Okruh královskými městy - 15 dní

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko, Saidia, Středozemní pobřeží
Název ubytování Okruh královskými městy - 15 dní
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 32 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Saidia – Fes – Beni Mellal – Marrakéš – Casablanca – Rabat – Meknes – Saidia
1.DEN: Saidia – FesPo snídani odjezd do města Fes, duchovního a kulturního centra Maroka. Nejstarší ze čtyř královských měst leží v hornatém prostředí, obklopeném planinou Sais. Uvidíte slavnou Medinu s hlučnými trhy, kde jsou některé uličky široké jen tak, aby jimi mohl projít pouze osel. Fes byl založený v 8. století muslimským misionářem, který se jmenoval Moulay Idriss. Fes býval v minulosti také hlavním městem několika dynastií. Vrchol rozvoje zaznamenal ve 14. století za vlády dynastie Merinovců. Medina byla zařazená do Seznamu dědictví památek UNESCO. Večeře a nocleh.
2.DEN: Fes – Beni MellalPo snídai pokračujeme návštěvou Mešity Karaouine (exteriér), Mausolea Moulaye Idrisse (exteriér), Medressy Attarine, brány Bab Bou Jeloud, fontány Najjarine a barvírny kůže. Dále cesta povede cedrovými a dubovými lesy přes pohoří Střední Atlas. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1650 metrů a které je také zimním lyžařským střediskem. Užijete si velkolepé výhledy a nádherné scenérie. Příjezd do města Beni Mellal, které je zároveň ekonomickým centrem regionu.  Večeře a nocleh.
3.DEN: Beni Mellal – MarrakéšPo snídani odjezd do Marrakéše. Večerní návštěva slavného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Navštívíte trhy, které jsou jedny z největších trhů v Maroku. Večeře a nocleh (možnost fakultativního výletu k vodopádům Ouzoud, cena cca 25 EUR).
4.DEN: MarrakéšPo snídani druhá část prohlídky města Marrakéš. Město je nazývané také jako Červená perla, je fascinující rozdílností etnických skupin, islámskou a arabskou architekturou a svojí barevností. Čekají nás pověstné Saadské hrobky, Mešita Koutoubia (exteriér), nádherný palác Bahia a zahrady Menara. Večeře a nocleh.
5.DEN: Marrakéš – Casablanca – Rabat – MeknesPo snídani odjezd do města Casablanca, ekonomického a průmyslového centra Maroka. Návštěva obytné čtvrti Anfa, náměstí Mohameda V. a přímořské promenády Ain Diab. Uvidíte také exteriér Mešity Hassana II, symbolu Maroka. Mešita je největší fungující mešitou v Africe a řadí se také mezi největši na světě. Dále pokračujeme do města Rabat. Prohlídka politického centra Maroka a jeho proslavených pamětihodností – Hassanovy věže s ruinami pilířů, mauzoleem Mohameda V. a opevněného města – Kasbah des Oudayas. Poté cesta do Meknesu. Večeře a nocleh.
6.DEN: Meknes – SaidiaPo snídani prohlídka města obklopeného trojitými hradbami o délce víc jak 40 kilometrů. Město, také nazývané "Marocká Versailles", bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Navštívíte medinu, náměstí El Hedim, městskou bránu Bab Mansour, která je považována za jednu z nejkrásnějších bran severní Afriky (možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 25 EUR). Odjezd do Saidie, večeře, ubytování v hotelu.
V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 5 noclehů ve 3-4* hotelech s polopenzí během okruhu, 9 noclehů v 5* hotelu s programem All Inclusive v Saidii, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
V ceně zájezdu není zahrnuto: Cestovní pojištění, fakultativní služby, místní pobytová taxa 50 EUR/osobu/pobyt splatná v hotovosti na místě, vstupy do památek během okruhu 250 MAD/osoba, spropitnéTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.