Budapešť - Hotel Szőnyi Garden Hotel Pest

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko, Budapešť
Název ubytování Budapešť - Hotel Szőnyi Garden Hotel Pest
Typ ubytování Hotely
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 1 670 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  DAEN Ukaž zájezd na stránkách CK
Popis zájezdu

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS
Přímo v hotelu: wellness (vířivka, finská sauna, biosauna, infrasauna, solná místnost a parní kabina), dětské hřiště, zahrada.V okolí se nachází velké množství památek, například budova Parlamentu, Bazilika Sv. Štěpána, vrch Gellért se sochou Svobody nebo Rybářská bašta.Pro milovníky zeleně se zde nachází Markétin ostrov, Park soch, Orlí vrch nebo park Népliget.Dále můžete navštívit známé městské žluté lázně Szechényi (Széchenyi fürdő), které jsou nevětší léčebné lázně v Evropě.

POZNÁMKA
Ubytování domácích mazlíčků není na hotelu povoleno.Parkování je možné v areálu hotelu.WELLNESS: vířivka, finská sauna, biosauna, infrasauna, solná místnost a parní kabina.

Popis stravování

snídaně formou bufetu.

Popis ubytování

Balíček 1Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), vstup do sauny, whirlpoolu, solné komory, uzavřené parkování, služby česko/maďarsky mluvícího delegáta (k dispozici 24/7 na telefonu).VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍRecepce, restaurace, terasa, konferenční místnost, Wi-Fi, pro děti – hřiště, postýlka, stolička; wellness (vířivka, finská sauna, biosauna, infrasauna, solná místnost a parní kabina.), zahrada, uzavřené parkoviště, nabíječka pro elektromobily.VYBAVENÍ POKOJŮJednolůžkový pokoj, koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma).Dvoulůžkový pokoj, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (vana nebo sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají balkón.Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají terasu.Čtyřlůžkový rodinný pokoj, dva dvoulůžkové propojené pokoje, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají balkón.Apartmán, obývací pokoj s rozkládací pohovkou (možnost přistýlky), ložnice (manželská postel), dětský pokoj (jednolůžková postel, dětská postel a dětská postýlka), koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma).

Popis lokality ubytování

Popis destinaceProč navštívit Budapešť?Důvodu je opravdu mnoho, většině z nás se vybaví klobásy, papriky, čardáš nebo těžko srozumitelnou řeč, stačí ale jen odhodit předsudky, sbalit zavazadlo a můžete objevovat krásy velkoměsta.Budapešť, tak jak ji známe dnes, vznikla v roce 1873 sloučením tří (do té doby samostatných) měst Starý Budín, Budín a Pešť. Řeka rozděluje město na dvě části, levobřežní část zvaná Pešť se nachází na rovném povrchu, ale pravý břeh je značně kopcovitý. Nachází se zde totiž Budínské vrchy (nadmořská výška 527 m). Dunaj protéká městem v délce přibližné 30 km a rozlévá se do šířky až 600 m. Na jeho pešťském břehu vede Duna korzó – pěší zóna, jejíž nábřežní panorama prohlásilo UNESCO za součást Světového dědictví. Budapešť dlouho neměla vlastní pevný most, teprve v letech 1839 – 1849 byl postaven Řetězový most. Svými 123 termálními prameny a pěti desítkami lázeňských domů patři mezi významná lázeňská města. Největší a nejoblíbenější jsou lázně Széchényi Fürdő a nejhezčí lázně Gellért. Parlament (Országház) je jedním z národních symbolů a nejznámější památkou Maďarska a patří mezi nejstarší vládní budovy v Evropě. Exteriér budovy byl navržen převážně v novogotickém slohu, ale nepřiklad kupole je novorenesanční a interiér je novorenesanční a novobarokní. Stavbu zdobí celkem 242 soch, z toho 88 soch vladařů a vojevůdců rozmístěno po obvodu budovy a hledí k vrcholu kopule. Šedesát párů bot mužů, žen a dětí leží na pobřeží Dunaje nedaleko budovy parlamentu připomíná smrt Židů v Budapešti za druhé světové války. Velká synagoga z roku 1859 (Dohány utcai Zsinagóga), druhá největší na světě (s kapacitou 3000 míst). Doporučujeme výlet na Budínský Hrad, Matyášův chrám a Rybařskou baštu, odkud je nejhezčí pohled na majestátní Parlament. Nejznámější ulice v Budapešti je třída Andrássyho. Začíná poblíž baziliky Sv. Štěpána a najdete zde kromě Státní Opery (kam ráda chodívala už císařovna Sissi) spoustu obchodů, hospůdek, kaváren a pár metrů pod povrchem jezdí nejstarší (žluté) metro v Evropě (Kisföldalatti, sárga metro). Andrássyho třída ústi na náměstí Hrdinů (Hősök tere), vedle je Městský lesopark (Városliget ), kde najdete Termální lázně Széchényi, hrad Vajdahunyad, cirkus, Zoologickou zahradu (Állatkert) a restaurace Gundel. V Budapeští se v noci nespí, žije se tu tak pestrým nočním životem, že si odpočinete zase až na cestě domů. (koncertní loď A38 u mostu Petőfi, Szimpla Kert, Bob, Budapest Sky Bar).Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Předimenzovaná Budapešť očekávání Maďarů nesplnila Psal se rok 1867, v Budapešti korunovali habsburského císaře Franze Josefa I. uherským králem a Sisi, jeho choť, se kromě císařovny stala i královnou. Maďaři byli na koni. To se v následujících letech projevilo na podobě, kterou získávala jejich metropole Budapešť.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.