Kuba na kole v pohodě

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 52 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí Viñales - malebné, šťavnatě zelené nejkrásnější oblasti Kuby, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Karibiku, obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si dostatek času i na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit. Návštěva tabákové výrobny je na Kubě samozřejmostí. Cyklistický program probíhá kompaktně bez dlouhých autobusových přejezdů, některé etapy lze zkrátit, úplně vynechat nebo se svézt doprovodným busem.V ceně nezahrnuto:letecký transport kola – asi 2x100 EUR.Letenky:Cena zájezdu odpovídá letence se společností Air France nebo Aeroflot. Přeprava kola se u obou těchto společností připlácí částkou 100 EUR za jednu cestu, tedy 200 EUR celkem (platí ke dni tvorby tohoto textu).Povrch a profil:Na kole ujedeme v základní variantě asi 470 km. V průměru se délka denních etap pohybuje kolem 60 km a etapy nejsou technicky náročné. Budeme jezdit většinou po asfaltových silničkách s minimálním provozem. Celá trasa je sjízdná na trekovém kole. Pokud se rozhodnete pro kolo horské, doporučujeme přezout na hladké pláště. Protože lze některé trasy podle aktuální nálady zkrátit nebo úplně vynechat a zároveň budeme mít po celou dobu k dispozici doprovodný autobus, dáváme zájezdu obtížnost 1–2, ačkoliv by celkovou délkou ujetých km patřil spíše do kategorie 2. Klima:Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28–31 °C přes den a 23–25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout, speciální ochrana proti dešti však není třeba (vyjma např. fotoaparátu).Velikost skupiny:10–16 účastníkůPoznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Počítáme především s ubytováním v soukromí (10x) v tzv. „casas particulares“ (často interiérově značně originálním), které je povoleno v posledních letech jako jedna z mála forem soukromého podnikání. Ale jenom v malokapacitní formě, takže budeme vždy rozptýleni ve více domech po jednom či maximálně dvou pokojích.  Pokoje mají standardně k dispozici sprchu a WC, někdy jsou s klimatizací, někdy pouze s ventilátorem. Pokoje jsou vybaveny dvěma postelemi, často se jedná o dvojlůžka, což je v Latinské Americe obecně běžné ubytování (tzv. matrimonial). 
Celkem 2x budeme nocovat i v místních hotelech, v tomto případě je součástí ubytování i skromná snídaně.
Jednu noc strávíme v bungalovech Las Terrazas. Jedná se o chatičky na kuřích nožkách, jejichž interiér je vybaven skromně, avšak pro naše požadavky je dostačující. Snižený je komfort je zde kompenzován unikátní kulisou tropické zahrady.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha–Havana; ubytování na dvě noci v hlavním městě Kuby.

2. den

Prohlídka Havany : hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.

3. den

Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) na západ od Havany do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Baños, nazývaného hlavní město kubánského humoru; sestavení kol, krátký cyklovýlet po městě a blízkém okolí; fakultativně návštěva Muzea humoru.

4. den

Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosario s pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách San Juan, ubytování v neobvyklých chatkách na muřích nožkách (62 km/ ↑ 350 m).

5.–6. den

Krajem cukrové třtiny a královských palem odlehlou silničkou lemující severní pobřeží ostrova do oblasti La Mulata a ubytování na dvě noci (65 km/ ↑ 850 m); další den celodenní výlet na kole a lodičkou na snový ostrůvek v Mexickém zálivu Cayo Levisa – celodenní koupání (28 km/ ↑ 300 m).

7.–10. den

Čtyři dny v úžasné krajině údolí Viñales a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety pohádkovou krajinou kuželového krasu (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků): bizarní Mural de la Prehistoria, unikátní vápencové mogoty a malebný venkov, na kole na poloostrov Cayo Jutías; koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy (290 km/3500 m/4 dny).

11.–13. den

Přesun z oblasti Viñales do Trinidadu a ubytování na tři noci v tomto proslulém koloniálním městě s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; koupání na pláži Ancón s bílým pískem; na kole do bývalého centra pěstování cukrové třtiny ve Valle de los Indigenos a návštěva proslulého koloniálního cukrovaru včetně cukrové plantáže Manaca Iznaga (30 km).

14.–15. den

Poslední nákupy, zabalení kol a přesun na letiště do Havany, odlet a následující den přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.