Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Litva, Lotyšsko,estonsko, Rusko, Riga, Tallin, Petrohrad, Vilnius
Název ubytování Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 8 099 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spatřete jedinečný půvab Pobaltí, které je obdařeno čistou a nádhernou přírodou. Objevujte kus historie ve městech, jejichž památky patří na seznam UNESCO a zažijte tak putování po zemích s odlišnými tradicemi a svěží krajinou. 

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

V dopoledních hodinách odjezd z České republiky, noční přejezd přes Polsko.

2. den, Litva - Hora Křížů, Lotyšsko - Riga

Den strávíte v Litvě, kde objevíte krásu tajemné Hory křížů. Ta se řadí mezi nejvýznamnější místa litevské historie, která vtiskla do místní krajiny nesmazatelnou stopu. Na tomto uměle vybudovaném pahorku se nachází více než tisíc křížů vytvářejících silnou atmosféru celého místa. Přesunete se do Rigy, hlavního města Lotyšska. Historická část města byla silně ovlivněna německou hanzou a je zapsaná na seznamu UNESCO. Spatříte zde monumentální katedrálu Rižský dóm, která je v dnešní době největším kostelem v Pobaltí. Večer odjezd na hotel. 

3. den, Estonsko - Tallinn

Den zahájíte prohlídkou města Tallinn, v hlavním městě Estonska. Navštívíte nejzajímavější část města - Staré město, jehož části byly postaveny zhruba v období mezi 13. - 17. stoletím a do dnešního dne se dochovaly v téměř nezměněné podobě. Poté přejedete do města Petrohrad. Ve večerních hodinách přijedete na hotel.

4. den, Rusko - Petrohrad I.

Po snídani se vydáte objevovat krásy Petrohradu, který byl mezi lety 1712-1917 hlavním sídlem Ruského impéria. Toto město je bohaté na zajímavé a nevšední památky, z nichž je mnoho zapsáno na seznamu UNESCO. Uvidíte Katedrálu sv. Izáka, která je druhou největší katedrálou na světě, Zimní palác, postaven v barokním stylu a který Kateřina II. Veliká přetvořila na galerii Ermitáž, Petropavlovskou pevnost s Katedrálou Petra a Pavla, Triumfální oblouk, vystaven po porážce Napoleona, nebo Křižník Aurora. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

5. den, Rusko - Petrohrad II.

Po celý den budete mít individuální volno, které můžete využít k vlastnímu prozkoumávání Petrohradu, historického centra, ochutnávání místní kuchyně, návštěvě muzeí nebo k relaxaci v kavárně nebo parku. Budete mít možnost navštívit Jantarovou komnatu, která je významná svou bohatou výzdobou. Komnata se nachází v Kateřinském paláci nedaleko Petrohradu. Návštěva Jantarové komnaty není zahrnuta v ceně zájezdu.

6. den, Přejezd Rusko - Litva

Celý den bude vyhrazen na přejezd z Petrohradu do litevského hlavního města Vilnius. Ve večerních hodinách se ubytujete na hotelu.

7. den, Litva - Vilnius

Prohlédnete město Vilnius a jeho klenot v podobě historického centra, které je zapsané na seznamu UNESCO. Uvidíte také Katedrální náměstí s katedrálou a zvonicí, Gediminasův hrad vypínající se nad městem nebo kostel sv. Anny považováný za jeden z nejkrásnějších kostelů ve městě. Večer odjez zpět do ČR.

8. den, Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.