Zážitkový Laos - Blíž přírodě, blíž k místním lidem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Laos
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 66 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Malebný kout bývalé Indočíny

Program zájezdu

1. den

Letecky do LAOSU. Země majestátného Mekongu, zelených kopců a vodopádů. Buddhistické kláštery, etnické vesnice a památky, které vás překvapí. Nocleh na palubě letadla.

2. den

Přílet do Luang Prabang. Pro zájemce návštěva nočního trhu. Záplava ručně tkaných a dřevěných výrobků. První ochutnávky laoského jídla. Tradiční laoská bylinná sauna, masáže chodidel i celého těla. Nocleh v"Luang Prabang.

3. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Ranní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, úlovky z lesa, řasy z Mekongu… Překvapivě harmonický mix tradiční laoské a francouzské koloniální architektury ve své nejlepší formě. Bývalý královský palác – dnes Národní muzeum. Nejstarší chrám města Wat Xienthong se stromem života i pohřebním vozem členů královské rodiny. Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v"Luang Prabang.

4. den

Odjezd z Luang Prabang do lesů v hornaté oblasti na severu Laosu. Po cestě se zastavíme ve vesnicích etnických menšin a na oběd v lokální restauraci. Vyhlídku na město Oudomxai si vychutnáme z kopce se stúpou Phou That. Návštěva vodopádu Nam Kat Yorlapa v chráněné rezervaci Phou Hiphi. Vesnice příslušníků etnika Khmu, které se z velké části ještě drží své původní víry – animismu. Nocleh v Nam Kat Yorlapa.

5. den

Přesun zelenou krajinou do Muang Laa, kde navštívíme poutnický chrám Wat Phra Singkham se starobylou sochu Buddhy, která má moc plnit přání příchozím zdaleka i zblízka. Návštěva slaných termálních pramenů. Kolem řeky Nam Phak do vzdálené vesnice Pak Nam Noi, kde příslušnice národa Akha stále chodí a pracují v tradičních krojích. Vesnice horských kmenů Lao Lee a Loma v civilizací málo dotčené krajině. Nocleh ve vesnici Muang Khua.

6. den

Dřevěnou lodí po proudu řeky Nam Ou. Plavba krásným údolím kolem vesniček, s obědem po cestě. Po příjezdu do vesničky Ban Sop Chem se ubytujeme u místních lidí. Poznáme život horalů zblízka a navštívíme domácí tkalcovskou dílnu. Zde nebudeme jenom diváci, kteří obdivují šikovnost místních lidí, ale tentokrát budeme mít i možnost ukázat svou zručnost. Utkáme si výtvor vlastníma rukama? Nocleh v Sop Chem.

7. den

Dál na jih lodí po řece Nam Ou do vesnice Muang Ngoi uprostřed krasových kopců. Pěší výlet idylickou vápencovou krajinou k jeskyni Tham Kang. Jako přirozený úkryt ji využívali vesničané při bombardování během americko - vietnamského konfliktu. Nocleh v Muang Ngoi.

8. den

Pěší výlet rýžovými políčky z vesnice Ban Sop Kong ke skrytému vodopádu Tad Mok. Možnost koupání v jeho chladivé vodě. Poslední úsek plavby lodí po řece Nam Ou do městečka Nong Khiaw pod vápencovými útesy. Odpolední návrat pozemní dopravou zpátky do Luang Phrabang. Nocleh v Luang Prabang.

9. den

Tento den pronikneme ještě hlouběji do každodenního laoského života v bezprostředním okolí Luang Prabangu. Living Land - unikátní návštěva laoské farmy, kde si během pár hodin můžeme zkusit všechny fáze pěstování rýže od sázení po sklizeň, včetně orání s vodním buvolem. Odměnou nám bude nejen raritní zkušenost ale i chutný oběd připravený z místních surovin. Odpolední návštěva kaskádovitých vodopádů Tad Sae se sloním táborem. Možnost jízdy, a dokonce i koupáni se slonem ve vodopádech. Pro zájemce bude v podvečer připravena škola vaření laoské kuchyně přímo doma u našeho lokálního průvodce. Víc autenticky už to nejde. Společně nakoupíme suroviny na místním trhu, pod jeho dohledem navaříme a výsledek společně povečeříme. Nocleh v Luang Prabang.

10. den

Přesun z Luang Prabang na jihozápad, do města Phonsavan, které je výchozím bodem k objevování tajemné Planiny džbánů. Po cestě fotogenické vyhlídky do krajiny. Zastávky ve vesnicích. Nocleh v Phonsavan.

11. den

Tajemstvím opředená Planina džbánů. Je jich několik tisíc a největší kamenné džbány měří na výšku tři metry a váží více než 6 tun. Západní svět je objevil ve třicátých letech 20. století a od té doby ho nepřestávají fascinovat. Jak jsou staré? Jak a kdo je sem dopravil, když nejbližší pískovcový lom je vzdálený desítky kilometrů? Opuštěné sídlo dávného království Muang Khoun a jeho přízračné chrámy. Oblast hodně trpěla bombardováním za americko-vietnamského konfliktu. Krátery po bombách jsou dodnes patrné. Pro zájemce návštěva centra a expozice místní organizace, která se zabývá odstraňováním nevybuchlých min a bomb. Nocleh v Phonsavan.

12. den

Přesun na jih, do provincie Khammouane ve středním Laosu. Vyhlídka na “kamenný les”, vápencové jehly čnící nad vrcholky stromů. Nocleh v Kong Lor.

13. den

Kong Lor – nejdelší přístupná jeskyně Laosu v národním parku Phu Hin Bun. Rýžová políčka, ze kterých se zvedají vápencové útesy. Přírodní unikát - plavba lodí po podzemní řece, 7 kilometrů dlouhou jeskyní. Pro zájemce nenáročné vyjížďky na kole krasovou oblastí. Nocleh v Kong Lor.

14. den

Přejezd do Vientiane. Návštěva Buddha Parku na místě, kde Mekong tvoří přirozenou hranici mezi Laosem a Thajskem. Dílo místního mystika a jeho následovníků. Bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Návštěva živého nočního trhu na nábřeží. Nocleh ve Vientiane.

15. den

Vientiane, hlavní město Laosu s příjemně domáckou atmosférou. Dopolední prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá stúpa s Buddhovou relikvií a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší dochovaný chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Odlet s"přestupem do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.