budapešť - v rytmu čardáše

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Název ubytování budapešť - v rytmu čardáše
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 9 736 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tříhvězdičkové hotely - obvykle se nacházejí na okrajích měst (3 noci v okolí Budapešti).

Pokoje
Jedno-, dvou- a třílůžkové pokoje s koupelnou, TV.

Vybavení
V hotelu obvykle restaurace, bar a recepce.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu.

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramBudapešť - bohatá historie • Gellértova hora a nádherné panorama města • plavba lodí - malebná krajina • „požitek pro tělo“ - horké termální lázně • vinařská oblast Tokaj - vynikající vína a regionální kuchyně • koňský park • csarda a maďarský folklór

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Budapešti. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet na letiště v Budapešti a přejezd do města - prohlídka hlavního města Maďarska, nejkrásnějšího města na Dunaji. Prohlídku začneme procházkou ulicemi Hradního vrchu s královským palácem, bývalým sídlem maďarských vládců. Následně procházka starým městem ke kostelu Nejsvětější Panny Marie, hovorově nazývanému Matyášovým chrámem, který byl místem korunovací a královských svateb. Volný čas na nákup suvenýrů. Následně přejezd do koňského parku Lazar (Lázár Lovaspark). Uvidíme jedinečnou výstavu koní a ochutnáme místní kuchyni v regionální restauraci/csardě. Během cesty navštívíme město Gödöllő, ve kterém uvidíme oblíbenou rezidenci rakouské císařovny a maďarské královny Sissi (za poplatek cca 49 EUR/os.). Následně přejezd do hotelu v okolí Budapešti, ubytování a přenocování. (Trasa cca 70 km)

Den 2
Po snídani doporučujeme „požitek pro tělo“ a návštěvu jedněch z budapešťských lázní. Pobyt zde nám poskytne trochu relaxace a vitality (vstupné za poplatek v závislosti na vybrané možnosti cca 5000 HUF/osoba). Odpoledne „požitek pro duši“ - přejezd do města Ostřihom (maďarsky Esztergom), který je kolébkou katolicismu v Maďarsku. Navštívíme zde mimo jiné baziliku postavenou na troskách středověkého kostela sv. Vojtěcha a projdeme se půvabnými ulicemi města. Následně přejedeme do Vyšehradu, bývalého hlavního města Maďarska, kde v neobvyklé scenérii Dunaje navštívíme středověkou citadelu ležící na kopci. Volný čas. Tento den možnost ochutnat večeři v jedné ze stylových restaurací (cena cca 32 EUR/osoba). Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 3
Po snídani přejezd do centra Budapešti. Prohlídku začneme plavbou lodí (za příplatek cca 16 EUR/osoba) během níž uvidíme nejdůležitější budovy, jako např.: parlament, Hradní vrch a nádherné mosty spojující dvě části města. Návštěva Peště - nížinné části hlavního města. Během procházky uvidíme baziliku sv. Štěpána, nádhernou budovu z 19. století a maďarský parlament. Následně procházka Náměstím Hrdinů s Památníkem Tisíciletí, který byl postaven u příležitosti tisíciletí maďarského státu. Uvidíme také hrad Vajdahunyad - komplex budov - kopie napodobující slavné budovy z území Maďarska, projedeme se nejstarší linkou metra na kontinentu a navštívíme Budapešťskou operu. Volný čas na promenádě Vaci. Večer návštěva uherské csardy (za příplatek cca 36 EUR/osoba) - večeře spojená s programem „tanec, folklór a hudba“. Návrat do hotelu v okolí Budapešti kolem 23:00 hodiny, přenocování. (Trasa cca 60 km)
 
Den 4
Po snídani (v závislosti na hodinách přeletu možnost snídaňových balíčků) vystěhování a transfer na letiště. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech a historických centrech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Budapešti, letištní taxy, ubytování v hotelu (3 noci), stravování: 3 snídaně, turistický program (viz níže), transfery: letiště-hotel-letiště, systém Tour Guide, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: orientační náklady na účast v programu - cca 115 EUR/os. (poplatek placený na místě): opera v Budapešti, služby místních průvodců, Tour Guide System, pobytovou taxu cca 6 EUR/os. (platí se přímo v hotelech). Navíc (pro zájemce): výstava koní spojená s večeří a prohlídkou rezidence Sissi v Gödöllő - cca 49 EUR/os., návštěva csardy s večeří a programem - cca 36 EUR/os., plavba lodí - cca 16 EUR/os., večeře - cca 32 EUR/os., termální bazény v Budapešti - cca 5000 HUF/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Maďarska.

Název zájezdu v polském jazyce: Budapeszt - w rytmie czardasza
Kód zájezdu: BUFJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.