Nejkrásnější místa Maroka

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko
Název ubytování Nejkrásnější místa Maroka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 20 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1příznivá cenaVýhody nabídky 2návštěva 3 dominantních metropolí MarokaProgram zájezdu1.den: Odlet z Prahy do největšího marockého města, proslulého také díky stejnojmennému filmu - Casablancy, transfer do hotelu. 2.den: Po snídani odjezd do hlavního města Maroka -Rabatu - prohlídka města, které nejvíce vystihuje představy o romantickém přístavním městečku – královský palác Mechouar, malebná čtvrť se specificky malovanými domy Kasbah Oudaya, významné místo posledního odpočinku tří členů královské rodiny mauzoleum Mohammeda V. a nedokončenou Hassanovu věž, která měla být největším minaretem na světě. Odpolední návštěva mediny provoněné nejen stovkami koření, ale také místními pokrmy. Návrat do Casablancy, večeře v hotelu. 3.den: Po snídani prohlídka Casablancy- centrální trh, tradiční stará čtvrť a vhodné místo pro nákup typicky marockých suvenýrů Habous district, královský palác, náměstí Mohameda V., rezidenční oblast Anfa a největší mešita v celé zemi - mešita Hassana II. Přejezd do města s jedinečnou atmosférou, které je přezdíváno červená perla Maroka – Marakeše. Ubytování, večeře. 4.den: Po snídani bude celý den věnován prohlídce Marakeše, druhého nejstaršího královského města založeného ke konci 11. století. Prohlídka zahrad Menara - olivovníky, palmy a ovocné stromy, které tvoří klidnou a příjemnou oázu uprostřed vyprahlého města v horkých letních dnech a žádný návštěvník města je nesmí minout. Dále návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Maroku, dokonale zachovaných - Saadských hrobek, kde bylo pohřbeno více než 200 členů Saadské dynastie včetně Sultána Ahmeda el Mansoura. Poté zastávka u rozsáhlého paláce Bahía, který je vynikajícím příkladem špičkové východní architektury 19.století. Odtud k další dominantě minaretu Koutoubia, pozoruhodné historické mistrovské dílo, které bylo vzorovým příkladem pro další minarety v zemi. Poté bude následovat odpolední návštěva místních trhů, nejvyhlášenějších a největších v celém Maroku tzv. súk- s ukázkou ručních prací a návštěva hlavního náměstí Djemaa El Fna se spoustou stánků s dobrým jídlem a pitím obklopeném umělci, akrobaty a hudebníky, na kterém to žije ve dne i v noci. Návrat na ubytování, večeře. 5.den: Po snídani transfer na letiště v Casablance, odpolední let do Prahy.Cena zahrnuje· 4 noclehy v hotelu **** s polopenzí (4 snídaně, 3 večeře) bez nápojů, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím  · letenku Praha - Casablanca - Praha včetně tax a příplatků · vstupy do památkových objektů · Bahia Palace, Saadské hrobky · dopravu autokarem dle programu zájezdu · zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.InformaceMinimální počet účastníků pro realizaci je 15 osob. Změna pogramu vyhrazena.   Cena nezahrnuje · vstupy do památkových objektů nezahrnutých v ceně zájezdu · vstup do mešity Hassana II v Casablance cca 12EUR/osoba · spropitné povinně splatné na místě   Fakultativní služby · příplatek za jednolůžkový pokoj 3 690 Kč
DALŠÍ UPOZORNĚNÍ
Pro ženy je v Maroku vhodné střízlivější oblečení, především zakrytá ramena a kolena. Krátké sukně či hluboké výstřihy jsou v rozporu s místními zvyklostmi. Je dobré mít pořád u sebe šálu nebo šátek. 
V Maroku platí zákaz plastových tašek, sáčků a obalů, vezměte si proto také skladnou nákupní tašku.
PENÍZE
Měnou Marockého království je dirham (MAD), který se dělí na sto centimů. (1 MAD = cca 2,25 Kč)
Vezměte si eura nebo dolary, výměnu peněz provedeme až na místě. Možnost budeme mít na letišti nebo ve městě po příletu. Peníze je také možné vybrat z bankomatu na letišti. Platba platební kartou v obchodech nebo restauracích je spíše problematická a nelze se na ní stoprocentně spoléhat. V případě použití bankomatu se doporučuje ověřit si předem výši poplatku u své banky. 
Dirhamy se nesmějí do země dovážet ani z ní vyvážet, takže neutracené peníze je třeba znovu směnit. Pro tento účel si nechte účet z banky, který je někdy při zpětné výměně vyžadován.
V Maroku jsou ceny podobné nebo nižší než u nás, záleží na lokalitě. 
Časové pásmo: časový posun proti České republice je: -1 hodina
Důležitá telefonní čísla v celém Maroku: 
Mezinárodní předvolba +212
policie (ve městech) 19 (případně 190)
královské četnictvo – Gendarmerie royale (mimo aglomerace) 177
S.O.S. nehody (ambulance) 150
hasiči a rychlá lékařská pomoc 15
lékařská pohotovost 141
OČKOVÁNÍ
Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu.
Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů.  Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectvíZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.