havana a Miami - 90 mil do ráje

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, USA
Název ubytování havana a Miami - 90 mil do ráje
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 61 188 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kuba

Ubytování v hotelech 4* (dle místní kategorie) - 4 noci. 

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje, klimatizované, s koupelnou.

Strava
Snídaně a večeře (obvykle formou bufetu).

USA

Ubytování
hotely/penziony/motely 3* (5 nocí; hodnocení dle kategorizace Rainbow - v USA neexistuje oficiální kategorizace ubytovacích zařízení).

Pokoje
Dvoulůžkové, klimatizované, s koupelnou.

Strava
Americké snídaně - převážně ze sladkých pokrmů (sladké pečivo, muffiny), opečeného chleba, kukuřičných lupínků, ovoce. K dispozici hash browns - bramboráčky nebo horké brambory. Zelenina, sýry a uzeniny pouze výjimečně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramHavana - nejkrásnější hlavní město Karibiku • káva a doutníky • výlet na koni ve Valle de Viñales • pro zájemce lekce salsy • Miami & Sunshine State • historie kosmických letů v Cape Canaveral • filmový průmysl Universal Studios • Everglades - nekonečné moře trávy 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Havany (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení. Následně transfer do hotelu v Havaně. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km) 

Den 2
Po snídani prohlídka hlavního města Kuby - Havany. V programu mimo jiné: vyhlídkové místo v pevnosti, odkud si uděláme nejkrásnější fotografie Havany, procházka po Starém městě, které miloval mimo jiné Hemingway nebo Sinatra. Vydáme se na ochutnávku slavného rumu Legendario. Poté nás čeká projížďka starými americkými vozy podél přímořské promenády Malecón. Večer pro zájemce revue (za příplatek cca 50 EUR/os.) - barevné kostýmy a tanečně-hudební cesta historií země zůstane na dlouho v paměti.

Den 3
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Havany. Uvidíme mimo jiné: hřbitov Kryštofa Kolumba, náměstí Revoluce, na kterém přednášel své mnohahodinové projevy Fidel Castro a navštívíme Hamelovu uličku, která je známá nástěnnými malbami inspirovanými kubánskou santerií a nedělními koncerty rumby. Následně navštívíme oblíbený bar „La Floridita“, kde ochutnáme slavný nápoj daiquiri. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumáni města nebo 2hodinovou lekci salsy ve skutečném kubánském salsa klubu s individuálním partnerem/partnerkou (cca 50 EUR/os.).

Den 4
Čas poznat vůně Kuby: tabák a káva. Po snídani vystěhování a přejezd ve směru Národního parku Las Terrazas, který je známý svými krásnými mogoty v údolí Viñales. Během cesty fotografování u barevných mozaik ve vesničce Fusterlandia, následně procházka starou kávovou plantáží Buena Vista a čas na kávu. Navštívíme také tabákovou plantáž, kde uvidíme, jak se balí skutečné kubánské doutníky a přejedeme na koni ke slavné prehistorické nástěnné malbě - tam bude přestávka na piňakoládu. Návrat. Večeře a přenocování v Havaně. Večer pro zájemce výlet „Havana v noci“ spojený s návštěvou jednoho z klubů salsy (cca 40 EUR/os.), kde budete moci procvičovat dovednosti získané během lekce salsy.

Den 5
Po snídani vystěhování. Přejezd na letiště v Havaně. Odlet do Miami nebo do Fort Lauderdale nebo do Orlanda. Po příletu pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu v okolí Orlanda. Večeře na vlastní náklady. (Trasa cca 380 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Universal Studios - během této návštěvy získáme informace o realizaci největších filmových produkcí v Americe. Překročíme brány parku a staneme se součástí kouzelného světa filmů a pohádek. Každý filmový svět vytvořený společností Universal nabízí něco jiného - od horských drah po 4D filmy, zajímavosti a rekvizity z filmových pláten, animace a postavy v kostýmech. Můžete si dát sendvič v typické restauraci z 60. let ve společnosti upírů nebo Frankensteina. Procházka mezi kulisami nás zavede do různých amerických států, měst a časů. Návrat do hotelu v okolí Orlanda. Večeře na vlastní náklady. Přenocování.

Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd do Cape Canaveral na návštěvu vesmírného centra Kennedy Space Center, jež je jádrem vesmírných operací americké NASA. Během návštěvy v Space Flight Center, prohlídka autobusem po centru NASA. Během projížďky uvidíme platformu, ze které startují kosmické lodě. Zde byly zahájeny mise Apollo, které dovedly Neila Armstronga na Měsíc. V původní místnosti z dob programu Apollo se seznámíme s přípravami k letu na Měsíc, dokonce „pocítíme“ start rakety. Poznáme jak pracují a žijí astronauti na oběžné dráze. Budeme se moci zúčastnit simulovaného startu raketoplánu. Četné interaktivní prezentace nám umožní dozvědět se více o historii dobytí vesmíru a o sluneční soustavě. Následně přejezd do hotelu v okolí Miami. Ubytování a přenocování. Večeře na vlastní náklady. (Trasa cca 450 km)

Den 8
Po snídani přejezd do Národního parku Everglades. Park byl vytvořen k ochraně ekosystému mangrovových lesů. Z ptačí perspektivy vypadá tato bažinatá oblast jako měkký polštář protkaný modrými potůčky vody. My poznáme park a jeho obyvatele z paluby airboatu - z člunu s plochým dnem poháněným letadlovou vrtulí, jehož konstrukce umožňuje volný pohyb v bažinatých stojatých vodách. Odpoledne návrat do hotelu, večeře na vlastní náklady. Přenocování.

Den 9
Po snídani volný čas k odpočinku na pláži a/nebo na nákupy (v Miami a v okolí města se nachází několik outletů). Pro zájemce možnost celodenního výletu do Florida Keys (za příplatek cca 120 USD/os.). Florida Keys je ostrov-město nacházející se ve stejnojmenném souostroví, cca 200 km do hloubi Mexického zálivu. Cesta vede přes 42 mostů, které oddělují Mexický záliv a Atlantský oceán. Vyhlídková trasa poskytuje nádherné pohledy a jako jediná na Floridě byla oceněna prestižním titulem All American Road. Během prohlídky Key West uvidíme mimo jiné: dům Ernesta Hemingwaye a letní sídlo prezidenta Thrumana - Little White House (vstupné za poplatek). Zajímavým doplňkem bude ochutnávka slavného limetkového koláčku a drinku margarita (za příplatek). Budeme mít možnost fotografování u bóje vymezující vzdálenost na Kubu - je to pouze 90 mil. Můžete si vzít s sebou plážové doplňky. Návrat do hotelu, večeře na vlastní náklady. (Trasa cca 450 km)

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně se vydáme na prohlídku Miami z paluby „Duck boat“, což je vojenský obojživelník, jež umožňuje prohlídku města z pevniny i z vody, co je ideálním řešením, pokud jde o polohu města nazývaného Magickým městem.Vezme nás do nejzajímavějších částí města: South Beach se slavnými budovami ve stylu Art Deco, Star Island s rezidencemi hvězd, Downtown - finanční centrum města, Key Biscayne - nejbohatší čtvrť Miami a Little Havana - kubánská čtvrť. Následně přejezd na letiště v Miami. Odlet do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť).

Den 11
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelety letadly dle programu (na trasách z Evropy a do Evropy přestupy na evropských letištích), letištní taxy, ubytování v hotelech (10 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, Turistickou kartu, stravování dle programu, služby polského průvodce, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky, spropitné, rezervační poplatky atd.) ve výši: Kuba cca 120 EUR/os., USA cca 300 USD - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Cena nezahrnuje také vízum/ESTA do USA, fakultativní výlety během poznávací části (uvedené v programu), jídla, která nejsou uvedena v programu, nápoje k jídlu a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu!

Název zájezdu v polském jazyce: Hawana i Miami - 90 mil do raju
Kód zájezdu: KIM  VízaCestovní pas a vízum 
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 3 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Kuby. 

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).
 
Vízum do USA
- Podrobnosti naleznete na stránkách: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
- Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.