Agádír a Marrákeš - po obou stranách Atlasu

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko, Marrakesh-Safi, Marrakesh
Název ubytování Agádír a Marrákeš - po obou stranách Atlasu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 16 635 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely **** (4 noci: 1 noc v Agádíru, 3 noci v Marrákeši).

Pokoje
1-, 2-, 3lůžkové pokoje s koupelnou a WC.

Vybavení
V hotelech je obvykle bazén, restaurace, bar, směnárna.

Strava
Snídaně a večeře.

Místní kategorie
****

Upozornění! Za poplatek prodloužení zájezdu o 3 noci nebo 11 nocí v hotelu v Agádíru. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v katalogu "Pobyt -  Maroko" a v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramMarrákéš - červené město - prohlídka a pobyt! • magické náměstí Djemaa el Fna • pro zájemce týdenní pobyt v Agádíru!  

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Letový řád a místo srazu se nachází v tabulce na poslední straně katalogu. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Po příletu do Agádíru pasové odbavení, transfer do hotelu na večeři a přenocování v Agádíru.  

Den 2
Po snídani přejezd malebným pohořím Vysokého Atlasu do Marrákeše. Brzy odpoledne dorazíme do Marrákeše nazývaného Červeným městem a často uznávaného za nejatraktivnější město Maroka. Program zahrnuje mimo jiné: bazar (souk) známý díky výrobkům místních řemeslníků, mešitu Kutubíja ze 12. století, palác Bahia, Marrákešské muzeum a zahradu Jardin Secret. Během prohlídky města krátká návštěva berberského bylinkářství. Prohlídku zakončíme na náměstí Djemaa el Fna, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO; je tam rušno po celý den (mimo jiné: zaklínači hadů, polykači ohňů, trénované opice, občerstvení, spousta stánků, atd.). Pozdě odpoledne přejezd do hotelu. (Trasa cca 270 km)  

Den 3 - 4
Volný čas v Marrákeši. Stravování dle popisu hotelu.  

Den 5
Volný čas v Marrákeši. Stravování dle popisu hotelu. Večer transfer autokarem do Agádíru. Ubytování ve vybraném hotelu. (Trasa cca 270 km)  

Den 6 - 7
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů. Stravování dle popisu hotelu.  

Den 8
Po snídani volný čas.
Pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště v Agádíru a odlet do Polska.  
Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
 
UPOZORNĚNÍ! Ceny uvedené v katalogu společně s aktuálními cenami v systému jsou platné pouze pro obyvatele Polska/České republiky. V případě jiné státní příslušnosti - cena a místa na potvrzení. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
 
HOTELY:
Ubytování ve vybraném hotelu z aktuálně dostupné nabídky Rainbow. Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o druhý týden pobytu ve městě Agádír - za příplatek. CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí (4 noci během poznávací části + 3 noci nebo 10 nocí v Agádíru ve vybraném hotelu), stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky za místní průvodce, spropitné pro nosiče zavazadel (celkem cca 25 EUR/os., povinný poplatek na místě), fakultativní výlety, stravu jinou než je uvedeno v popisu každého hotelu, nápoje k jídlu (netýká se All Inclusive) a jiné osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Agadir i Marrakesz - po obu stronach Atlasu
Kód zájezdu: MRMJinéZÁKLADNÍ INFORMACE  

Měna
MAD - marocký dirham, který není volně směnitelnou měnou mimo Maroko. Kurz je nastaven centrálně, takže nezáleží na tom, kde vyměníte peníze. Vezměte si s sebou EUR nebo USD. Kreditní karty jsou přijímány v restauracích a velkých obchodech, není problém používat bankomaty.  

Spropitné
Je obvyklé věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Maroku jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Je slušností také dát malou odměnu místním lidem, které si chcete vyfotit, v opačném případě se můžete dostat do nepříjemné situace.  

Vízum
Každý cestující musí mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 3 měsíce ode dne výjezdu z Maroka. U pobytů do 90 dnů vízum není vyžadováno.  

Čas
- 1 hodina oproti času v České republice.  

Orientační ceny
Oběd od 40 MAD; voda 1,5 l - 5 MAD; pivo v obchodě 10 MAD.  

Pošta
Většina hotelů má poštovní schránky, do kterých lze vhodit pohlednice. Při nákupu pohlednic doporučujeme hned koupit známky pro leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí cca 6,50 MAD.  

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.  

Telefony
Telefonní karty je možno zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Karta za cca 50 MAD vystačí na krátký mezinárodní hovor. Mobilní telefony fungují téměř po celém Maroku. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.  

Agádír
Agádír se nachází u Atlantského oceánu a je největším letoviskem v Maroku. Úžasná pláž je široká cca 300 m a dlouhá cca 8 km a teplé vody Atlantiku lákají ke koupání. Četné kavárny a obchody podél pobřežní promenády navozují skutečnou prázdninovou atmosféru. V Maroku najdeme spoustu francouzského vlivu, pro tuto zemi je typická neobvyklá směsice kultur a obyvatelé pochytili mnoho evropských zvyklostí. Francouzského vlivu si můžete všimnout také v místní kuchyni.  

Marrákeš
Jedno z nejatraktivnějších měst Maroka, které je známé díky magické atmosféře, jejímž symbolem je náměstí Djemaa el Fna - během dne si lze na mnoha stáncích koupit pochoutky, šperky a čerstvé ovoce. Zatímco večer se náměstí promění v arénu pro: zaklínače hadů, vyprávěče, hudební skupiny, komedianty a fakíry. Doporučujeme také navštívit: medresu Ben Youssef, souk (trh) s četnými okolními tajemnými uličkami, zahradu Majorelle nebo opevnění zakončené mohutnými vraty.VízaKaždý cestující musí mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 3 měsíce ode dne výjezdu z Maroka. U pobytů do 90 dnů není vízum pro občany ČR vyžadováno. Pro občany ostatních zemí mohou platit jiné pasové a vízové předpisy.SezónnostHlavní turistická sezóna je v Maroku obvykle od 15.6.2019 do 30.9.2019. V ostatních termínech a v období Ramadánu mohou být některé hotelové služby v omezené míře nebo zrušeny. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.