Kyrgyzstán - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kyrgyzstán
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 51 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Krajem pasteveckých údolí pod zaledněnými štíty Ťan-Šanu

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do hlavního města Kyrgyzstánu - Biškek. Ubytování v hotelu na 2 noci, první ochutnávka místní vynikající kuchyně. Prohlídka hlavního města. Hlavní třída plná zeleně, náměstí Ala-Too s majestátní jezdeckou sochou, fontánami a zasněženými horami v pozadí.

3. den

Celodenní výlet do NP Ala Archa. Údolím řeky Ak Say prudce vzhůru kolem stejnojmenného vodopádu až do basecampu Raceka (3350 m), první aklimatizace. Stejnou cestou zpět (8-9 hod, ↑1200 m, ↓1200 m). Možnost zkrácené varianty s výstupem k vodopádu Ak Say (5 hod, ↑500 m, ↓500 m).

4. den

Celodenní přejezd místní doprava kolem jezera Issyk-Kul do Karakolu. Cestou zastávka v Čolpon Ata ve venkovním muzeu petroglyfů, koupání v jezeře Issyk-Kul.

5. den

Maršrutkou do Jety Oguz, barevné skalní útvary Zlomené srdce a Sedm býků. Přes horské sedlo ve výšce 2600 m do nádherně zeleného pasteveckého údolí Jety Oguz s jurtami a pasoucími se koňmi. Nocleh u místních v jurtě, první ochutnávka zkvašené kobylí mléko. (6 hod, ↑600 m, ↓400 m)

6. den

Výstup k slzavému vodopádu Maiden Tears, dále do sedla Aksaj (2800 m) s krásnými výhledy na okolní hřebeny. Zpět do údolí Jety Oguz a maršrutkou do Karakolu. (7 hod, ↑700 m, ↓700 m)

7. den

Dopoledne krátká prohlídka městečka Karakol, dřevěného pravoslavného kostela, mešity a místního trhu. Odpolední přesun džípy do NP Karakol, do překrásného širokého stejnojmenného údolí s vysokými smrky. Ubytování v jurtách, večerní procházka údolím.

8. den

Začátek dvoudenního panoramatického treku přes vysoké sedlo. Prudce vzhůru k nebesky modrému jezeru Ala-Kol (3542 m), spaní v stanovém kempu u jezera. (6 hod, ↑1050 m, ↓50 m)

9. den

Výstup do sedla Ala-Kol (3860 m). Nejúžasnější výhled na zaledněné hřebeny a na modrou jezerní perlu Ala-Kol. Krátký prudký sestup dolů do údolí Kel´deke, kolem třpytivé říčky Kel´deke do údolí Arashan, ochutnávka místní speciality – kumysu a jogurtu u místní kočovné rodiny, koupání a relaxace v horkých pramenech Altyn–Arashan. Dobrodružný sjezd terénní nákladní auto do Karakolu. (8 hod, ↑400 m, ↓1400 m)

10. den

Přesun maršrutkou podél jižního břehu jezera Issyk Kul. Pohádkový kaňon Skazka – Fairy Tail s čarokrásnými odstíny červené, koupání v jezeře. Přesun do Narynského regionu – města Kochkor.

11. den

Transport z Kochkoru do sedla Kyzart (2685 m). Nezapomenutelná dvoudenní túra na koních s místními koňáky a s plnou penzí od pastevců. Trasu obou dní možno jít i pěšky (vždy cca 1 hodina navíc). Přes zelenou pastvinu Kyzyl-Kiya Jailoo, přes sedla a údolí na zelené pastviny Kilemche Jailoo, nocleh v jurtě s tradiční kyrgyzskou pohostinností. (5 hod, ↑750 m, ↓500 m)

12. den

Přes sedlo Jalgyz Karagay (3369 m) k fantastické modré ploše jezera Song-Kol (3016 m), obklopeného horami. Podél břehu jezera s pláněmi s tradičním pasteveckým životem posetými jurtami a stády pasoucích se koní. Příchod do jurt kyrgyzských pastevců v oblasti Batai Aral, nocleh v jurtě. (6 hod, ↑870 m, ↓400 m)

13. den

Odpočinek na břehu jezera Song-Kol, procházky v okolí jezera a mezi jurtami. Odpoledne odjezd od jezera do Kochkoru.

14. den

Tranzit zpět do Biškeku. Cestou návštěva věže Burana - minaret stojící uprostřed rozlehlé planiny, na místě zaniklého karachanidského města Balasagun. Odpolední nákupy na největším kyrgyzském bazaru Osh, pestré středoasijské zboží a atmosféra, poslední místní ochutnávky.

15. den

Let z Biškeku. Návrat do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.