To nejlepší z Maďarska + Balaton + Plavba po Dunaji (autobusem z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejlepší zážitky z města na Dunaji a báječný relax u legendárního Balatonu? Ano! Budapeští poplujete při hudbě Strausse, vychutnáte si slavnou tržnici i atmosféru noční metropole termálů. Ostřihomská bazilika vás ohromí a půvabná Šoproň zaručeně překvapí. Odpočinek i skvělou gastronomii si dopřejete na Balatonu. Prožijte Maďarsko všemi smysly a dejte sbohem létu stylově!

Popis stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Popis ubytování

ubytování je v 3* hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích
pokoje mají vlastní sociální zařízení, na hotelu je zdarma WiFi

Program zájezdu

1. den

Po příjezdu do Budapešti si prohlédneme největší lákadla maďarské metropole. Projdeme se k Rybářské baště, budově parlamentu i po legendárních bulvárech. Prozkoumáme tržnici Vásárcsarnok, která nabízí vše pro maďarskou kuchyni. Večer si dopřejeme lázeňskou koupel či atmosféru některého z podniků na Király utca. V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem z Prahy, nástupními místy po trase jsou Humpolec a Brno. Příjezd do Budapešti bude po poledni. Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Půjdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty. Poté přejedeme na pešťskou stranu Dunaje k impozantní budově parlamentu, od které se vydáme přes Náměstí Svobody až k bazilice sv. Štěpána, patrona země. V okolí náměstí Deák Ferenc tér, na kterém se sbíhají legendární městské bulváry, budeme mít dostatek času na oběd a odpočinek. Po obědě budeme pokračovat v prohlídce města po jedné z nejkrásnějších pešťských ulic Váci utca až k největší městské tržnici Vásárcsarnok, kde najdete vše, co je základem maďarské kuchyně: různé druhy mleté papriky, celé věnce sušených paprikových lusků, různě připravené uzené klobásy, salámy, různé druhy pálenek, čerstvé ovoce a zeleninu a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro nákup suvenýrů. Podvečer můžete strávit v jednom z mnoha budapešťských lázeňských domů nebo třeba na večírku v některém z barů či klubů na Király utca.

2. den

Dnes nás čekají fantastické výhledy z Ostřihomské katedrály a dunajské korzo v Szentendre. Galerie, kavárny, umělecké dílny, folklór… Je na co se těšit. Nezapomenutelné zážitky završíme jedinečnou plavbou po Dunaji za tónů Strausse a Brahmse.   Ráno po snídani vyrazíme do Ostřihomi, sídla arcidiecéze, kterou založil v roce 1000 svatý Štěpán. Navštívíme zde největší sakrální stavbu v zemi. Ostřihomská bazilika je monumentální stavba vypínající se nad Dunajem jako klenot, který je výraznou dominantou širokého okolí. Výhledy z vrcholu kupole baziliky jsou přímo fenomenální. V Ostřihomi naší pozornosti jistě neujde ani most Marie Valérie spojující Ostřihom se slovenským Štúrovem. Toto unikátní technické dílo zde bylo znovu postaveno až poté, co obě země vstoupily společně do Evropské unie. Původní most z roku 1895 byl vyhozen do povětří za druhé světové války, v letech 1944–2001 tak neexistovalo mezi oběma městy jiné spojení než převoznictví.  Odpoledne se přesuneme do nedalekého města Szentendre, tedy města Svatého Ondřeje. Kouzelné dunajské městečko s křivolakými uličkami, říční promenádou a nezaměnitelnou atmosférou „města umělců“ je plné galerií, kaváren, uměleckých dílen a na slunci se poflakujících koček. Moderní umění zdejších galerií se ve Svatém Ondřeji dokonale snoubí s folklórem a tradicemi místních obyvatel, kteří zde před staletími přišli převážně z Řecka a Srbska. Svatý Ondřej je malým balkánským ostrovem v maďarském moři.  Zpět do Budapešti se vrátíme v podvečer tak, abychom měli možnost užít si jedinečnou plavbu po Dunaji a za hudebního doprovodu Brahmse a Strausse obdivovat slavnostně nasvícené město. V noci odpočinek na hotelu nebo raději čardáš a říznou cikánskou kapelu? Výběr je jen na vás.

3. den

Vítejte u Balatonu! Zažijeme vyhlídkovou jízdu po severním pobřeží jezera. Objevíme, co skrývá unikátní jeskynní systém. Nebude chybět ani koupání a relax na pláži. A kdo bude mít chuť, může poodhalit skvosty jednoho z nejkrásnějších maďarských zámků. Po snídani se vyhlídkovou jízdou podél severního břehu Balatonu přesuneme do Tapolcy a navštívíme unikátní podzemní jezerní jeskyni Tavasbarlang, částečně zaplavenou průzračně čistou vodou, v níž nás čeká dobrodružná projížďka lodičkou. Pádlovat budeme sami. Odpoledne strávíme u „Maďarského moře“ – Balatonu. Zájemci si mohou dopřát vyhlídkovou projížďku kolesovým parníkem. Jde o repliku historické lodi pojmenované Mořská panna. Užijeme si letní koupání v jezeře, vodní sporty i dovádění na pláži. K příjemné procházce láká zdejší molo, park a pěší zóna plná obchůdků s typickým místním občerstvením i suvenýry. V městečku Keszthely můžeme navštívit jeden z nejkrásnějších maďarských zámků, barokní palác Festetics. Během budování paláce se plány několikrát změnily a stavba je tak třikrát větší, než bylo původně zamýšleno. Úžasné interiéry doplňují i pohádkové zahrady, ve kterých se báječně odpočívá.

4. den

Před návratem do ČR ještě navštívíme hraniční město Šoproň. Jeho historické centrum nám učaruje barokními paláci, kostely a malebnými uličkami. Nenecháme si ujít ani nádherný výhled z věže Tűztorony. A milovníkům vína doporučujeme okoštovat zdejší frankovku. Po snídani se vydáme zpět k domovu a cestou se zastavíme ve městě Šoproň, které leží na pomezí maďarských a rakouských hranic. Centrum města je obehnáno původními dochovanými hradbami a v místních uličkách si můžete užít klidu v některé z půvabných kavárniček.  Při procházce městem nevynecháme dominantní věž, tzv. požární věž (Tűztorony), ze které se nám na město naskytne překrásný výhled. Jedním z nejdůležitějších symbolů města je také místní víno, odrůda červené frankovky Kékfrankos. Po pauze na oběd a občerstvení se vydáme zpět do ČR, návrat do Prahy v nočních hodinách.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.