Autentická Kuba

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Amerika, Kuba
Název ubytování Kuba poznávací
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 51 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Tropické klima, horkokrevné obyvatelstvo, dědictví Španělů...Na "ostrově Svobody" zažijeme opravdový návrat v čase, projdeme se havanskými ulicemi lemovanými vybydlenými polorozpadlými koloniálními domy, uvidíme obrovské množství starých "amerik", zatančíme si salsu, ochutnáme vynikající místní rum, ucítíme vyhlášené doutníky a budeme platit bankovkami s Che Guevarou na obrázku.
Poznáte koloniální města Havanu, Cienfuegos a Trinidad
Vyzkoušíte si jak bydlí Kubánci, 3 noci budete ubytovaní v casas particulares
Ochutnáte pravý kubánský rum či vyhlášený nápoj Canchanchara a naučíte se zapalovat doutníky
Poznáte zemědělskou krajinu Viňales a zalenošíte si na bílých plážích Varadera
Budete bydlet v hotelu, kde se natáčel Major ZemanMinimální obsazenost:8 osobMinimální počet účastníků:10 osob

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Ostrov svobody, komunistická Kuba, Che Guevara, Hemingway, Fidel Castro, Batista, Guantánamo, kubánské doutníky a rum… to je jen několik výrazů, které se asi každému vybaví při vyslovení názvu tohoto státu. Kuba budí emoce, Kuba je rum, Kuba je Karibik, Kuba je tanec a veselí. Pro nás je to ostrov s velkým kouzlem ukrytým v srdcích Kubánců. Lidé své úsměvy schovávají za každodenními starostmi. Jakmile se ale objeví sebemenší příležitost, rozzáří se, začnou tančit a zpívat. Kuba zdaleka nejsou jen hotely na poloostrově Varadero, ale především lidé, doutníkové farmy, příroda, Havana s její zašlou slávou, historická města Cienfuegos a Trinidad nebo karibské pláže na jižním pobřeží a ostrůvkách. Víte, že pro Kubánce Varadero není Karibské moře, ale Atlantik? Vydejte se na Kubu, dokud je pravou Kubou a poznejte ji hlouběji než z hotelové pláže. Stojí to za to.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den Praha – Havana Odlet z Prahy přes Paříž do Havany. Vyřízení imigračních formalit a transfer do hotelu v Havaně. Ubytování v casa particular na 2 noci se snídaní. 2. den prohlídka Havany Dnes po snídani prohlídka historického centra. Uvidíme havanskou pevnost, Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci, bývalý prezidentský palác, náměstí Revoluce, proslulou pobřežní promenádu Malecón. Po obědě (v ceně!) si prohlédneme havanskou katedrálu a muzeum kubánského rumu s ochutnávkou. Návštěva továrny na výrobu kubánských doutníků s možností jejich zakoupení. 3. den Viňales Brzy ráno snídaně v hotelu. Odjezd na celodenní výlet do provincie Pinar del Rio – Vinales v západní části ostrova. Cestou navštívíme doutníkovou farmu a továrnu. Na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábějí nejslavnější doutníky světa. Navštívíte indiánské jeskyně El Indio s plavbou lodí po podzemní řece. Oběd v místní restauraci. Po obědě uvidíte nástěnné malby na skále Sierra de los Organos. Odtud budete pokračovat přírodou dál na západ. Pokračujete do údolí Vinales s překrásnou přírodou a výhledy do údolí z Los Jasmines. Víte, že zde se natáčel „major Zeman“? a právě zde se ubytujeme na další noc. 4. den Viňales - Cienfuegos Snídaně. Přejezd krajinou s lány cukrové třtiny k jižnímu pobřeží Kuby do Cienfuegos, které se nachází v centrální části jižního pobřeží ostrova 250 km od Havany. Město bylo založeno v r. 1819 francouzskými usedlíky a dodnes si zachovalo francouzskou atmosféru. Během prohlídky centra města uvidíme akademii San Lorenzo a místní katedrálu Concepción. Oběd v Cienfuegos. V dnešním dni budete mít i čas na návštěvu slavné Zátoky Sviní a na šnorchlování v Punta Perdiz. Ubytování v casa particular v Cienfuegos. 5. den Cienfuegos - Trinidad Po snídani odjezd do historického města Trinidad, v r. 1988 vyhlášeném UNESCEM světovým kulturním dědictvím, prohlídka města. Trinidad byl založen v 16. století, pyšní se řadou uměleckých galerií a je spolu s Havanou považován za kulturní centrum Kuby. Prohlídka tohoto nádherného města vč.oběda a později odpoledne přejezd do hotelu Brisas Trinidad del Mar, který se nachází na Playa Ancon při karibském moři. Úžasná pláž a šnorchlování v klidných vodách. Ubytování na 2 noci All inclusive. 6. den - polodenní turistika v národním parku Guanayara Národní park Guanayara se nachází 15 km od centra města Topes de Collantes, hluboko v pohoří Escambray, které je součástí stejnojmenné přírodní rezervace Topes de Collante   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.