Krásy Pobaltí a Skandinávie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Litva, Lotyšsko,estonsko,finsko, Kaunas,vilnius,palanga,kurská kosa,Tallin,Helsinki
Název ubytování Krásy Pobaltí a Skandinávie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 099 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zažijte putování po největších zajímavostech pobaltských zemí! Ve Vilniusu se zatouláte ve Starém městě, vychutnáte si historickou Rigu i středověkou atmosféru Tallinnu a uvidíte pohádkový vodní hrad uprostřed jezera Galvé.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, Litva - Vilnius

Přijedete do města Vilnius, hlavního města Litvy, jehož Staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě a je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Projdete se historickým centrem a minete několik významných památek, které nepochybně stojí za povšimnutí.   Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den, Litva - Trakai, Klaipeda

Přesunete se do města Troky, které je známé především tím, že během středověku sloužilo jako hlavní město vládců. Ve městě se nachází jedna z největších pamětihodností, kterou je vodní hrad Trakai postavený v roce 1321. Přejedete do přístavního města Klaipéda na břehu Baltského moře. Město Klaipéda je třetím největším městem v Litvě a v jeho architektuře je silně patrný vliv germánské architektury, která je zastoupena budovami z červených cihel.  Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

4. den, Litva - poloostrov Kurská kosa, Nida

Během dne se vydáte obdivovat přírodní krásu poloostrova Kurská kosa, který leží v jihovýchodním cípu Baltského moře. Jistě vás potěší daleké výhledy na Kurský záliv. Cestou se zastavíte v městě Nida, ve kterém se nachází impozantní pláž Parnidis-Dune s monumentálními slunečními hodinami a romantickým výhledem na moře, které stráží maják na hoře Urbas. Dále vás čeká návštěva Národního námořního muzea. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

5. den, Litva - Palanga, Lotyšsko - Rundale

Z hotelu se přesunete do města Palanga, které je oblíbeným prázdninovým rezortem. Toto místo je známé především díky svým nádherným plážím, které se táhnou 18 km podél pobřeží. Během návštěvy města vás také čeká prohlídka muzea Amber a Birute Park, ve kterém se nachází mořské molo. Dojdete na Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Toto místo vytváří velmi zvláštní atmosféru, která na vás silně zapůsobí.  Přejedete do Lotyšska a zastavíte se na zámku Rundale, který je skvostem barokní architektury a je inspirován francouzským sídlem ve Versailles. Večer odjezd na hotel do Tallinnu.

6. den, Finsko - Helsinky

Trajektem se dopravíte do Helsinek, ve kterých se nachází pevnost Suomenlinna. Tato pevnost byla vybudována v roce 1748 na obranu Finska. Dále uvidíte například monumentální helsinskou katedrálu. Večer se trajektem vrátíte do Tallinnu, kde se přesunete na hotel.

7. den, Estonsko - Tallinn, Lotyšsko - Sigulda

Čeká vás prohlídka částečně se svažujícího vydlážděného historického jádra Tallinnu, hlavního města Estonska. V překladu Tallinn znamená „Dánská pevnost“. Uvidíte například Staré město, které zůstalo od dob svého vzniku prakticky nezměněno nebo Hradní vrch, v jehož paláci se nachází sídlo parlamentu. Přesunete se do lotyšského města Sigulda, které se nachází v blízkosti národního parku Gauja. Mezi jeho zajímavá místa patří starobylé hrady Turaida a Kirmulda. Večer odjezd na hotel do Rigy.

8. den, Lotyšsko - Riga

Vydáte se na exkurzi po městě Riga, které je největším městem všech států Pobaltí. Historické části města jsou silně ovlivněny německou hanzou a jsou zapsány na seznamu UNESCO. Ve městě je také patrný silný vliv secesní architektury, která se vyrovná městům, jakými je Vídeň nebo Barcelona. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

9. den, Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.