To nejlepší z Budapešti + Termální Lázně (autobusem z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!

Popis stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den

Dnešní den bude věnován největší zajímavostem a krásám maďarské metropole. Nevynecháme Rybářskou baštu ani budovu Parlamentu. Ochutnáme místní specialisty na největší tržnici a z baziliky sv. Štěpána si můžeme užít fantastický výhled na město. V časných ranních hodinách odjezd z Prahy, dále jízda podle nástupních míst do centra Budapešti.  Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Půjdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty. V odpoledních hodinách budeme mít dostatek času k návštěvě největší tržnice Vásárcsarnok, kde najdete vše, co je základem maďarské kuchyně: různé druhy mleté papriky, celé věnce sušených paprikových lusků, různě připravené uzené klobásy, salámy, různé druhy pálenek, čerstvé ovoce a zeleninu a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro nákup suvenýrů. Poté projdeme nejkrásnější „pešťskou“ ulicí Váci až k náměstí a bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu.  Večer ubytování v hotelu. 

2. den

Čeká nás odpočinek v jedněch z nejslavnějších maďarských termálů, lázních Széchenyi. Individuálně bude také možnost vydat se na další průzkum města, navštívit například některou z galerií, nákupních center nebo místních restaurací. Po snídani přesun se zájemci do termálních lázní Széchenyi, které se nacházejí v parku ve středu města. Jedná se o jedny z největších lázeňských zařízení v Evropě, uvnitř najdete mimo jiné termální vanové koupele, sauny či velké bazény pod otevřeným nebem. V areálu je také bufet, kde se můžete občerstvit nápoji či lehkými jídly.  Ti, kteří nebudou den trávit v termálech, mohou volno využít k individuální návštěvě galerií, muzeí a dalších pamětihodností a tak si plně vychutnat pobyt v tomto nádherném městě dle svých představ. V odpoledních až večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.