To nejlepší z Budapešti + Park Normafa + Termální Lázně (autobusem)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 9 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Proslulé lázně, podzemí s horkými prameny, židovské historky i české stopy. Vyrážíme do Budapešti… Uvidíte baziliku sv. Štěpána i Parlament. Projdete se Alžbětiným městem, po Hradním vrchu a parkem Normafa. Užijete si plavbu po Dunaji, malebný venkov i největší termály. Dáte si maďarský langoš i české pivo a pobavíte se v „ruina“ barech. Dopřejte si pauzu a vyrazte za pešťskými zážitky!

Popis stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den

První den nás čeká exkurze do historie zrození města. Ponoříme se do příběhů pešťských ulic, ale i do dějin zdejších Židů. Při procházce nemineme ani baziliku sv. Štěpána nebo hrad Vajdahunyád. V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy přes nástupní místa, příjezd do Budapešti dopoledne. Naši prohlídku Budapešti začneme na náměstí Hrdinů, které tvoří pomyslnou korunu Andrássyho třídy. Obdivovat zde budeme monumentální Památník tisíciletí, který je galerií slavných osobností maďarských dějin. Projdeme se i „městským parkem“ s hradem Vajdahunyád, pokračovat budeme nejstarší podzemní drahou v kontinentální Evropě až k budově Opery. Uličkami Leopoldova města dojdeme kolem baziliky svatého Štěpána až na náměstí Svobody a k Parlamentu. Během naší procházky se seznámíme s příběhem výstavby velkoměsta v 19. století. Poodhalíme tajemství pešťských dvorů a dvorků, půvabných pavlačových domů, a především příběhů zdejších obyvatel. V odpoledních hodinách se vydáme k hotelu na ubytování. Večer si projedeme Alžbětino město, abychom poznali dějiny zdejších Židů, a prohlídku zakončíme posezením v místních podnicích nad džbánkem dobrého vína.

2. den

Dnešek se ponese ve znamení odpočinku a zkoumání zajímavostí budínské části města. Užijeme si pobyt v termálech Széchenyi a pak se vydáme na Hradní vrch i do podzemí. Po ovíněné noci je třeba trochu odpočinku, je nejlepší čas na lázně. Hned po snídani se vydáme do termálních lázní Széchenyi. Proslulý lázeňský dům je jako stvořený pro odpočinek a nasbírání energie. Nezapomeňte si plavky a žabky, bazény a sauny čekají. Nepřeberné množství termálních pramenů činí z Budapešti největší lázeňské město světa! Samotné město leží na geologickém zlomu, který pod povrchem vytváří spletitý systém jeskyní s vyvěrajícími termálními prameny. Už v dobách osmanské nadvlády zde byly zakládány lázeňské domy, které proslavily město široko daleko. Po návštěvě lázní si zajdeme na vydatný oběd a hned poté se vydáme na budínskou stranu Dunaje. Prohlédneme si zdejší jeskyně i Hradní vrch s královským palácem, Rybářskou baštou a Matyášovým chrámem. Ve večerních hodinách se nalodíme na palubu výletní lodi a užijeme si vyhlídkovou plavbu centrem města.

3. den

Vyrazíme za hranice Budapešti, do oblasti Budínských vrchů. Projdeme se městečkem Szentendre a parkem Normafa až k císařské rozhledně. Večer si dáme pivo U Hrabala. Dnes je ten správný den objevit i malebný budapešťský venkov. Vyrazíme na sever proti proudu Dunaje. Naši první zastávkou bude malebné městečko Szentendre (Svatý Ondřej), plné roztomilých středověkých uliček a pitoreskních zákoutí. Szentendre je oblíbeným místem výletníků nejen pro svou malebnost, ale také díky množství úžasných galerií a muzeí. Opravdovým zážitkem je zdejší retro muzeum, ve kterém se přeneseme zpátky do minulosti, do doby gulášového socialismu, kdy rodina Smolíkových dobývala vesmír a Balaton byl taky, tak trochu, mořem. Nepřeberné množství restaurací na zdejším Dunajském korze se pyšní nabídkou čerstvých sladkovodních ryb a vybraných vín. Ze Szentendre se vydáme na okraj Budapešti do horského parku Normafa, kde si dáme krásný výšlap po zdejších hřebenech až k působivé rozhledně císařovny Alžběty (Sissi), ze které budeme mít město i jeho široké okolí jako na dlani. V odpoledních hodinách se vrátíme do města, kde budete mít dostatek času na volnou zábavu. Pro zájemce bude nachystána večerní procházka palácovou čtvrtí osmého okrsku zakončená v české hospodě U Hrabala.

4. den

Na závěr si vychutnáme pravou Budapešť, díky které nahlédneme do života města bez přetvářek. Vystoupáme také na Gellértův vrch a navštívíme královský palác císařovny Sissi. Dnes se společně vydáme uličkami Josefova města, svérázného budapešťského okrsku. „Joszefváros“ je velkým okruhem rozdělen na dvě části, pompézní palácovou čtvrť s řadou šlechtických sídel a poněkud divočejší, ale o to autentičtější „Dolní Předměstí“. Dolní Předměstí bývalo ještě docela nedávno čtvrtí s nelichotivou pověstí. Zanedbané fasády, potemnělé ulice a příběhy ze života místní galérky vzbuzovaly obavy i u místních, natožpak u návštěvníků města. Dnes je tato část města jednou z nejzajímavějších! Nabízí nepřikrášlený pohled na život v Budapešti bez turistických pastí a pozlátka, přesto je plná zajímavých restaurací, barů, galerií, trhů a malebných zákoutí, která nemůžeme minout. Následně společně přejdeme most Svobody a vystoupáme na Gellértův vrch s fascinujícími výhledy na město. V odpoledních hodinách opustíme Budapešť a vydáme se jen malý kousek za její hranice, abychom poznali královský palác v Gödöllő. Oblíbená rezidence císařovny Alžběty (Sissi) vás nadchne svým pompézním barokem a nádhernými zahradami. Gödöllő je největší barokní palácový komplex nejen v Maďarsku, ale po zámku ve Versailles zároveň druhý největší komplex v Evropě. V pozdních odpoledních hodinách odjezd zpět do Česka.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.