Putování Kostarikou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Amerika, Kostarika
Název ubytování Kostarika poznávací zájezdy
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 51 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Příroda, její barvy, odstíny a zvuky – to je Kostarika. Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách. Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.Speciální nabídka:Nechcete si připlácet jednolůžkový pokoj? Zavolejte a najdeme Vám dvojici do pokoje.Minimální počet účastníků:8 osob.

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Kostarika láká krásnou přírodou. Dech berou zalesněné kopce a nekonečně tajuplná hluboká údolí s kávovníkovými plantážemi, tropické deštné pralesy s až strašidelnou atmosférou, které se dotýkají nebes, divoké řeky, velká jezera a překrásné vodopády, vulkány (oblast Arenal), které na svých úpatích připravily horké přírodní lázně, husté mangrovníkové porosty a stovky želv na plážích. Místa jako Tortuguero, Arenal a Monteverde patří mezi ta nejznámější a nejoblíbenější v Kostarice. Spatříte nekonečné pastviny s desítkami farem, stovkami koní a krav, usmívající se lidi, kteří jsou pyšní na to, že od roku 1945 nemají armádu a proto mohou investovat peníze do vzdělání a nemocnic. Nakonec si můžete hovět v houpací síti a užívat si nezkaženého života, pura vida, což je národní výraz označující touhu prožít život beze spěchu, bez zmatků a šarvátek.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den odlet v ranních hodinách z Prahy do San José, přílet v podvečerních hodinách a transfer do městečka Fortuna v oblasti Arenal (cca. 3 hodiny), ubytování a odpočinek po náročném letu. Večeře individuálně v hotelu nebo ve městě. 2. den výlet do Národního parku Tenorio vč. oběda Po snídani nás autobus dopraví do národního parku vulkánu Tenorio, kde si projdeme jeden z nejkrásnějších treků k vodopádu řeky Río Celeste. Řeka Celeste má svou krásnou barvu díky různým vulkanickým minerálům. Legenda říká, že poté co Bůh domaloval nebe, vylil zbytek barvy do řeky. Odpoledne doporučujeme návštěvu Národního parku Volcán Tenorio se slavnou Modrou Lagunou a vyhlídku na vulkán. Odpoledne návrat do hotelu a individuální program. Kdo bude chtít, může se smočit v termálních pramenech. 3. den Arenal Po snídani nás čeká túra po visutých mostech Puentes de Bosque, které se nacházejí v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni. Odpoledne nás čeká cesta do Monteverde, kde se ubytujeme na 2 noci se snídaní. 4. den Monteverde Monteverde je proslulé svým klimatem a bohatou biodiverzitou a samozřejmě svým bujným mlžným lesem. Dopoledne nás průvodcem provede mlžným lesem. Odpoledne můžete navštívit buď některou z menších rezervací, či návštěva některé ze zvířecích expozic (žáby, hmyz, hadi, netopýři). Za soumraku můžete podniknout noční výpravu za svitu baterek nebo navštívit některý z místních barů a restaurací 5. den Monteverde - pláže Guanacaste Po snídani nás čeká asi 4 hodinový přejezd ke kostarickým plážím v oblasti Guanacaste, kde budeme ubytováni na 3 noci se snídaní. 6. a 7. den vychutnáme si zasloužený odpočinek na pláži 8. den Po snídani nás čeká transfer na letiště v San José a odlet do Prahy. Přílet druhý den.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.