Malta

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malta
Ubytování Azur hotel by St
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 22 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

MALTA
s průvodcem Martinem Černým
POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Valletta - Dingli - Mdina - Rabat - Mosta - Modrá jeskyně - Hagar Qim - Mnajdra - Marsaxlokk - Vittoriosa - Gozo - Victoria - Azurové okno...
TERMÍN ZÁJEZDU:
Út 20.06. 2032 - Út 27.06. 2023
CENA ZÁJEZDU:
22.690,- Kč/os. /2-lůžkový pokoj/ First minute 22.190,- Kč
Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Malta

Popis ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenku Praha - Malta - Praha ve skupině 30 os.
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu dle programu klimatizovaným autobusem nebo minibusy
- 7x ubytování v hotelu Azur Hotel by ST Hotels ***
- 7x pobytovou taxu
- 7x snídani
- trajekt na Gozo
- služby našeho průvodce
- služby místního průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- cestovní pojištění
- doporučená částka na vstupné: cca 70 € (bez výletu na Comino a vyhlídkové plavby přístavem - viz. program)
- fakultativní výlety lodí po maltských městských zátokách (cca 16,- €) a třičtvtědenní výlet lodí na ostrůvek Comino (cca 20 €)SLEVY A PŘÍPLATKY:- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S, zóna 1 = 42,- Kč/den
(info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance
- 1-lůžkový pokoj = 8.130,- Kč
- přistýlka (pouze na vyžádání předem) = -3.000,- Kč/ pro osobu na přistýlceUBYTOVÁNÍ:Azur Hotel by ST Hotels***
K dispozici je přepážka s turistickými informacemi, úschovna zavazadel a ve všech prostorách Wi-Fi zdarma. Recepce je otevřená nepřetržitě.
Azur Hotel by ST Hotels poskytuje ubytování v klimatizovaných pokojích se satelitní TV s plochou obrazovkou, lednicí, rychlovarnou konvicí a psacím stolem. Standardem je balkon, šatní skříň a vlastní koupelna se sprchou a fénem, trezor, žehlící potřeby. Pokoj Standard 23m2.
Restaurace, obchody a zastávky autobusů jsou na dosah.

PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:
KM539 20JUN PRG-MLA 21.55 - 00.25 hod.
KM538 27JUN MLA-PRG 18.40 - 21.10 hod.
Organizátor zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

Program zájezdu

1. den: ODLET

Odlet z Prahy v 21.55 hod. na Maltu (let 2 hod. 30 min.). Transfer na ubytování - Azur hotel by ST 3*** (našimi skupinami v posledních letech ozkoušený) v klidné ulici města Gzira, na hranici s městem SLIEMA, cca 60 m od pobřežní promenády s mnoha obchody a restauracemi vedoucí do St. Julians - nejvyhledávanějšího místa noční zábavy na Maltě.

2. den: DINGLI, MDINA, RABAT, MOSTA

Procházka po největších maltských útesech DINGLI s úchvatnými vyhlídkami na nekonečnou hladinu moře a písečné pláže. Prohlídka poklidného městečka MDINA, přezdívaného Tiché město, které je atraktivní směsicí středověké a barokní architektury. Návštěva nedalekého RABATU, jehož největší atrakcí jsou pozůstatky římské vily s krásnými mozaikami a katakomby sv. Pavla a sv. Agáty. Odpoledne koupání na krásné písečné pláži Golden Bay. Návrat na ubytování. mapka viz: https://goo.gl/maps/cyiJyRpBSsY8R8uD8

3. den: GOZO - VICTORIA, GGANTIJA, AZUROVÉ OKNO

Celodenní výlet trajektem na GOZO, druhý největší ostrov maltského souostroví o rozloze 67 km2. Poutní bazilika TA PINU. Zastávka v místě, kde se v roce 2017 zřítilo AZUROVÉ OKNO, kamenný přírodní most vytvořený erozní činností. Návštěva správního střediska - města VICTORIA s několika zajímavými kostely a citadelou s nádherným výhledem. Koupání v zálivu Ramla Bay. Návrat na ubytování.

4. den: MODRÁ JESKYNĚ, HAGAR QIM, MNAJDRA, MARSAXLOKK, VITTORIOSA

Fakultativně projížďka rybářskou bárkou podél strmých útesů k tzv. MODRÉ JESKYNI (Blue Grotto), která byla podle pověsti útočištěm nymf vábících námořníky svým zpěvem. Návštěva pozoruhodných megalitických chrámů HAGAR QIM a MNAJDRA (UNESCO), kde je i vůbec největší monolit, jaký byl kdy na megalitických maltských stavbách použit (výška 3 m, délka přes 6 m, váha okolo 20 tun). Koupání v Pretty Bay v Birzebugga. Zastávka v typické rybářské vesničce MARSAXLOKK, v zátoce poseté nepřeberným množstvím barevných rybářských loděk zvaných luzzu, které připomínají fénická plavidla. Návrat na ubytování.

5. den: VALLETTA

Prohlídka metropole ostrova, opevněného města VALLETTA, které bylo vybudováno z kamene na obranu před krvavými tureckými útoky (Karmelitánský kostel, katedrála sv. Jana, Palác velmistrů, pevnost St. Elmo, zahrady Barakka s nádherným výhledem na přístav...). Úzké uličky s drobnými obchůdky a kavárničkami nabízí turistům neopakovatelnou atmosféru. Projížďka lodí podél městských hradeb, dvěma přírodními přístavy, s komentářem našeho průvodce (cena: 16 €/os.). Návrat na ubytování. Případné podvečerní koupání na skalnatých plážích.

6. den: VOLNÝ DEN / fakultativní výlet lodí na krásný ostrůvek Comino

Třičtvrtědenní fakultativní výlet lodí na krásný ostrůvek Comino. Koupání na nejkrásnější pláži v Křišťálové a také v Modré laguně s průzračně čistou vodou. Navečer návrat zpět. (cena: 20 €/os.)

7. den: VITTORIOSA, MOSTA, Mellieha Bay, Popeye Village

Prohlídka bývalého hlavního města maltézských rytířů VITTORIOSA vybízejícího k romantickým procházkám historickými uličkami. Přejezd ke květinovým zahradám prezidentského paláce San Anton ve městě Attard. Chcete vidět, ve kterém domě bydlela Adina Mandlová? Náš průvodce Vás tam zavede při procházce příjemnou čtvrtí. MOSTA - prohlídka farního kostela pyšnícího se 3. největší kopulí v Evropě a nevybuchlou německou bombou v interiéru. Koupání na pláži Mellieha Bay. Fotopauza u Popeye Village (vesnice vznikla jako kulisy pro hraný film Pepek námořník). Návrat do hotelu. mapka viz: https://goo.gl/maps/YLi5fvE4wiTxb5eo8

8. den: Odlet

Dopolední program. Transfer na letiště. Přílet do Prahy v 21.10 hod.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.