Severní Makedonie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Makedonie, Evropa, Severní Makedonie
Název ubytování Severní Makedonie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Základní informacePanenská příroda, nádherné hory, Ohridské jezero ležící v nadmořské výšce cca 700 metrů a jeho průzračná voda i rychle se proměňující hlavní město Skopje. To jsou hlavní důvody, proč byste se měli vydat do Severní Makedonie. Během zájezdu vás čeká pohodlná autobusová doprava, komfortní ubytování ve 3* nebo 4* hotelech, polopenze i zkušení průvodci.

Popis lokality ubytování

Popis destinacePanenská příroda, nádherné hory, Ohridské jezero ležící v nadmořské výšce cca 700 metrů a jeho průzračná voda i rychle se proměňující hlavní město Skopje. To jsou hlavní důvody, proč byste se měli vydat do Severní Makedonie. Během zájezdu vás čeká pohodlná autobusová doprava, komfortní ubytování ve 3* nebo 4* hotelech, polopenze i zkušení průvodci.

Program zájezdu

1. den

Z Prahy odjíždíme v 18.00 hod. a míříme směrem na Brno, kde proběhne přibližně ve 20.30 hod. nástup dalších účastníků zájezdu. Po dosažení posledního nástupního místa – Bratislavy – nás čeká noční přejezd Maďarska a Srbska.

2. den

V odpoledních hodinách dorazíme do hlavního města Severní Makedonie Skopje. Dle času příjezdu proběhne nejprve ubytování, nebo prohlídka centra města s průvodcem a ubytování až následně. Skopje se za poslední dekádu hodně proměnilo. Ukážeme vám modernizovaná náměstí i reprezentativní budovy.

3. den

Po snídani zamíříme k jezeru Matka, jak toto vodní dílo nazývají Makedonci. V češtině bychom však správně přeložili název jako přehrada. Zelená okolní krajina v kombinaci s vodní hladinou jezera vykouzlí nádherný pohled na „kaňon“. Na břehu jezera ležící kostelík svatého Andreje už jen dokreslí pohled, kdy si řeknete, že Severní Makedonie stojí za to. Po návštěvě Matky se vydáme směr jezero Ohrid. Příjezd do hotelu, ubytování, večeře.

4. den

Dobře nasnídaní se vydáme na druhou stranu Ohridského jezera až téměř k albánské hranici. Naším cílem je klášter sv. Nauma pocházející z 10. století. Samotnému Ohridskému jezeru říkají místní „Makedonské moře“. A tento název má po právu. Proto se za příznivého počasí cestou zpět zastavíme na jedné z pláží, kde se sami přesvědčíte. V podvečer se podíváme do samotného města Ohrid. Malebné uličky u stejnojmenného jezera, kostelíky i pohled na samotné město a jezero z místní pevnosti budou tečkou za tímto dnem. Večer návrat do hotelu, večeře.

5. den

Jak už jste mohli poznat u našich ostatních poznávacích zájezdů, občas si část programu necháme jako překvapení. A tak tomu bude i 5. den zájezdu do Severní Makedonie. Snad vám jen prozradíme, že se vydáme za panenskou přírodou a horskými scenériemi. Projdeme se po horách. A komu by se nechtělo chodit, nabídneme alternativní program. Večer návrat zpět do hotelu v Ohridu, večeře.

6. den

Naposledy si vychutnáme hotelovou snídani a vydáme se směr Česká republika. Cestou se ještě porozhlédneme po makedonské scenérii a bude nás čekat přejezd Srbska a Maďarska.

7. den

V ranních nebo dopoledních hodinách příjezd zpět do ČR.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.