Malta s Ing. Martinem Černým

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malta
Ubytování Azur hotel by St
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 19 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD s průvodcem Ing. Martinem Černým: Valletta - Dingli - Mdina - Rabat - Mosta - Modrá jeskyně - Hagar Qim - Mnajdra - Marsaxlokk - Vittoriosa - Gozo - Victoria - Ggantija - Azurové okno...

Popis ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenku Praha - Malta - Praha ve skupině 24 os.
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu dle programu klimatizovaným autokarem nebo minibusy
- 7x ubytování v hotelu Azur Hotel by ST Hotels ***
Azur Hotel by ST Hotels *** se nachází v Il-Gżiře, vedle čtvrti Sliema. Nově postavený hotel, nabízí restauraci, bar, společný lounge a fitcentrum.
K dispozici je přepážka s turistickými informacemi, úschovna zavazadel a ve všech prostorách Wi-Fi zdarma. Recepce je otevřená nepřetržitě.
Azur Hotel by ST Hotels poskytuje ubytování v klimatizovaných pokojích se satelitní TV s plochou obrazovkou, lednicí, rychlovarnou konvicí a psacím stolem. Standardem je balkon, šatní skříň a vlastní koupelna se sprchou a fénem, trezor, žehlící potřeby. Pokoj Standard 23m2.
Restaurace, obchody a zastávky autobusů jsou na dosah.
- 7x snídani
- trajekt na Gozo
- služby našeho průvodce
- služby místního průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- komplexní pojištění: 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 26,- Kč/den
- doporučená částka na vstupné: cca 70,- € (bez výletu na Comino a vyhlídkové plavby přístavem - viz. program)
- fakultativní výlety lodí po hradbách (cca 16,- €) a třičtvtědenní výlet lodí na ostrůvek Comino (cca 20,- €)SLEVY A PŘÍPLATKY:- komplexní pojištění = 280,- Kč
- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 208,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 6.320,- Kč

Program zájezdu

1. den: ODLET

Odlet z Prahy v 16.00 hna Maltu. (let 2 h 35 min). Transfer do hotelu v klidné části města SLIEMA, cca 5 min. od centra s mnoha obchody a restauracemi a cca 200 m od pobřežní promenády vedoucí do St. Julians - nejvyhledávanějšího místa noční zábavy na Maltě. Navečer krátká procházka po nádherné čtvrti Sliema.

2. den: DINGLI, MDINA, RABAT, MOSTA

Procházka po největších maltských útesech DINGLI s úchvatnými vyhlídkami na nekonečnou hladinu moře a písečné pláže. Prohlídka poklidného městečka MDINA, přezdívaného Tiché město, které je atraktivní směsicí středověké a barokní architektury. Návštěva nedalekého RABATU, jehož největší atrakcí jsou pozůstatky římské vily s krásnými mozaikami a katakomby sv. Pavla a sv. Agáty. MOSTA - prohlídka farního kostela pyšnícího se 3. největší kopulí v Evropě a nevybuchlou německou bombou v interiéru. Odpoledne koupání na krásné písečné pláži Gnejna Bay. Návrat na ubytování. https://goo.gl/maps/oNqdExSFBsAhk7kT6

3. den: VALLETTA

Prohlídka metropole ostrova, opevněného města VALLETTA, které bylo vybudováno z kamene na obranu před krvavými tureckými útoky (Karmelitánský kostel, katedrála sv. Jana, Palác velmistrů, pevnost St. Elmo, zahrady Barakka s nádherným výhledem na přístav...). Úzké uličky s drobnými obchůdky a kavárničkami nabízí turistům neopakovatelnou atmosféru. Fakultativně možnost projížďky lodí podél městských hradeb, dvěma přírodními přístavy (cena: 16 €/os.). Návrat na ubytování. Případné podvečerní koupání na skalnatých plážích.

4. den: VOLNÝ DEN / fakultativní výlet lodí na krásný ostrůvek Comino

Třičtvrtědenní fakultativní výlet lodí na krásný ostrůvek Comino. Koupání na nejkrásnější pláži v Modré laguně s průzračně čistou vodou. Navečer návrat zpět. (cena: 25 €/os.)

5. den: MODRÁ JESKYNĚ, HAGAR QIM, MNAJDRA, MARSAXLOKK, VITTORIOSA

Fakultativně projížďka rybářskou bárkou podél strmých útesů k tzv. MODRÉ JESKYNI (Blue Grotto), která byla podle pověsti útočištěm nymf vábících námořníky svým zpěvem. Návštěva pozoruhodných megalitických chrámů HAGAR QIM a MNAJDRA (UNESCO), kde je i vůbec největší monolit, jaký byl kdy na megalitických maltských stavbách použit (výška 3 m, délka přes 6 m, váha okolo 20 tun). Zastávka v typické rybářské vesničce MARSAXLOKK, v zátoce poseté nepřeberným množstvím barevných rybářských loděk zvaných luzzu, které připomínají fénická plavidla. Prohlídka bývalého hlavního města maltézských rytířů VITTORIOSA vybízejícího k romantickým procházkám historickými uličkami. Návrat na ubytování.

6. den: GOZO - VICTORIA, GGANTIJA, AZUROVÉ OKNO

Celodenní výlet na GOZO, druhý největší ostrov maltského souostroví o rozloze 67 km2. Návštěva správního střediska - města VICTORIA s několika zajímavými kostely a citadelou s nádherným výhledem. Prohlídka skvostného prehistorického chrámového komplexu GGANTIJA (UNESCO) pocházejícího z období 4 000 let př. Kr., který se řadí mezi nejvzácnější dochované ukázky megalitické kultury starší než egyptské pyramidy. Zastávka u vyhlídky na tzv. AZUROVÉ OKNO, kamenný přírodní most vytvořený erozní činností, který se v roce 2017 zřítil. Návrat na ubytování.

7. den: Attard, Popeye Village, Ghajn Tuffieha, Ir-Ramla tal-Mixquqa

Dopoledne přejezd ke květinovým zahradám prezidentského paláce San Anton ve městě Attard. Fotopauza u Popeye Village a přejezd k vyhlídce Għajn Tuffieħa view point a koupání na krásných plážích Ghajn Tuffieha a 500 m pěšky vzdálené pláži Ir-Ramla tal-Mixquqa. https://goo.gl/maps/ANVSuHftnWnqFus18

8. den: ODLET

Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy. Pořadí jednotlivých dní se může měnit.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.