Litva, Lotyšsko a Estonsko na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Litva, Estonsko, Lotyšsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 18 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pojďme společně objevit tajemství a mýty zahalené země na břehu Baltského moře. Připomeňme si divokou historii pohanských kmenů a křižáckých rytířů. Poznejme tři malé sympatické země, které to v minulosti neměly jednoduché a teď se ze všech sil snaží všechno dohnat. Během našeho putování si zajezdíme na kole nedotčenou přírodou nejkrásnějších vnitrozemských i přímořských národních parků. Dotkneme se nejzajímavějších míst jejich historie, samozřejmě si prohlédneme i všechna tři hlavní města. Nevynecháme ani vesnice s lidovou architekturou, dřevěnými kostelíky, vodními a větrnými mlýny, řádové křižácké hrady a zříceniny. Podíváme se na ostrov Saaremaa, zbude čas i na odpočinek s koupáním v Baltském moři a ve Finském zálivu. Program zájezdu je rovnoměrně rozvržený a není stavěn pro vyhraněné cyklisty. Celé dny věnované cyklovýletům v národních parcích se střídají s dny, které strávíme prohlídkou měst a kulturních památek, mezi nimiž budeme přejíždět autobusem.V ceně nezahrnuto:vstupné do památkových a jiných objektů, degustace.Povrch a profil:asfalt, šotoliny, lesní cesty se ztvrdlým pískem, rovinatý profil.Velikost skupiny:25–44 účastníků.Poznámka:Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.

Popis stravování

10x snídaně, 10x adventurní polopenze - na místě připravované naším kuchařem, 2x místní večeře; stravování začíná večeří druhý den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu. V případě potřeby (např. v přesunových dnech nebo při pozdním dojezdu do kempu) může být večeře zaměněna za oběd.

Popis ubytování

9x ubytování v chatkách a hostelech na vícelůžkových pokojích dle místních možností

Program zájezdu

1. den

Odpolední odjezd, noční přejezd přes Polsko.

2. den

Cyklistika v polském NP Wigry; pohodová cyklistika v malebné krajině plné jezer a hlubokých lesů, po trase návštěva kamaldulského kláštera na poloostrově uprostřed jezera Wigry (47 km).

3. den

Nejznámější litevský ostrovní hrad Trakai a hlavní město Litvy Vilnius, nádherná ukázka barokní architektury, starý hrad s Gedyminovou věží, bohémská čtvrť Užupis; přesun na sever do NP Aukštaitijos (den bez kol).

4. den

Celodenní cyklistika kolem průzračných jezer v NP Aukštaitijos, vesničky s vodními mlýny, dřevěnými kostelíky, originální dřevěné skulptury, včelařské muzeum, koupání v jezerech (40–50 km).

5. den

Přejezd do Lotyšska, hanzovní město Riga na řece Daugava, gotický Rižský dóm, slavné domy Tři bratři, návštěva Rižské tržnice s možnou ochutnávkou místních produktů; odpoledně přejezd autobusem do nedalekého NP Gauja (den bez kol).

6. den

Cyklistika v údolích NP Gauja – město Sigulda, řádové hrady Sigulda, Turaida a Krimulda (55 km).

7. den

Ranní přesun busem do Estonska na ostrov Saaremaa, po cestě prohlídka větrných mlýnů v Angla a kráteru po dopadu meteoritu v Kaali, ubytování a podvečerní cyklo vyjížďka v okolí dle chuti.

8. den

Saaremaa – cyklovýlet po ostrově s prohlídkou největšího hradu Estonska v Kuressaare a objevování bludných balvanů.

9. den

Ráno přesun busem do Tallinnu, odpolední prohlídka historického centra Tallinu a jeho mohutných hradeb, fakultativně návštěva námořního muzea; odpoledne krátký přejezd na východ do NP Lahemaa.

10. den

Cyklistika podél moře v NP Lahemaa, rybářské vesničky, osamělé majáky a malebný přístav Käsmu, pro zájemce zřícenina křižáckého hradu Toolse (50 km); noční přesun zpět do Litvy.

11. den

Brzy ráno zastávka u Kryžiu kalnas (Hory křížů) - poutní místo s tisíci kříži poblíž města Šiauliai; poté celodenní cyklovýlet po Kurské kose, kopec čarodějnic v Juodkrantés s desítkami vyřezávaných soch, procházka po písečných dunách, kouzelný přístav Nida, koupání, relaxace a ochutnávka rybích specialit.

12. – 13. den

Odpočinek, individuální cyklistika v okolí, návštěva místního aquaparku nebo lanového centra; noční návrat, příjezd druhý den ráno.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.