Křížem krážem Makedonií

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Makedonie, Skopje, Mavrovo, Ohrid, Bitola
Název ubytování Křížem krážem Makedonií
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 849 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Odhalte turisty téměř neobjevenou perlu Balkánského poloostrova – Makedonii. Poznáte bohatou historii, svéráznou architekturu a uchvátí vás rozmanitá příroda. Uvidíte osobitá města, průzračná jezera a poplujete kaňonem skrze hory.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjez z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, Skopje, Heraclea Lyncestis

Vydáte se do města Skopje, které je hlavní i největší město země. Spatříte osmanský Kamenný most přes řeku Vardar, hradby významné pevnosti Kale i tržnici z 15. století Beziste, která je významnou pamětihodností. Pojedete do vesnice Staro Nagoričane, kde stojí středověký kostel sv. Jiří z 11. století. Přejedete k pozůstatkům města Heraclea Lyncestis, které údajně vzniklo již ve 4. století př. n. l., za vlády Filipa II. Makedonského. Dochoval se amfiteátr, římské lázně, křesťanské baziliky, a hlavně překrásné barevné mozaiky. Večer odjezd na hotel.

3. den, Matka kaňon, národní park Mavrovo

Čeká vás výlet lodí skrze kaňon Matka, který se táhne skrze krasovou krajinu s převýšením až 1400 m.   Navštívíte národní park Mavrovo, kde se nachází stejnojmenné jezero v pohoří Mavrovo a ortodoxní klášter svatého Jovana Bigorského. V jezeře budete mít možnost koupání. Večer odjezd na hotel.

4. den, Ohridské jezero

Vypravíte se k Ohridskému jezeru, které je pro svoji velikost přezdíváno „makedonské moře“. Zároveň pravděpodobně patří k nejstarším jezerům na planetě. Odpočinout si budete moci na oblázkové pláži Trpejca a kochat se výhledem na krajinu. Prozkoumáte repliku pravěké vesnice v Zátoce kostí, která slouží jako muzeum na vodě. Dříve zde byla vesnice skutečná, která ovšem byla zatopena a dnes se nachází pod hladinou. Prohlédnete si historické město Ohrid, ležící na břehu jezera. Uvidíte Samuelovu pevnost stojící nad městem, klášter Sveti Naum a další. Večer odjezd na hotel.

5. den, Bitola

Navštívíte antické město Bitola, které bylo až do první světové války politickým i kulturním centrem Makedonie. Prohlédnete si jeho centrum s hodinovou věží Saat Kula a řadou mešit svědčících o osmanském vlivu, které mají nádhernou výzdobu. Po hlavní ulici Širok Sokak dojdete až k parku, kolem kterého stojí neoklasicistní měšťanské domy. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den, Návrat do ČR

Návrat zpět do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.