Maroko - Maurská architektura a nekonečné pouště

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 45 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Program zájezdu

1. den

Letecky do MAROKA, Marrakéše. Cesta na pobřeží Atlantského oceánu do městečka Essaouira (UNESCO). Specifická černošská diaspora v"Maroku Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Západ slunce na dělostřelecké baště. První seznámení s"králem marocké kuchyně, tažínem.

2. den

Pohoda v"Essaouiře. Unikátní středověký portugalský přístav. Ranní rybářský trh. Město se proslavilo lovem sardinek. Mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací.

3. den

Odjezd podél pobřeží na sever. Společná návštěva arganového výrobního družstva s"možností nákupu. Stará portugalská pevnost Mazagan, dnešní součást města El Jadida (UNESCO). Pokračování do Casablanky. Večerní procházka koloniální čtvrtí.

4. den

Brzy ráno návštěva impozantní mešity Hassana II., jejíž část je omývána mořským příbojem. Francouzské koloniální čtvrti, kombinace moderní maurské architektury s"francouzským šarmem. Přesun do metropole Rabatu (UNESCO), nejstarší fénické osídlení města Chellah, prohlídka královského mauzolea, kde odpočívají králové současné vládnoucí dynastie. Nádherná kasba Udaya se svými modrými domy a vyhlídkou na oceán, večerní procházka andaluskou medinou (nejstarší historickou čtvrtí).

5. den

Cesta na sever do Chefchaouenu, malebného města v"Maroku uprostřed hor tvořeného změtí pitoreskních uliček v"prudkém svahu, které bylo až do 20. let 20. století cizincům zapovězené. Oblast nechvalně známá pro svou produkci hašiše. Klidný podvečer u šálku tradičního mátového čaje.

6. den

Cesta napříč divokou přírodou pohoří Ríf s lesy korkových dubů. Olivové háje kolem významného římského sídla Volubilis (UNESCO), kde se dodnes zachovaly úchvatné základy města a jedny z nejlepších římských mozaik. Nejposvátnější město Moulay"Idriss s hrobem zakladatele muslimského Maroka, obklopené pohořím Zerhoun. Večer v královském Fesu.

7. den

Fes, perla Maroka, město založené již v"8. století je dnes pod patronátem UNESCO. Jeho mystická medína s"labyrintem devíti tisíc uliček obehnaná hradbami budovanými od 11. do 20. století. Unikátní koželužny, pitoreskní medresy, mešity a mauzolea, výstavní paláce, karavanseráje, tržiště a všudypřítomná magická vůně tradičního koření. Nahlédnutí do procesu nekonečného množství živých řemesel.

8. den

Přejezd přes Střední"Atlas do Mideltu. Cestou procházka v"cedrových lesích, kde žijí makakové. Berberské město Azrou. První seznámení s"geologickým bohatstvím země s minerály a fosiliemi.

9. den

Průjezd východní částí Vysokého Atlasu údolím řeky Zíz, následně po okraji Sahary do údolí řeky"Todra. Přírodní div soutěska"Todra, procházka palmérií podél řeky se zavlažovacími kanály a pozorování života berberských obyvatel. Magické údolí s"kasbami a bizarními skalními útvary. Večerní městečko"Tinghir.

10. den

Přesun přes drsnou oblast pohoří Jebel Saghro s"nádhernými vyhlídkami. Město Zagora s"nejrozlehlejší palmérií jihu Maroka je bránou do černé Afriky. Do Timbuktu, odkud karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazraou. Ze Zagory zamíříme do nejjižnějšího místa naší cesty do M´Hamidu, kde silnici pohlcuje Sahara a kde žije pět etnik rozdělených hradbami i prastarými zvyky. Nocleh v"hotelu vybudovaném ve stylu pouštního kempu.

11. den

Starý M´Hamid – rozlehlý pouštní ksar (opevněná vesnice) obklopený palmérií. Jízda džípy pouští k nejrozlehlejším marockým dunám"Erg Chegaga. Západ slunce na vrcholcích dun, pro zájemce fakultativně projížďka na velbloudu. Hra slunce a písku, oáza ticha a pokoje. Nocleh s"večeří v"pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

12. den

Východ slunce na dunách"Erg Chegaga, následně cesta zpět na"sever. Poutní město Tamegroute s „podzemní“ kasbou a prastarou knihovnou, která byla ve své době největší v"Maroku a obsahovala přes 40 tisíc svazků. Jedinečná zelená keramika vznikající v"místní tradiční dílně. Údolím řeky Dra´a přes horské sedlo v"Jebel"Saghro do Ouarzazatu.

13. den

Nejkrásnější marocký ksar Ait"Benhaddou (UNESCO), kde se natáčely filmy Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix, seriál Hra o trůny a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s"krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-nTichka a dojezd do Marrákeše.

14. den

Prohlídka Marrákeše – neopakovatelného města s"jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček (UNESCO). Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v"Maroku. Pro zájemce možnost návštěvy místního hammámu. Večerní návštěva slavného marrákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

15. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.