Advent v Budapešti

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko, Evropa, Maďarsko
Název ubytování Budapešť
Typ ubytování Dle Programu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 1 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Základní informaceHlavní město Maďarska, osmé největší město Evropy, dva miliony obyvatel, Dunaj, guláš nebo tokajské víno. To a mnoho dalšího je spojeno s maďarskou metropolí, kam se společně vydáme. K prohlédnutí bude Královský palác, chrám sv. Matyáše a Rybářská bašta, odkud bude krásný výhled na Dunaj. Dále nás pak čeká ulice Váci, hlavní pěší a nákupní zóna v centru města. V odpoledních hodinách budeme mít možnost navštívit známé budapešťské vánoční trhy. Vydejte se s námi do Budapešti, poznejte krásné město a jeho adventní atmosféru.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceMaďarsko je vnitrozemským státem ležícím v mírném podnebném pásmu s 200 slunečnými dny za rok. Je také zajímavé svými často vyhledávanými a navštěvovanými termálními prameny, Balatonem i Neziderským jezerem, nebo národním parkem Aggetelek s největšími evropskými krápníkovými jeskyněmi. Nejvyšší horou je Kékes měřící 1015 metrů nad mořem.

Maďarská kuchyně je ovlivněna hlavně kuchyní bulharskou a slovenskou, vyznačuje se rozmanitými chutěmi i vzhledem. Klasickou součástí maďarské kuchyně se stala paprika nebo zakysaná smetana. Nejznámějším jídlem je bezesporu maďarský guláš, případně segedínský guláš, následují ho halušky s ovčím tvarohem nebo husté zeleninové polévky. Maďarsko je také proslulé svými lahodnými víny nebo pálenkami.


Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem kultury, koncertů a umění. Rozkládá se na březích Dunaje a dělí se na tři části – Budín, Starý Budín a Péšť. Zároveň je i jediným velkoměstem na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů a studní majících nejrůznější léčivé vlastnosti a může se tedy pyšnit i přívlastkem „Lázeňské“. Lázně a termální koupaliště vybudovaná na těchto pramenech patří mezi velmi oblíbená a klienty hojně navštěvovaná místa.


V současné době nabízíme možnost prohlídky vánočně vyzdobené Budapešti včetně návštěvy adventních trhů.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.