Tropické Borneo a Mt. Kinabalu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malajsie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 81 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Národní parky, hory a exotika ostrovní Malajsie

Program zájezdu

1.-2. den

Let z Prahy směr JV Asie, přílet na Borneo do Kuchingu, malajský stát Sarawak.

3. den

Krátce ranní Kuching - promenáda u řeky, muslimský hřbitov u mešity, čínský chrám. Plavba podél různorodého pobřeží do NP Bako. Pěší túra tropickým pralesem na suché plošiny Kerangas s masožravými exotickými láčkovkami. Koupání na kouzelné pláži Telok Pandan Kecil pod skalními útesy. Krátké přeplutí kolem ikonického skalního útvaru "Kobra". Chodníky na kůlech mezi porosty mangrove s chůdovitými kořeny. Vzácné nosaté opice Proboscis, drzí makakové. Procházka mezi pobřežními skalami úžasných barev a divokých tvarů k výběžku Tanjung Sapi (celkem 6 hod, ↑300 m, ↓300 m). Fakultativní noční procházka s pozorováním pralesní fauny (1 hod, ↑50 m, ↓50 m). Noc v chatkách v džungli.

4. den

Ráno odplutí lodí z NP Bako, přelet z Kuchingu do nejnádhernějšího NP Mulu. Dřevěné chodníky pralesem. Strašilky a tropičtí motýli. Jeskyně Deer Cave gigantických rozměrů. Milionová mračna za soumraku vylétávajících netopýrů. (3 hod, ↑50 m, ↓50 m)

5. den

Motorovými kánoemi pralesem proti proudu řeky Melinau s občasným broděním a tlačením lodi. Cestou nádherný jeskynní systém Clearwater. Z Kuala Litut túra nížinným pralesem na Camp 5, úžasnou lokalitu mezi horami (4 hod, ↑150 m, ↓100 m). Koupání v řece, nocleh 2 noci v pralesní ubytovně.

6. den

A: Zážitkový výstup za divem Bornea fascinujícím "kamenným lesem" 40 m vysokých vápencových špicí Pinnacles. Nahoře lehké lezení mezi skalami po žebřících a lávkách, s podporou kramlí, zábradlí a lan (8 hod, ↑1100 m, ↓1100 m). B: Spodní, méně náročná část výstupu, na Minipinnacles. Návrat, procházka pralesem po bývalé stezce lovců lebek Headhunters trail a koupání (3-5 hod, ↑400 m, ↓400 m).

7. den

Pěší návrat do Kuala Litut (3 hod, ↓50 m). Zpět lodí po řece. Koupání v řece a relaxace. Zájemci procházka po botanické stezce a výstup na vyhlídkovou věž do korun pralesa (2 hod). Pozorování noční fauny v pralese. (1 hod)

8. den

Pohled do tropického pralesa v NP Mulu z unikátního lanového chodníku vysoko v korunách stromů (2 hod, ↑50 m, ↓50 m). Přelet z Mulu do Kota Kinabalu, malajský stát Sabah. Pobřežní promenáda při západu slunce a exotický noční trh plný malajských gastronomických lahůdek. Nocleh v Kota Kinabalu 2 noci po sobě.

9. den

Odpočinek na tropickém souostroví a plážích v NP Tunku Abdul Rahman. Fakultativně odpoledne či večer návštěva kulturní vesnice Mari Mari (tradiční obydlí a tance, vaření v bambusu, střílení z foukačky, …).

10. den

Výjezd minibusem do národního parku Kinabalu. Zahájení výstupu na překrásný žulový čtyřtisícový masív Mt. Kinabalu. Tropickým a horským pralesem se stromovými kapradinami, epifyty, orchidejemi a láčkovkami do rododendronového lesa s girlandami lišejníků. Nocleh na horské chatě v oblasti Laban Rata (3300 m). (5 hod, ↑1450 m)

11. den

A: Brzký výstup na nejvyšší vrchol Bornea za východem slunce - Mt. Kinabalu (4095 m)! Túra je snazší, než naznačuje nadmořská výška. Dolů po mohutných skalních plotnách, mezi unikátně tvarovanými skalními vrcholy. Sestup až k bráně Timpohon (8 hod, ↑850 m, ↓2300 m). B: Výstup na vrchol lze vynechat, místo toho ranní relax u chaty pod skalami a poklidný sestup (3 hod, ↓1450 m). Ubytování pod Mt. Kinabalu.

12. den

Odpočinek v horkých pramenech Poring Hot Springs. Návštěva motýlí farmy a ibiškové zahrady. Snad budeme mít štěstí na květy raflésie – největší v rostlinné říši. Přejezd do Sepiloku.

13. den

Fakultativně záchranné centrum Sepilok - orangutani žijící volně v okolní džungli při ranním krmení jen 10 m od nás nebo relax v bazénu a procházky kolem. Plavba po řece Sungai Kinabatangan, za nejlepším pozorováním zvířat a divokého života tropů v celé JV Asii. Noční lodní safari na řece a noční procházka džunglí. Nocleh v chatkách na kůlech v pralese.

14. den

Řeka Kinabatangan - ranní vyjížďka po řece za pozorováním fauny. Uvidíme zoborožce s mohutným zobákem, nosaté opice, makaky, ledňáčky, orly, volavky. Dále šance na krokodýly, varany, orangutany, gibony, anhingy, cibetky, vydry. Plavba zpět. Minibusem do Semporny - divočejší obraz Malajsie. Atmosféra filipínských marketů, živý trh s rybami a plody moře. Sledování života na vodě, procházka čtvrtí postavenou na kůlech nad vodou. Nocleh v Semporně 2 noci po sobě.

15. den

Plavba kolem chatrčí na kůlech uprostřed moře lidu Bajau (rybáři, pěstitelé řas, lovci perel) k malým tropickým ostrůvkům Mantabuan a Sibuan. Úžasně teplá voda, písčitá pláž, relaxace a jedno z nejfantastičtějších šnorchlování na světě - podmořský barevný svět tropů v Celebeském moři, dobrá šance na mořské želvy.

16.-17. den

Odlet z bornejského Tawau. Stopover v Kuala Lumpur - fakultativní návštěva hlavního města Malajsie s ikonickým mrakodrapem Petronas Twin Towers. Návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.