Panama - Kostarika - Nikaragua

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Nikaragua, Panama
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 93 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kombinace pohody, komfortu, ale i adrenalinu. Uvidíte činné vulkány, deštné pralesy, nádherné bílé pláže, koloniální architekturu a Panamský průplav.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání transfer do hotelu, ubytování, volný čas, nocleh.

2. den - PANAMA CITY - PANAMSKÝ PRŮPLAV

Program začneme dopolední okružní prohlídkou hlavního města Panama City, které je moderním a upraveným městem. Panama City byla založena v roce 1519 jako první „evropské“ město v Americe a sloužila Pizarrovi k útokům na Inky. Kromě moderního „downtownu“, přístavu a městských parků, zavítáme do historického centra města z koloniální éry. Oběd v typické místní restauraci. Dále nás cesta zavede také k Panamskému průplavu, jehož stavba trvala 10 let a stojí zde jako pomník génia a lidské síly. Zavítáme do turistického centra Miraflores, odkud můžeme pozorovat lodě v průplavu. Odpoledne návrat do města, nocleh.

3. den - GATÚN LAKE

Opravdu výjimečný celodenní výlet lodí na jezero Gatún Lake, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních deštných pralesů v centrální části Panamy. Umělé jezero je ohromný ekopark s řadou ostrovů, což jsou bývalé vrcholky kopců. Jsou porostlé tropickou vegetací a žije zde velký počet druhů ptactva a zvěře. Během vaší plavby budete pozorovat nejenom ptáky, opice a nesčetně rostlin, ale dostanete se i do těsné blízkosti námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě z Karibiku do Pacifiku nebo směrem opačným. Oběd na lodi. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, nocleh v Panama City.

4. den - PANAMA CITY – SAN JOSÉ - LA FORTUNA

Ranní transfer na letiště v Panama City, odlet do San José (Kostarika), transfer do La Fortuny, v oblasti vulkánu Arenal. Transfer potrvá cca tři hodiny. La Fortuna nabízí krajinu neobyčejné krásy, kterou tvoří husté lesy, laguny, zemědělská políčka, řeky a přírodní horké prameny. Největším lákadlem je činná sopka Arenal tyčící se do výšky 1.657 m. V podvečer navštívíte Baldi Hot Springs, což jsou lázně s více než 30 bazénky propojenými cestičkami a kaskádovitými vodopády. Večeře přímo v lázních. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

5. den - NP ARENAL – MONTEVERDE

Návštěva oblasti vulkánu Arenal. Jedinečný pohled na sopku obklopenou tropickým pralesem plným květů, ptáků a zvířat nenechá nikoho chladným. Romantický pohled dokresluje i jezero Arenal, které je součástí národního parku. Absolvujete příjemnou procházku pod sopku, vše v bezpečné vzdálenosti, ale v místech, ze kterých je nádherný výhled na vulkán. Fakultativně můžete zažít i trochu adrenalinu na lanech zavěšených v pralese – spouštění na tzv. opičí dráze. Lana jsou dlouhá od 200 do 800 m. Přejezd malebnou krajinou do Monteverde, ubytování a nocleh.

6. den - MONTEVERDE

Návštěva národního parku Selvatura. Unikátní místo, kde je v džungli nataženo 6 unikátních mostů různých délek (od 50 m do 170 m) ve výšce 60 metrů nabízí nezapomenutelný výhled. Cestou zpět budete mít možnost ochutnat vyhlášenou kostarickou kávu. Návrat do hotelu, nocleh v městečku Santa Elena.

7. den - MONTEVERDE - GUANACASTE

Po snídani vás čeká výlet do rezervace Santa Elena, která je jednou z nejznámějších rezervací v oblasti Střední Ameriky. Jedná se o tropický deštný prales ve výšce 1.400 m známý skoro stopro - centní vlhkostí. Žije zde více než 450 druhů ptáků a jedná se o velmi autentické místo. Přejezd nádhernou divokou krajinou na severní pobřeží Tichého oceánu k nejkrásnějším plážím Kostariky do letoviska Guanacaste. Ubytování v hotelu s All inclusive a nocleh. Zde můžete odpočívat na jemném písku, koupat se nebo se jen tak procházet po pláži a nechat se unášet nádhernými okolními sceneriemi.

8. den - GUANACASTE – PEŇAS BLANCAS – OMEPETE

Odjezd k hranici s Nikaraguou. Po překročeni hranice v Peňas Blancas vas čeka transfer do přístavu Puerto se San Jorge a odjezd lodi na ostrov Ometepe, kde se z vod jezera tyči vulkány Concepcion a Maderas. Návštěva městečka Alta Gracia na ostrově, prohlídka kostela a muzea. Nocleh.

9. den - OMETEPE – GRANADA

Dnes Vás čeká zastávka v přírodní rezervaci Charco Verde. Následovat bude přejezd do přístavu a plavba zpět na pevninu a transfer do koloniálního historického města Granada, které leží na úpatí vulkánu Mombacho. Město je plné překrásných budov postavených v duchu kastilských tradic. Po ubytování následuje prohlídka města. Navštívíte mistní památky La Mercedes, Javelta a opevněny chrám San Francisco. Návrat do hotelu, nocleh.

10. den - GRANADA – MANAGUA – VULKÁN A MARKET MASAYA

Transfer do města Managua, jež je hlavním městem Nikaraguy. Město je umístěno na jižním pobřeží jezera Managua (také známé jako Xolotlan) a nachází se v nadmořské výšce 970 m n.m. Krátká prohlídka města. Následuje odjezd k prohlídce trhu Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – tropickými netopýry. Návrat do Granady v pozdních hodinách, nocleh.

11. den - MANAGUA

Odjezd na letiště, odlet z Managuy do Prahy.

12. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.