Madagaskar a Mauricius - v rytmu mora, mora

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Madagaskar, Mauricius
Název ubytování Madagaskar a Mauricius - v rytmu mora, mora
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 59 766 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely / Lodge kategorie *** - (7 nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na pozemku, který je v blízkosti národních parků (možné ubytování ve stanových lodge).

Pokoje: všechny hotely mají pokoje s vlastním sociálním zařízením, obvykle disponují i minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramMadagaskar - červený ostrov • Antananarivo • Andasibe - země lemurů Indri • největší chameleóni světa • baobaby • Národní park Isalo - domov lemura kata, sifaka a lemura hnědého • PRÁZDNINY NA MAURICIU • přelet mezi ostrovy v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Antananarivo s přestupem na jednom z evropských letišť. Ubytování v hotelu, lehká večeře.

Den 2
Časný odjezd (snídaně ve formě balíčku) směrem na jih do Antsirabe typickou horskou krajinou a bujným východo-madagaskarským deštným pralesem. Cestou budeme míjet vesnice s typickými trano gasy - domy místních obyvatel charakteristickými pro centrální část ostrova, které se nachází mezi mnoha rýžovými terasami. Antsirabe je považováno za nejchladnější město na Madagaskaru a díky termálním vodám, které se tam nachází, je nazýváno „madagaskarským Vichy“. Během prohlídky uvidíme mimo jiné: Sloup nezávislosti, koloniální nádraží, z něhož vyjížděl kdysi slavný „viko-viko“ - Michelinský vynález (spojení autobusu s vlakem). Město Antsirabe je díky velkému počtu a různorodosti rikš nazýváno také „madagaskarským hlavním městem rikš“. Během prohlídky bude možnost projížďky slavnou „puss-puss“ - rikšou taženou člověkem. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ranomafana. (Trasa cca 390 km)

Den 3
Po snídani návštěva Národního parku Ranomafana (na seznamu UNESCO). Jeho plocha je tvořena vlhkými rovníkovými lesy. Důvodem ochrany této oblasti bylo objevení (v roce 1986) druhu lemura zlatého, který je již téměř vyhynulý. Výskyt tohoto zvířete je úzce spjat s přítomností konkrétních druhů bambusu s vysokým obsahem kyanidu, jehož denní dávka v potravě tohoto lemura je smrtelná pro ostatní zvířata. V parku se nachází dalších 11 endemických druhů lemurů, mezi které patří: maki červený, vari, sifaka hnědá, sifaka diadémová a lemur rudočelý. Můžeme se zde také setkat s bodlinkem bezocasým - malým hmyzožravcem a s 12 druhy chameleónů, včetně jednoho z největších představitelů tohoto druhu - chameleónem levhartím a nejmenším - chameleónem trpasličím (brookesia micra). Chameleón je unikátní plaz, který je známý díky schopnosti zachytit oběti jazykem dvakrát tak dlouhým jako je jeho tělo a schopnosti změnit barvu pod vlivem intenzity světla, teploty, což je forma komunikace s ostatními jednotlivci. Na rozdíl od obecného názoru to není spojeno s touhou splynout s prostředím. Přejezd do oblasti Národního parku Isalo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani návštěva Národního parku Isalo, který je nejnavštěvovanějším parkem na Madagaskaru. Národní park Isalo byl založen v roce 1962 a zahrnuje více než 80 tisíc ha pískovcového masivu, jehož tvary jsou ve světě unikátní. Neobvyklá krajina vytvořená z pískovců vytesaných deštěm, větrem a sluncem nás ohromí svou krásou. Během procházky parkem (cca 2,5 km - 3,5 hodiny) budeme vyhlížet lemury kata, sifaky, lemury hnědé a maki trpasličí. V Isalo se setkáme s různými příklady endemických rostlin a živočichů: s leguány, ještěrkami, chameleóny, želvami a také s pachypodiem (madagaskarskou palmou), aloe a živorodkami. V areálu parku doporučujeme koupel v přírodním bazénu u vodopádu Nymf. Cestou do rezervace Zombitse projedeme kolem městečka Ilakaka, které je od roku 1998 považováno za světové město safíru, díky největším ložiskům, která zde byly objevena. Návštěva Národního parku Zombitse - Vohibasia. Uvidíme zde úžasné baobaby, díky nimž je Madagaskar známý a také endemickou flóru a faunu. Oblast parku obsahuje suchý les, bažiny a savanu. Důvodem založení parku byla výjimečná biologická rozmanitost a především přítomnost velkého množství vzácných druhů ptáků (např. bulbulce madagaskarského). V parku se můžeme setkat s ohroženým druhem lemura sifaka. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Isalo. (Trasa cca 160 km)

Den 5
Po snídani přejezd ve směru Fiaranantsoa. Cestou zastavíme v místní vesnici kmene Bara nebo Betsileo. Uvidíme, jak žijí obyvatelé západní části ostrova. Následně navštívíme rezervaci Anja, kde budeme pozorovat jeden z nejznámějších druhů lemurů - kata, kteří jsou význační svým charakteristickým zabarvením těla a ocasu. Lemur kata byl hlavním hrdinou série animovaných filmů Madagaskar - populární král Jelimán. Budeme mít také možnost pozorovat různé druhy chameleónů, včetně brookesie, který připomíná suchý list. V odpoledních hodinách budeme projíždět místy, kde se pěstuje a zpracovává čaj. Uvidíme plantáž, která působí již od 70. let a vyrábí 550 tun čaje ročně. Většina je exportována do Keni. Od roku 2004 je zde vedle černého čaje vyráběn také zelený čaj. Budeme mít možnost se podívat do místní továrny, ochutnat a nakoupit čaj. Večeře a přenocování v okolí Fiaranantsoa. (Trasa cca 300 km)

Den 6
Po včasné snídani přejezd do hlavního města ostrova - Antananarivo. Cestou se zastavíme v městečku Ambositra, které je známé díky výrobkům ze dřeva. K výrobě praktických mís, skříněk, šachů a ozdobných figurek používají většinou palisandrové dřevo. Volný čas na nákup místních řemeslných výrobků, jimiž je Madagaskar známý. Večeře a přenocování v okolí města Antananarivo. (Trasa cca 400 km)

Den 7
Po snídani přejezd do Antananarivo a poznávání hlavního města Madagaskaru. Začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd na královský kopec, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Nachází se zde nejcharakterističtější a nejznámější budova - královnin palác Rova, který je zapsán na seznamu UNESCO. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Navštívíme také místní trh Analakely - do roku 1997, který byl kdysi považován za největší trh na světě. Kromě originálních rukodělných výrobků bude příležitost k nákupu koření, včetně cenné vanilky. Přejezd do oblasti Andasibe. Vydáme se východním směrem, jednou z hlavních ostrovních tras. Budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená rýžovými poli a tropickými rostlinami. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Tento den doporučujeme fakultativní výlet na ostrov lemurů Vakona, kde je možné pohladit a dokonce nakrmit tato roztomilá zvířátka. Před večeří přestávka na noční procházku a pozorování nočních druhů zvířat. Ubytování, večeře a přenocování v oblasti Andasibe. (Trasa cca 140 km) 

Den 8
Tento den začneme návštěvou rezervace Voi, která je součástí lesů oblasti Andasibe. Východní oblast je známá mezi milovníky přírody jako Země lemurů Indri. Největší druh lemurů nazývaný místními obyvateli Babakoto, což v překladu znamená „otec“ nebo „předek“ - se vyznačuje neobvyklým způsobem dorozumívání prostřednictvím zpěvu, který lze slyšet až do vzdálenosti 4 km. V madagaskarském pralese žije také jeden z nejzajímavějších druhů brouka - nosatec žirafí. Tento malý hmyz se vyznačuje prodlouženým krkem a červeně zbarvenými křídly. Odpoledne transfer na letiště a přelet na ostrov Mauricius. Přejezd do hotelu.

Dny 9 - 14
Pobyt na Mauriciu. Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři. Pro zájemce fakultativní výlety.

Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).
 
Den 16
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.
- Očkování není požadováno. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je třeba vzít s sebou repelenty.
- Tento program doporučujeme zejména těm, kteří chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde je hotelová infrastruktura a stav vozovky velmi odlišný od evropských. Mohou být výpadky proudu. Masová turistika v této části světa prakticky neexistuje, přijíždí sem pouze málo cestovatelů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Antananarivo a do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech - 14 nocí (7 nocí na Madagaskaru a 7 nocí na Mauriciu), stravování: snídaně a večeře na Madagaskaru, All Inclusive na Mauriciu, mezinárodní přelet na trase Madagaskar - Mauritius, transfery autokarem, služby polského průvodce, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 35 EUR/os.), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek placený průvodci formou balíčku - cca 200 EUR/os.), další jídla a nápoje, fakultativní výlety. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: W rytmie mora, mora
Kód zájezdu: MAMVízaObčané ČR potřebují pro vstup na území Madagaskaru vízum.
Vízum obdržíte po příletu na letišti v Antananarivo (vízum na 30 dní stojí cca 35 EUR).
Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.