Relax na plážích Kostariky + Národní Parky + Termální Koupel u Vulkánu (letecky

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika
Název ubytování 4* hotel v Playa Hermosa
Typ ubytování Bez ubytování
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 59 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Popis stravování

plná penze

Popis ubytování

ubytování ve 3* hotelu v San José, ve 4* hotelu v Playa Hermosa

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy podle letového řádu. Přílet na Kostariku a přesun do hotelu, kde se ubytujeme a strávíme zde první noc pobytu.

2. den

Je čas se aklimatizovat a odpočinout si po dlouhé cestě. Přesuneme se na pobřeží Tichého oceánu a budeme nerušeně vychutnávat první okamžiky na nádherných kostarických plážích. Pokud patříte k aktivním cestovatelům, můžete začít plánovat nové zážitky v rámci fakultativních výletů. Po snídani vyrazíme z hlavního města San José do provincie Guanacaste. Ubytováni budeme v letovisku Playa Hermosa na pobřeží Tichého oceánu. Zbývající část dne už můžeme relaxovat na krásných písečných plážích Kostariky. Zájemci si mohou vyzkoušet šnorchlování a prozkoumat podvodní život v Pacifiku. Pokud vás surfing vždy lákal, ale zatím jste neměli možnost ho vyzkoušet, nyní máte ideální příležitost. Říká se totiž, že Kostarika je třetí nejlepší destinací na surfování.  Po dobu pobytu je připraveno několik fakultativních výletů. Naše průvodkyně vás s nimi podrobně seznámí a na vás bude rozhodnutí a výběr těch pravých nezapomenutelných zážitků.

3. den

Relax na prvním místě… A na zájemce čeká fakultativní výlet ke stále aktivnímu vulkánu Arenal. Cestou poznáme rozmanitou tropickou vegetaci i její obyvatele, opice či tukany. Užijeme si příjemnou procházku národním parkem i koupání v horkých zřídlech. Kdo dá přednost odpočinku, může si plnými doušky užívat plážovou pohodu a stín palem či ochutnávat speciality zámořské kuchyně. Přidali jste si na svůj zážitkový plán fakultativní výlet do národního parku u vulkánu Arenal? Připravte se, po snídani vyrazíme za krásami nedotčené přírody přímo pod jeho vrchol. Sopka je sice činná, ale od roku 2010 dochází jen k občasným únikům plynu. Její fotogenický dokonalý kužel je ikonou Kostariky. Na první pohled roste Arenal z vodní hladiny stejnojmenného jezera, které bylo vytvořeno Kostaričany v roce 1973 společně s vodní elektrárnou.  Po procházce parkem a ulovení té nejlepší fotky celého vulkánu si na vlastní kůži vyzkoušíme koupání v přírodních lávových lázních s termálními prameny. Součástí výletu je i výborná večeře. Tímto skvělým gurmánským zážitkem zakončíme den a vrátíme se zpět na hotel.

4. den

Dovolená na Kostarice? Lenošení na pláži, ochutnávka vyhlášené kávy, míchaných nápojů i ovocných freshů. Dopřejte si sladké nicnedělání a bezstarostnou idylku… Celý den strávíme u moře. Osvěžit se můžeme nejen v oceánu, ale také lahodným koktejlem z čerstvého ovoce nebo míchaným nápojem. Na své si přijdou i milovníci kávy, která je na Kostarice důležitým vývozním artiklem. Pěstuje se zde pouze káva druhu arabica, která se připravuje pomocí tradičního překapávače chorreador a podává typicky s konvičkou ohřátého mléka. Zkrátka kostarické Pura Vida!

5. den

I dnes máte příležitost užívat si pláže, šumění oceánu a relaxovat. Milovníkům přírody se nabízí fakultativní plavba deštným pralesem po řece Frío do parku Caño Negro. Pestrobarevné ptáci, vodní plazi, savci… Připraveni na setkání?  Dnešek můžete věnovat odpočinku u oceánu nebo vyzkoušet oblíbené vodní sporty. S těmi, kteří se rozhodli objevovat skryté poklady kostarické přírody, se fakultativně vypravíme sledovat její rozmanitosti do rezervace Caño Negro. Čeká nás dvou a půlhodinová plavba přes tropický deštný prales, při které budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat nespočet druhů ptáků, opice, ještěrky či leguány. Zkušený průvodce přírodovědec nás upozorní třeba na čápy, ledňáčky, barevné volavky nebo ibisy. Na březích zahlédneme číhající kajmany nebo odpočívající želvy. Podaří se nám spatřit i plachého jaguára či pumu?

6. den

Odpočinkový den je opět tady. Načerpáme energii a doplníme vitamín D. Novou sílu dodá i aktivní odpočinek. Se zkušeným instruktorem se můžeme vydat prozkoumat svět pod mořskou hladinu. Celý den si budeme užívat slunce, rozpáleného písku a vodního osvěžení s příchutí mořské soli. Dobrodružné povahy s touhou po poznání a zážitcích si mohou zapůjčit neoprén a s instruktorem se ponořit do tajuplného světa oceánu.

7. den

Dovolenková pohoda a plážové aktivity. Směle do toho! Pro zvídavější je připraven fakultativní výlet, který slibuje nahlédnutí do života místních. Navštívíme eko park Buena Vista, odhalíme tajemství pěstování zdejší kávy a připravíme si oběd v typické kamenné peci. Divoké pobřeží a pláže vyzývají znovu k relaxu. Odoláte? Plně se můžete oddávat slunění i vodním hrátkám. Nebo třeba zjistit, jak se pěstuje a praží káva… Víte? Odpověď dostaneme na dnešním fakultativním výletě. Se zájemci navštívíme eko park Buena Vista. Ochutnáme tu nejlepší místní kávu pěstovanou tradiční metodou. V kamenné peci si připravíme kukuřičnou tortilu a vyzkoušíme si také výrobu sýru „cuajada“. Řemeslnou tradici zde má výroba keramického nádobí, které je vyráběna z lokálního zdroje hlíny.

8. den

A je tady poslední možnost ohřát se na sluníčku a vykoupat se v Tichém oceánu. Perfektní dovolená se blíží ke konci… Pokud jste se ještě nestihli projít po pobřeží ve stínu palem, ochutnat některý druh čerstvého ovoce, kávu nebo jste nepoobědvali právě vylovenou rybu, dnes máte už opravdu jedinou šanci to napravit.  Využijte závěrečný den odpočinku naplno!

9. den

Podle času odletu přesun na letiště a cesta zpět do ČR. Rozloučíme se s krásným pobřežím Pacifiku a vydáme se zpátky domů.

10. den

Přílet do Prahy, dle letového řádu.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.