Relax na plážích Kostariky + Národní Parky + Termální Koupel u Vulkánu (letecky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika
Ubytování 3* hotel v Puerto Viejo
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem za 69 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Představte si… tropické pláže pobřeží Karibského moře, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura Vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Popis stravování

polopenze

Popis ubytování

3* hotely nebo bungalovy dle programu

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy podle letového řádu. Přílet na Kostariku do San José a přesun do hotelu, kde se ubytujeme a strávíme zde první noc pobytu.

2. den

Čeká nás přejezd horskou krajinou s pastvinami a fascinujícími výhledy až do městečka La Fortuna pod sopkou Arenal. Poté procházka národním parkem a koupání v termální řece. První část naší výpravy bude patřit poznávání přírodních krás Kostariky. Během dopoledne nás čeká seznámení s malebnou zelenou krajinou vulkanického podhůří, jíž dojedeme k aktivnímu vulkánu Arenal. Cestou poznáme rozmanitou tropickou vegetaci i její obyvatele, opice či tukany. Užijeme si příjemnou procházku národním parkem i koupání v horkých zřídlech. Po příjezdu do městečka La Fortuna vyrazíme za krásami nedotčené přírody přímo pod sopku Arenal. Sopka je sice činná, ale od roku 2010 dochází jen k občasným únikům plynu. Její fotogenický dokonalý kužel je ikonou Kostariky. Po procházce parkem a ulovení té nejlepší fotky celého vulkánu si na vlastní kůži vyzkoušíme koupání v přírodních termálních pramenech. Den zakončíme skvělým gurmánským zážitkem v restauraci s tradičními místními pokrmy.

3. den

Dnes objevíme, co skrývají národní parky Río Celeste a Caño Negro. Budeme obdivovat ikonické vodopády, pestrobarevné motýly i další obyvatele tropické džungle. Už se jistě nemůžete dočkat dalšího setkání s divokými obyvateli tropického pralesa. Vyrazíme brzy ráno, abychom měli půvaby národního parku Río Celeste jen pro sebe. Prozkoumáme „Blankytnou řeku“ od ikonického vodopádu, jenž zdobí obálky všech průvodců, až po místo jejího vzniku, kde se dva potůčky, pramenící pod sopkami, spojují a díky alchymii různých minerálů tvoří neskutečnou modrou barvu vody. Po cestě nás bude doprovázet zpěv roztodivných druhů ptáků, třpyt křídel pestrobarevných motýlů a při troše štěstí zahlédneme i nosála nebo mývala. Naskytne se nám také vyhlídka na sopky Tenorio a Montezuma, jejichž vrcholky se často koupou v cárech tropické mlhy. Po tomto neopakovatelném zážitku odpoledne přejedeme do NP Caño Negro, což je jeden z nejvýznamnějších mokřadů na světě poblíž hranic s Nikaraguou, a přespíme přímo v srdci tropické džungle.

4. den

Milovníci přírody si přijdou na své… Vyrazíme na plavbu deštným pralesem po řece Frío v parku Caño Negro. Odpoledne se přesuneme do Karibiku, kde si vychutnáme bílé pláže s kokosovými palmami. Dnes je pro nás připravena vyjížďka na lodi po řece Frío. V této odlehlé části země je příroda opravdu na dosah ruky. Pozorování nepřeberného množství živočichů přímo z vodní hladiny bude nezapomenutelným zážitkem. Zkušený domorodý průvodce se postará o to, abychom nepřehlédli ledňáčky, barevné volavky, leguány či bazilišky. Na březích zahlédneme číhající kajmany nebo odpočívající želvy. Podaří se nám spatřit i lenochody nebo plachého jaguára? Zabalte si repelent a vyrážíme! Odpoledne nás pak čeká přejezd z hor na karibské pobřeží kolem největšího přístavu Kostariky Limón, odkud se transportují banány, ananasy, káva a jiné produkty do celého světa. Podél banánových plantáží a kokosových hájů se dostaneme až téměř k panamské hranici do oblasti Puerto Viejo de Talamanca. Poté bude následovat ubytování a první koupání v teplých vodách Karibiku.

5. den

Lenošení na pláži, ochutnávka vyhlášené kávy, míchaných nápojů i ovocných freshů. Dopřejte si sladké nicnedělání a bezstarostnou idylku… Nebo už se vám sbíhají sliny na čokoládu? Celý den strávíme u moře. Osvěžit se můžeme nejen koupáním, ale také lahodným koktejlem z čerstvého ovoce nebo míchaným drinkem. Na své si přijdou i milovníci kávy, která je na Kostarice důležitým vývozním artiklem. Pěstuje se zde pouze káva druhu arabica, která se připravuje pomocí tradičního překapávače chorreador. Zkrátka kostarické Pura Vida! Odpoledne je pro zájemce připravena fakultativní exkurze na kakaovou plantáž, kde se dozvíte vše o pěstování kakaa a výrobě té nejkvalitnější čokolády včetně bohaté degustace. Po setmění je dokonalá příležitost přesunout se z pláže do nedalekého, právě se po dlouhé odpolední siestě probouzejícího městečka Puerto Viejo de Talamanca a prozkoumat jeho plážové bary, stánky s ovocem či obchůdky se suvenýry a místním uměním.

6. den

Koupání u karibských pláží, v tropickém ráji plném surfařů a barů s exotickými koktejly. Pro zájemce je připravena návštěva unikátní záchranné stanice pro tropické živočichy. Pohodová atmosféra tohoto kousku Karibiku vás dostane. Můžete si plnými doušky vychutnávat zasloužený odpočinek na bělostné pláži, relaxovat s koktejlem v ruce, pozorovat letky pelikánů na lovu ryb či opičí rodinky putující v korunách stromů přímo nad vámi. A pokud vás vždy lákal surfing, ale zatím jste neměli možnost ho vyzkoušet, nyní máte ideální příležitost. Říká se totiž, že Kostarika je třetí nejlepší světovou destinací na surfování. Pokud vás naše „domácí“ pláž omrzí, není nic jednoduššího než to udělat jako místní a na kole prozkoumat okolí. Třeba se vydat na vyhlášenou azurovou pláž Manzanillo v nejzazší kostarické vesnici, kde končí silnice a začínají neprůchodné pralesy sahající až do Panamy. Pro milovníky zvířat je připravena fakultativní návštěva Jaguar Rescue Center, záchranné stanice pro zraněná a nalezená divoká zvířata. V doprovodu místních dobrovolníků se tak osobně seznámíte s roztomilými lenochody a hravými opičími mláďaty, ale také proniknete do světa obávaných, ač ne vždy nebezpečných hadů.

7. den

Celý den si budeme užívat slunce, rozpáleného písku a vodního osvěžení s příchutí mořské soli. Dobrodružné povahy se mohou ponořit do tajuplného světa oceánu na fakultativním výletě do NP Cahuita. Odpočinkový den je opět tady. Načerpáme energii a doplníme vitamín D. Novou sílu dodá i aktivní odpočinek. Pro zájemce je zde fakultativní výlet do NP Cahuita. Čeká nás procházka pralesem podél korálových pláží plných roztomilých krabů a mušlí, setkání s opicemi malpami kapucínskými, které budou zaručeně chtít prozkoumat obsah vašeho batohu, vřešťany, mývaly či lenochody. Na mysu Punta Cahuita, asi v polovině trasy, budou mít zájemci možnost prozkoumat podvodní život největšího lokálního korálového útesu na hodinové vyjížďce v loďce se zkušeným instruktorem. Na zpáteční cestě nás čeká koupání a průchod pobřežním karibským pralesem po soustavě dřevěných lávek.

8. den

Rozloučíme se s pobřežím Karibiku a přejedeme zpět do Centrálního údolí. Prohlédneme si hlavní město San José s jeho historickými skvosty a při společné večeři ochutnáme zdejší kuchyni. A je tady poslední možnost přivstat si na východ slunce na pláži a vykoupat se v teplém Karibiku. Po snídani vyrážíme zpět do vnitrozemí a odpoledne prozkoumáme centrum kostarické metropole San José. Čeká nás procházka kolem historické budovy Hlavní pošty ke katedrále a Národnímu divadlu. Rušnou nákupní promenádou, kde se budete moci zásobit dárky na cestu domů, přejdeme do čínské čtvrti k Národnímu muzeu a nejstarší části města s historickým Prezidentským palácem. Večer společně ochutnáme místní speciality v tradiční restauraci.

9. den

Poslední den bude patřit kávě, které se nejlépe daří právě na svazích Centrálního údolí. A nebude samozřejmě chybět ani kávová ochutnávka. Jak vypadá kávová plantáž? Jaká se pěstuje v Kostarice káva a jak se zpracovává? Odpovědi dostaneme na dnešní exkurzi u největšího producenta kostarické kávy Café Britt. Na celodenní výpravě se necháme poučit o všem, co s kávou souvisí, odhalíme tajemství jejího pěstování tradiční metodou a ochutnáme ty nejlepší místní vzorky přímo u jejího zdroje – na kávové plantáži. A k dobrému moku nebude chybět ani přísun dobrého jídla.

10. den

Podle času odletu přesun na letiště a cesta zpět do ČR.

11. den

Přílet do Prahy, dle letového řádu.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 25 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla) Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)Srovnání pojištěníZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.