Poznávací zájezd Severní Makedonie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Makedonie, Křížem krážem Severní Makedonií
Název ubytování Poznávací zájezd Severní Makedonie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Panenská příroda, nádherné hory, Ohridské jezero ležící v nadmořské výšce cca 700 metrů a jeho průzračná voda i rychle se proměňující hlavní město Skopje. To jsou hlavní důvody, proč byste se měli vydat do Severní Makedonie. Během zájezdu vás čeká pohodlná autobusová doprava, komfortní ubytování ve *** nebo **** hotelech, polopenze i zkušení průvodci.
Základní informace
Z Prahy vyrážíme v pátek „po práci“ – v 18.00 hod. První noc přespíme ve Skopje, zbývající tři noci spíme ve stejném hotelu – díky „hvězdicovému“ stylu výletů budeme využívat stejné zázemí bez stresujícího maratonu balení a vybalování Během ubytování v Ohridu jsou snídaně i večeře zahrnuty v ceně zájezdu Vždy vám bude dělat společnost českýprůvodce Ubytování
Ubytování ve Skopje i u jezera Ohrid bude zajištěno v hotelech kategorie 3 nebo 4. Konkrétní hotel neuvádíme, ale můžete se těšit na příjemné ubytování.
Stravování
V ceně zájezdu jsou zahrnuty 4× snídaně a 3× večeře. Snídaně jsou podávány formou švédských stolů, večeře mohou být servírované. Nápoje v ceně zahrnuty nejsou. Severní Makedonie je levnou destinací. Pokud máte rádi víno, doporučujeme k večeři vyzkoušet sklenku výborného místního vína.

Program zájezdu

1. - 7. den,

1. DEN Z Prahy odjíždíme v 18.00 hod. a míříme směrem na Brno, kde proběhne přibližně ve 20.30 hod. nástup dalších účastníků zájezdu. Po dosažení posledního nástupního místa – Bratislavy – nás čeká noční přejezd Maďarska a Srbska. 2. DEN V odpoledních hodinách dorazíme do hlavního města Severní Makedonie, Skopje. Dle času příjezdu proběhne nejprve ubytování, nebo prohlídka centra města s průvodcem a ubytování až následně. Skopje se za poslední dekádu hodně proměnilo. Ukážeme vám modernizovaná náměstí i reprezentativní budovy. 3. DEN Po snídani zamíříme k jezeru Matka, jak toto vodní dílo nazývají Makedonci. V češtině bychom však správně přeložili název jako přehrada. Zelená okolní krajina v kombinaci s vodní hladinou jezera vykouzlí nádherný pohled na „kaňon“. Na břehu jezera ležící kostelík svatého Andreje už jen dokreslí pohled, kdy si řeknete, že Severní Makedonie stojí za to. Po návštěvě Matky se vydáme směr jezero Ohrid. Příjezd do hotelu, ubytování, večeře. 4. DEN Dobře nasnídaní se vydáme na druhou stranu Ohridského jezera až téměř k albánské hranici. Naším cílem je klášter sv. Nauma pocházející z 10. století. Samotnému Ohridskému jezeru říkají místní „Makedonské moře“. A tento nTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.