Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Litva, Lotyšsko,estonsko,finsko, Talin,riga,vilnius,helsinki
Název ubytování Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 299 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nedotčená příroda, nekonečné svěží lesy a jezera i působivá města s hlubokou historií - to je Pobaltí. Toulejte se Tallinnem, městem, kde se psaly dějiny, ochutnejte tradiční jídla nebo se procházejte úzkými romantickými uličkami.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR, noční transfer přes Polsko.

2. den, Litva - Vilnius

Navštívíte Vilnius, hlavní město Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Projdete se historickým centrem a minete několik významných památek, které nepochybně stojí za povšimnutí.   Večer odjezd na hotel u Vilniusu.

3. den, Litva - Hora křížů, Lotyšsko - Riga

Zastavíte se v litevském Šiauliai, kde navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Toto místo vytváří velmi zvláštní atmosféru, která na vás silně zapůsobí. Přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města - Rigy. Čeká vás prohlídka historického centra, během které uvidíte dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek stojících za povšimnutí je Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek tu najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací. Večer odjezd na hotel.

4. den, Finsko - Helsinky

Přepravíte se trajektem z přístavu v Tallinnu do finských Helsinek. Při procházce historickou částí města uvidíte prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Dobrovolně lze navštívit námořní pevnost Suomenlinna, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Následné osobní volno využijete k individuálním prohlídkám a nákupům. Návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpátky na hotel.

5. den, Estonsko - Tallinn

Čeká vás prohlídka částečně se svažujícího vydlážděného historického jádra Tallinnu, hlavního města Estonska. V překladu Tallinn znamená „Dánská pevnost“.  Projdete starým městem přes Radniční náměstí, uvidíte gotickou radniční budovu z 15. století a unikátní zachovalé městské hradby. Navštívíte Horní město včetně Hradního náměstí, pravoslavné katedrály Alexandra Něvského, kostelu sv. Mikuláše a hradu Toompea poklidně shlížejícího na středověké centrum.   Ke konci dne budete mít individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

6. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.