Kuba - Romantika - rumba - rum

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 62 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největší lákadla ostrova svobody a odpočinek ve Varaderu

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky na KUBU. Havana, největší metropole Karibiku, perla Antil. Kontrasty starých a nových částí. Romantická koloniální zákoutí, uličky, katedrály a paláce. Staré město s „barokní“ architekturou. Prohlídka nejen historického centra." Muzeum rumu a ochutnávka kubánského rumu. Nejstarší funkční divadlo obou Amerik - Gran Teatro. Vedado - odlišná tvář americko-kubánské Havany. La Habana Vieja s bujarým nočním životem. Náměstí revoluce i nábřeží Malecón. Ochutnáme i pověstné daiquiri ve Floriditě? Nocleh v"Havaně.

3. den

Strávíme den s"Papá Hemingwayem - zajdeme na mojito do jeho oblíbeného baru La"Bodeguita del Medio, navštívíme jeho dům, jeho oblíbený hotelový pokoj i místo, kde potkal kapitána, jenž pro něj byl inspirací k"sepsání knihy Stařec a moře. "Navštíví zájemci některý proslulý kabaret Tropicana nebo nám k"poslechu zahraje slavná kapela Buena Vista Social Club? Nocleh v"Havaně.

4. den

Přejezd vrchovinou na západ podél tabákových políček do Viňales. Cestou návštěva komunity Las Terrazas – ukázka pěstování kávy v"19.století. Odpoledne koupání v"říčce San Juan. Botanická zahrada Soroa a její orchidárium. Večer možnost návštěvy kulturního a tanečního centra. Nocleh ve Viňales.

5. den

Nejhezčí krasová oblast Kuby – údolí Viňales. Na lodičkách jeskyní Cueva del Indio, podzemní říčka s krápníkovou výzdobou. Možnost fakultativní projížďky na koni v oblasti neobvyklých vápencových útvarů zvaných mogoty. Nekonečné tabákové plantáže. Jak je to s balením doutníků na ženských stehnech? Podle čeho poznat ten nejkvalitnější doutník? Mural"de la Prehistoria, skála s malbami prehistorických zvířat. Nocleh ve Viňales.

6. den

Celodenní přejezd do města Santa Clara. Místo, kde probíhaly během kubánské revoluce nejintenzivnější boje. Právě zde se nachází mauzoleum argentinského lékaře, revolucionáře a miláčka kubánského národa Ernesta Che Guevary. Pokračování do historického Trinidadu. Nocleh v Trinidadu.

7. den

Dopolední návštěva horské oblasti Topes de Collantes. Procházka krásnou krajinou. Odpoledne koupání na karibské pláži Playa Ancón. Tradiční „trova“ hudba. Zatančíme si večer salsu na schodech v"Casa de la Musica? Nocleh v Trinidadu.

8. den

Ranní prohlídka Trinidadu (UNESCO). Unikátní svět koloniální architektury. Nejlépe zachované kubánské městečko založené již v 16. století se pyšní řadou uměleckých galerií. Pastva pro oči i duši. Živé muzeum kultur. Návštěva údolí Valle de los Ingenios, staré cukrovary a strážní věž Torre de Iznaga. Plantáže cukrové třtiny - dřívější bílé zlato Kuby. Ochutnáme nápoj z cukrové třtiny "guarapo"? Příjemné městečko Sancti Spiritus. Cesta do živého koloniálního Camaguey. Uzounké uličky starého města, stará a nová promenáda. Nocleh v"Camaguey.

9. den

Ranní projížďka městem tradičními bici taxi - galerie, koloniální náměstíčka. Návštěva města Bayamo. Vznešená Bazilika El Cobre zasvěcená patronce Kuby. Nejposvátnější místo celého ostrova. Přesun do Santiaga de Cuba, nejživějšího a nejtemperamentnějšího kubánského města. Živá hudební a taneční scéna. Nezapomenutelná večerní salsa. Autentická kubánská hudba. Rozvlní černé madony své boky? Nocleh v"Santiagu.

10. den

Santiago de Cuba - prohlídka města. Muzeum v kasárnách Moncada, kde Fidel Castro a jeho armáda začali revoluci. Radnice, kde Castro později vyhlásil vítězství revoluce. Hřbitov Santa Efigenia, kde odpočívají největší velikáni kubánské historie. Koloniální katedrála na náměstí. Majestátní pevnost Castillo del Morro tyčící se vysoko na skalisku chránila vjezd do zálivu. Možnost výletu lodí na Cayo Granma. Nocleh v"Santiagu.

11. den

Letecký přesun ze Santiaga do Havany. Přejezd do nejznámějšího letoviska na pobřeží Atlantického oceánu – Varadero. Nocleh ve Varaderu, v hotelu all inclusive.

12. - 13. den

Relaxace na vyhlášených bělostných plážích, tentokráte u Atlantiku. Trochu jiná Kuba, než jak jste ji zatím viděli! Zde si dosyta vychutnáme pláže, ledové mojito, cuba libre a pohodlí hotelů. Možnost sportovního vyžití. Šnorchlování, potápění a další fakultativní výlety. Zaplavete si společně s delfíny? Pro zájemce možnost návštěvy delfinária. Anebo vás zláká výlet katamaránem na nedaleké panenské ostrůvky Cayos? Noclehy ve Varaderu, v hotelu all inclusive.

14. den

Poslední koupání a odpolední návrat zpět do Havany. Večerní odlet. Hasta la vista, Cuba! My jsme tě ještě stihli!

15. den

Letecký návrat do Evropy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.