Kostarika - Panama - Dvě zelené perly Střední Ameriky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Panama
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 79 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tajemství tropického ráje. Aktivní sopky i bělostné pláže Karibiku.

Program zájezdu

1. den

Letecky do hlavního města KOSTARIKY, San José. Přejezd a nocleh ve městě.

2. den

Výlet v sopečné oblasti NP"Irazú s návštěvou vulkánu, který je svojí výškou 3432 m"nejvyšší sopkou Kostariky. Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Odpolední návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká? Proces zpracování kávy. Návrat zpět do San Jose.

3. den

Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z"indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do blízkosti přímořského městečka Quepos.

4. den

Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z"nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Koupání v teplých vodách Pacifiku.

5. den

Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků.

6. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2"500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v"korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v"nejvyšších patrech pralesa. Odpolední přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal."Koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Termae.

7. den

Pěší výlety v"sopečné oblasti vulkánu Arenal, fakultativně „canopy tour“, rafting nebo projížďka"na koních.

8. den

Přesun do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně.

9. den

NP Cahuita– možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s"původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dech beroucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.

10. den

Cesta do PANAMY. Překročení hranice a následná plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v"celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v"mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem.

11. den

Fakultativní celodenní lodní výlet po okolních ostrovech a plážích. Zastavíme se i na unikátní pláži červených žab (panamský endemit). Pozorování množství opic, rozvážně kráčejících lenochodů a na moři hejn delfínů.

12. den

Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí.

13. den

Přejezd přes Panamskou šíji na atlantickou stranu průplavu. Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. Pevnosti vybudované Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Pro zájemce možnost návratu železnicí podél kanálu.

14. - 15. den

Poslední nákupy nebo v závislosti na leteckém spojení možnost fakultativní návštěvy ostrůvku Isla Taboga. Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.