Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maledivy, Srí Lanka
Název ubytování Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 64 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance.

2. den

v ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti., následuje cesta do Dambully, která je od roku 1991 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO (rozlehlá izolovaná skála, ve které se ukrývá chrámový jeskynní komplex, kde jsou zobrazeny na stěnách i na stropě nejstarší fresky v celé zemi), po cestě návštěva sloního útulku Pinnawala. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den

snídaně, návštěva královského města Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu ve 12. století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou nádrže – tak velké, že dostala název „Parakamovo moře“. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne transfer do Habarany, možnost jízdy na slonech. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den

snídaně, návštěva skalní pevnosti Sigiriya, kterou postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m. n. m.) král Kasyapa v 5. století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládána za osmý div světa. Na této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. Následuje přibližně hodinová cesta do Minneriya (národní park, kde žijí divocí sloni, buvoli, jeleni, medvědi a další nejrůznější druhy zvířat). Možnost projížďky jeepem. Cesta zpět na ubytování, večeře, nocleh.

5. den

snídaně, návštěva zahrady koření v Matale (zde si můžete nakoupit své oblíbené koření), poté odjezd do Kandy – posledního sinhálského hlavního města, nad kterým ční obrovská socha Buddhy, na vysočině obklopené svěží horskou zelení. V posvátném chrámu Buddhova zubu se ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní santálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Večer návštěva kulturní show – Kandyjské tance. Ubytování v hotelu v Kandy, večeře, nocleh.

6. den

snídaně, cesta do Královské botanické zahrady Peradeniya, která byla založena v 13. století. Výlet k čajovým plantážím, návtěva továrny, ochutnávka čaje. Dále návštěva města přezdívaného „Malá Anglie“ – Nuwara Eliya, s typickými staroanglickými koloniálními budovami ve stylu britské vesnice na břehu jezera Gregory v blízkosti centrálního parku a golfového hřiště (říká se, že je jedno z nejlepších v Asii). Ubytování v hotelu v Nuwara Eliya, večeře, nocleh.

7. den

snídaně, dopoledne volno, transfer na letiště v Colombu, v podvečerních hodinách odlet leteckou společností Emirates do Malé na Maledivách, transfer lodí na Resort Paradise Island, večeře, nocleh.

8. den

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh. V rámci pobytu na Maledivách si můžete zakoupit výlety ze široké nabídky.

9. den

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

10. den

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

11. den

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

12. den

snídaně, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, v odpoledních hodinách transfer lodí na letiště v Malé a ve večerních hodinách odlet z Malé přes Dubaj s delším čekáním na přípoj do Prahy, který můžete na dubajském letišti využít k návštěvě množství Free shopů.

13. den

přílet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.