botera a katedrály. Nocleh v Medellínu.

6. den - MEDELLÍN

Dopoledne individuální volno v Medellinu, čas na nákup suvenýrů a následně transfer na letiště a přelet do Santa Marta. Transfer a ubytování v hotelu.

7. den - MEDELLÍN - SANTA MARTA

Dopoledne individuální volno v Medellinu, čas na nákup suvenýrů a následně transfer na letiště a přelet do Santa Marta. Transfer a ubytování v hotelu.

8. den - PARK TYRONA

Po snídani transfer do Parku Tyrona. Nenáročná pěší túra po rezervaci divokou přírodou na mys Cabo San Juan del Guia s překrásnou pláží a zpět (jedna cesta cca 2 hodiny). Možnost absolvovat cestu tam a zpět na koni. Návrat do Santa Marty a nocleh.

9. den - SANTA MARTA - CARTAGENA

Po snídani transfer do Cartageny. Město bylo založeno roku 1533, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách prohlídka historického centra města, dle časových možností prohlídka muzea zlata a muzea smaragdu. Nocleh v Cartageně.

10. den - CARTAGENA

Volný den. Možno využít k relaxaci na pláži, nákup suvenýrů. Možnost fakultativního výletu na karibské ostrovy Islas del Rosario – koupání a šnorchlování - za příplatek. Nocleh v Cartageně.

11. den - CARTAGENA - BOGOTA

Dopoledních hodinách transfer na letiště v Cartageně a přelet do Bogoty a následně odlet do Prahy.

12. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.