Expedice Pobaltím: Litva, Lotyšsko, Estonsko s návštěvou Helsinek

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Litva, Lotyšsko,estonsko,finsko, Talin,riga,vilnius,helsinki
Název ubytování Expedice Pobaltím: Litva, Lotyšsko, Estonsko s návštěvou Hel
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 199 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Objevte kouzlo čisté přírody plné jezer a lesů v Pobaltí! Vydejte se prozkoumat národní park Trakai, vodní hrad tyčící se nad ostrovem uprostřed jezera Galvé nebo historická centra hlavních měst s jedinečnou atmosférou. 

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko do Litvy.

2. den, Litva - Vilnius

Přijedete do Vilniusu, hlavního města Litvy. Jeho staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Čeká vás tu procházka poutavým historickým centrem. Večer odjezd na hotel u Vilniusu.

3. den, Litva - NP Trakai

Přejedete do národního parku Trakai. Jeho dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé. Jedná se o někdejší sídlo litevských velkoknížat. Navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Toto místo vytváří velmi zvláštní atmosféru, která na vás silně zapůsobí. Následně přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města Rigy. Tady pojedete rovnou na hotel a prohlídku si necháte na další den.

4. den, Lotyšsko - Riga, Estonsko - Pärnu

Čeká vás procházka historickým centrem Rigy. Uvidíte například dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek stojí za návštěvu Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek ve městě najdete i mnoho tržišť, kaváren, vynikajících restaurací a pouličních prodavačů jantaru. Následuje přejezd do Estonska se zastávkou na mořském pobřeží v lázeňském městečku Pärnu. Přejezd do Tallinnu na hotel. 

5. den, Estonsko - Tallinn, Finsko - Helsinky

Přepravíte se trajektem z přístavu v Tallinnu do finských Helsinek. Při procházce historickou částí města uvidíte prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Při dostatku času lze dobrovolně navštívit námořní pevnost Suomenlinna, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Následné osobní volno využijete k individuálním prohlídkám a nákupům. Návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

6. den, Estonsko - Tallinn

Vyrazíte na prohlídku částečně se svažujícího vydlážděného historického jádra Tallinnu, hlavního města Estonska. V překladu Tallinn znamená „Dánská pevnost“.  Projdete se starým městem přes Radniční náměstí, uvidíte gotickou radniční budovu z 15. století a unikátní zachovalé městské hradby. Navštívíte Horní město včetně Hradního náměstí, pravoslavné katedrály Alexandra Něvského, kostelu sv. Mikuláše a hradu Toompea poklidně shlížejícího na středověké centrum. Ke konci dne budete mít individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

7. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.