Thajsko - Laos - Vietnam - Památky a bílé pláže

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Laos, Thajsko, Vietnam
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 76 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Usměvaví lidé, stovky kilometrů opuštěných pláží, výborná kuchyně a památky UNESCO.

Program zájezdu

1. den

Letecky do THAJSKA, Chiang Mai. Nezapomenutelný noční bazar. Stylová večeře s hudbou a tanečnicemi."

2. den

Přílet do Chiang Mai. Nezapomenutelný noční bazar. Stylová večeře s hudbou a tanečnicemi.

3. den

Starobylé město Chiang Mai v království Lanna s opevněním, vodním příkopem a hradbami. Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Wat Chedi Luang s masivní stúpou. Chrám Doi Suthep. Pro zájemce tradiční masáže či návštěva thajského boxu.

4. den

Návštěva sloní farmy Mae Sa přinese nezapomenutelné zážitky s"těmito obry. Motýlí a orchidejová farma. Přesun do hraničního městečka Chiangkhong. LAOS. Nocleh na břehu Mekongu.

5. den

Cesta lodí po veletoku Mekong do Luang Prabangu, města plného chrámů s francouzským koloniálním nádechem. Cestou zastávka v posvátné jeskyni Pak Ou se stovkami sošek Buddhy."Večerní trh v"Luang Prabang.

6. den

Luang Prabang - nejdéle obydlené laoské město, po staletí sídlo králů. Město zapsané do seznamu UNESCO, dodnes se zde zachovalo 32 chrámů. Prohlídka města - chrám Wat Xieng Thong ze 16. století, Mt. Phousi, Wat Visoun. Cesta hornatou krajinou na jih mezi vesničkami, kde se zastavil čas, návštěva Hmongů. Tyrkysové vodopády Kuang Si a záchranné centrum medvěda ušatého.

7. - 8. den

Přesun do malebného městečka Vang Vieng ležícího mezi monumentálními krasovými útvary. Krátký trek po okolních vesničkách, buddhistické jeskyně s"obrovskými sochami Buddhy. Projížďka na loďkách a osvěžující koupání v lagunách. Příjemné vyhlídky do okolní krajiny.

9. den

Přesun do Vientiane, jednoho z nejmenších hlavních měst Asie. Zlatá stúpa Pha That Luang, Wat Si Saket s desítkami sošek Buddhů, kláštery, vítězný oblouk Patuxai."

10. den

Letecky z"laoského Vientianu do hlavního města VIETNAMU, Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách.

11. den

Prohlídka Hanoje. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednosloupová pagoda Chua Mot Cot z roku 1049. Van Mieu - chrám literatury, univerzita. Večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Navštívíme Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům?

12. den

Přesun do oblasti Trang An (Tam Coc) zapsané na seznamu UNESCO, nazývané někdy pevninský Ha Long. Plavba po řece na tradičních loďkách sampan mezi krasovými homolemi, rýžovými políčky a skrz vodní tunely. Návštěva Hoa Lu, původního střediska dynastie Dinh a Le. Paláce a pagody z"10. a 11. století. Nocleh v"Ninh Binh.

13. - 14. den

Dvoudenní výlet s"plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay, kde z mořské hladiny roste 3 000 skalních věží. Krasové jeskyně, magické laguny. V"roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návrat do Hanoje.

15. - 16. den

Z Hanoje letecky do bývalého císařského města Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře a jeho paláce. Návštěva císařských hrobek ukrytých v"nádherných zahradách. Plavba po Vonící řece. Osmiboká pagoda Thien Mu. Nezapomenutelná atmosféra rušného tržiště Dong Ba.

17. den

Přes průsmyk Hai Van, geografický a klimatický předěl dělící sever a jih země. Danang"- muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z období rozkvětu Čamské říše ze 7. - 15. století. Mramorové hory Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Návštěva hory Thuy Son s jeskyněmi. Nocleh v Hoi An.

18. - 19. den

Hoi An - městečko se středověkou architekturou ve vietnamském, čínském, japonském a francouzském stylu. Japonský krytý dřevěný most ze 17. století. Čínské chrámy, středisko výroby hedvábí. My Son (UNESCO) - bývalé náboženské centrum Čampů v 7.-13. století. Jedinečné chrámy - nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Možnost půjčení kol a vyjížďky na pláž. Přejezd vlakem do Nha Trang.

20. - 21. den

Nha Trang - přímořské městečko, pagody. Písečné pláže. Koupání a šnorchlování v Jihočínském moři. Přesun nočním lehátkovým vlakem do Saigonu.

22. - 23. den

Dvoudenní výlet s"plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Ovocné zahrady a výroba produktů z kokosového mléka. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. Ranní plovoucí trh v"Can Tho. Návrat do Saigonu.

24. den

Ho Či Minovo město - Saigon - město spojující několik kultur - vlivy buddhismu, islámu, hinduismu a křesťanství. Prohlídka města. Historické budovy, katedrála Notre Dame, hlavní pošta v"koloniálním stylu. Prezidentský palác, radnice. Rozloučení s"Vietnamem. Odlet domů.

25. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.