moře lesů, hromada potěšení

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Panama, Nikaragua
Název ubytování moře lesů, hromada potěšení
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 61 475 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely nebo Lodge **/*** (8 nocí)
Hotel **** All inclusive v Panamě (2 noci)


Pokoje: s vlastním sociálním zařízením, často s mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů je klimatizována.
Třílůžkové pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a samostatným lůžkem.


Vybavení: ve většině hotelů je k dispozici hotelová restaurace a bar, občas také bazén a zahrada.
 

Strava: snídaně a večeře (8 nocí), all inclusive (2 noci)

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramPanamský průplav - od Atlantiku po Pacifik • San José a sopky Kostariky • deštné pralesy a kávové plantáže • Panamerická magistrála • Nikaragua - nádherná a autentická • sjezd ze sopky na saních nebo na prkně • koloniální perly - Granada a León • jezero Nikaragua a ostrovy Las Islates • pobyt u Pacifiku (All Inclusive)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Panama City. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu, ubytování. Večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani odjezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav (jeden ze sedmi divů moderního světa) je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 80 lodí. Jeho délka je 81 km. V interaktivním muzeu u zdymadla Miraflores se seznámíme s jeho historii a uvidíme, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Následně návštěva Národního parku Charges. Oblast Charges obývají indiáni kmene Embera, kteří se od příchodu Kolumba snaží zachovat životní styl téměř nezměněný. Po plavbě kánoemi navštívíme vesnici Ember, během které se seznámíme s životem a běžnými činnostmi domorodců. Večer transfer na letiště a přelet do San José. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 3
Po snídani krátká procházka hlavním městem Kostariky. Následně přejezd do Doka Estate Coffee and Mill - kávové plantáže nacházející se na svazích sopky. Budeme mít možnost vidět proces přepravy, sušení, pražení kávových bobů a také nejstarší mlýn na mletí kávových bobů na vodní pohon. Poté navštívíme La Paz Waterfall Gardens - procházka mezi pěti vodopády, návštěva Motýlí farmy a Zahrady kolibříků. Zpočátku bylo jedinou možností, jak vidět vodopády, spustit se na lanech shora a pozorovat vodu skrze větve stromů a listy kapradí. Společně s budovou Waterfall Gardens mohou hosté obdivovat nádherný výhled ze speciálně postavených plošin, které jsou umístěny nad, pod a před vodopády. Přejezd do hotelu v La Fortuna, večeře a přenocování. Pro zájemce návštěva geotermálních bazénů (za poplatek cca 45 USD/os.). (Trasa cca 150 km)
 
Den 4
Po snídani procházka „podnební stezkou“ v parku el Mistico - díky mostům zavěšeným v různých výškách budeme moci prozkoumat flóru a faunu tohoto deštného pralesa. Džungli obývá cca 400 druhů ptáků (včetně kvesalů chocholatých, kolibříků a arů zelených), více než 480 druhů motýlů, cca 100 druhů savců (včetně jaguárů, opic a aguti) a vyskytuje se v ní více než 2500 druhů rostlin (např. orchideje, kapradiny, bromélie). Pro zájemce (za příplatek) nabízíme jízdu na laně v džungli (canopy tour). Silný zážitek zaručen! Cena cca 85 USD/os. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 5
Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Národního parku Rincón de la Vieja. Trekking v parku nazývaném také „zátiším staré ženy“. Indiáni tak nazvali tuto sopku, protože věřili, že na jejím úbočí žije čarodějnice chrlící oheň z hněvu. Aktivní sopka se tyčí do výšky 1916 m n. m. a byla vytvořena erupcemi několika kuželů, které vedly k vzniku jednoho kráteru. Procházka po úpatí sopky mezi bahenními gejzíry a horkými prameny v obklopení bohaté místní fauny a flóry. Následně přejezd slavnou Panamerickou magistrálou do Granady (Nikaragua). Večeře a přenocování v hotelu v Granadě. Pro zájemce večerní projížďka koňskými povozy po tomto krásném koloniálním městě (cena cca 15 USD/os.). (Trasa cca 360 km)

Den 6
Snídaně a prohlídka Granady - krásného koloniálního města ležícího na úpatí sopky Mombacho. Program zahrnuje mimo jiné: procházku úchvatnými uličkami města, Fortaleza La Polvora (španělská pevnost), Iglesia de la Merced (nejkrásnější kostel v Granadě). Následně se vydáme na plavbu po jezeře Nikaragua na ostrovy Las Islates. Jezero Nikaragua je největším jezerem ve Střední Americe a má rozlohu téměř 8250 km².  365 malých vulkanických ostrůvků nazývaných Las Isletas obývá kolem 1200 lidí. Většina obyvatel, kteří zde žijí, jsou rybáři. Na ostrovech se nachází hotely nebo luxusní domy. Jsou tam také neobydlené ostrovy, na kterých najdeme panenskou přírodu. Večeře a přenocování v hotelu v Granadě. Pro zájemce odjezd k sopce na pozorování lávy - Masaya v noci (za poplatek cca 50 USD/os.). (Trasa cca 25 km)

Den 7
Po snídani přejezd do prvního hlavního města Nikaraguy - Leónu. Cestou zastavíme na místě s výhledem na Laguna de Apoyo, čili jezero s křišťálově čistou vodou, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Počátky města se datují k roku 1524. Původně se město nacházelo na svazích sopky Momotombo (cca 30 km od aktuálního umístění), ale po sérii zemětřesení a sopečné erupci v roce 1610 bylo rozhodnuto o přemístění hlavního města na bezpečnější místo. León je univerzitní město plné inspirujících budov, okouzlujících ulic a alejí, fantastických restaurací a pestrého nočního života. V programu procházka městem: největší katedrála Střední Ameriky (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (příklad mexického barokního kostela považovaného za nejkrásnější v Leónu). Odpoledne návštěva továrny nejslavnějšího nikaragujského rumu - Flor de Caña, kde se seznámíme s destilačním procesem a ochutnáme tento lahodný nápoj. Rum Flor de Caña je známý jako jeden z nejlepších rumů v Latinské Americe - od roku 2000 vyhrál přes 150 mezinárodních ocenění a je nejvíce oceňovanou značkou rumu v tomto období. Možnost nákupu. Transfer do hotelu v Leónu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 8
Po snídani doporučujeme jeden z nejvíce vzrušujících zážitků, kterým je volcano surfing neboli sjezd ze sopky na speciálně upravených deskách připomínajících snowboardy nebo saně (pro zájemce za poplatek cca 60 USD/os.). Výlet začneme přejezdem z Leónu k úpatí aktivní sopky Cierro Negro (doprava malým autobusem - klimatizace není vždy k dispozici), poté se vydáme na výstup po kamenné cestě k vulkánu (výška 726 m n. m. a sopka stále „roste“). A nakonec si oblečeme ochranné oděvy a brýle a pustíme se do sjezdu po úbočí sopky (po předchozí přípravě s instruktorem). Doporučujeme pevnou plnou obuv, protože vaše nohy budou plnit roli brzd. Sjezd není povinný. Těm, kteří mají o tuto atrakci menší zájem, doporučujeme zůstat v Leónu a samostatnou prohlídku města. Následně přejezd do rezervace Isla Juan Venado. Rezervace je bludištěm vytvořeným mangrovovými lesy, které obývají tisíce vodních ptáku. Nekonečné pláže rezervace jsou místem líhnutí mořských želv. Návštěva stanice pro ochranu a rozmnožování želv. Transfer do hotelu v Leónu, večeře a přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 9
Po snídani transfer na letiště, přelet do Panamy a prohlídka starého města Panama City. Následně přejezd na pacifické pobřeží Panamy. Ubytování v hotelu u oceánu (např. Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas 4* All Inclusive). Čas na odpočinek. (Trasa cca 100 km)
 
Den 10
Odpočinek u Pacifiku.
 
Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a odlet z Panama City do Polska (přes jedno z evropských letišť). (Trasa cca 80 km)

Den 12
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.
- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži, Frankfurtu nebo Amsterdamu), místní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách viz níže (10 nocí), stravování dle programu (snídaně + večeře nebo oběd/lunch boxy během poznávací části, program All Inclusive během odpočinku u Pacifiku), služby průvodce v Panamě, Kostarice a Nikaragui, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 550 USD/os. (včetně vstupenek, odletových poplatků, hraničních poplatků Kostarika - Nikaragua, služeb průvodců a spropitného).

Název zájezdu v polském jazyce: Morze lasów, lawa przyjemności
Kód zájezdu: PKN VízaK návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky.  Upozornění k programuOčkování
Je vyžadováno očkování proti žluté zimnici. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.