Kostarika - džungle a karibské pláže

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 69 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kostarika je kombinace vysoké životní úrovně, bezpečné země a ochrany přírody. Okruh je kombinace poznání bohaté flóry
a fauny s odpočinkem na karibských plážích.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – SAN JOSÉ

Odlet do San José, transfer do hotelu, nocleh.

2. den - SAN JOSÉ – MONTEVERDE

Ráno krátká prohlídka centra San José. Přejezd do národního parku Monteverde, který leží v nadmořské výšce cca 1.400 m n. m. V parku žije velké množství ptáků včetně vzácného quetzala. Cestou zastávka na oběd (není v ceně) a na vyhlídce v horách, odkud je dechberoucí výhled na Pacifický oceán. Nocleh v Monteverde.

3. den - MONTEVERDE

Celodenní výlet do rezervace Santa Elena, procházka deštným pralesem po visutých lávkách v korunách obřích tropických stromů. Zde jsou k vidění kolibříci, motýli a krásné přírodní scenérie hustého deštného pralesa. Milovníci adrenalinu zde mohou absolvovat až 1km dlouhou jízdu na kladce přes údolí (za příplatek na místě). Nocleh v Monteverde.

4. den - MONTEVERDE – ARENAL – LA FORTUNA

Po snídani přejezd k jezeru Arenal a plavba po jezeře s krásnými výhledy na vulkán Arenal a floru a faunu podél břehů jezera. Následuje transfer do městečka La Fortuna a jeho odpolední prohlídka. Ubytování, nocleh.

5. den - LA FORTUNA

Snídaně. Dopoledne volno. Odpoledne nenáročná túra pod kuželem nejaktivnější sopky na Kostarice. Procházka po vulkanickém písku a lávovém poli a koupání v horkých přírodních pramenech. Večeře formou bufetu. Návrat do hotelu a nocleh v La Fortuně.

6. den - LA FORTUNA – TORTUGERO

Dopolední přejezd vnitrozemím na karibské pobřeží do přístavu a plavba lodí do vesničky Tortugero, která je nejvíce osídleným místem této oblasti. Ubytování v jednoduchém hotelu (vyšší kategorie za příplatek). Nocleh.

7. den - TORTUGERO – LIMON – PUERTO VIEJO

Ranní plavba lodí po řece Tortugero a sousedních kanálech. Probouzející se příroda nabídne neopakovatelnou možnost pozorovat opice, kajmany a vzácné druhy ptactva. V této přírodní rezervaci nejsou pozemní komunikace a džungle vyrůstá přímo z vody a tvoří přímo mystické scenérie. Pokračování po řece do města Limon, cestou můžete pozorovat floru a faunu pobřežního ekosystému, opice pavoučí, vřešťany, krokodýly či kajmany a třeba i lenochody tříprsté. V Limonu přestup na minivan a přejezd do oblasti Puerto Viejo. Ubytování a nocleh

8. den - PUERTO VIEJO / CAHUITA

Snídaně, individuální volno a nocleh. Možnost fakultativního výletu do přímořského národního parku Cahuita.

9. den - PUERTO VIEJO

Snídaně, individuální volno a nocleh.

10. den - PUERTO VIEJO – SAN JOSÉ – PRAHA

Transfer do San José na letiště, odlet do Prahy.

11. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.