Okruh Marokem

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 41 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Památky z dob starověkého Říma a sultánských časů, po stopách dávných karavan, nespoutaní Berbeři, drahokamy oáz v poušti.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – CASABLANCA

Odlet z Prahy, přílet do Casablancy. Po průchodu imigrační kontrolou transfer do hotelu Idou Anfa Hotel & SPA, či podobném. Večeře a nocleh.

2. den - CASABLANCA - RABAT - MEKNES

Dopoledne prohlídka Casablancy, ekonomického a průmyslového centra Maroka. Navštívíte mešitu Hassana II., největší v Maroku a zároveň 3. největší na světě. Zastávka na náměstí Mohammeda V. s budovami ve stylu art deco z 1. pol. 20. stol. Nachází se zde budova soudu, banka, hlavní pošta, francouzský konzulát a věžní hodiny. Nejstarší část města Anfa, původně malé nezávislé království osídlené Berbery v 7. stol., dnes již nestojí. Vyrostl zde oblíbený bulvár Corniche, plný restaurací a luxusních hotelů. Po krátké pauze odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, čas na oběd. Odpoledne prohlídka „politického hlavního města“ Maroka a jeho slavné památky, věže Hassan Tower a přilehlého mauzolea Mohammeda V. Odjezd do Meknesu, večeře a nocleh v hotelu Menzeh Dalia či podobném.

3. den - MEKNES – VOLUBILIS – FES

Po snídani prohlídka Meknesu. Město chrání 41 km dlouhé, krásně zachovalé hradby. Meknes býval baštou krutého sultána Moulaye Ismaila, nepřehlédnutelné postavy marockých dějin. Začnete na náměstí El Hedim, které připomíná slavné marrakechské náměstí, Djemaa el Fnaa. Procházka mekneskou medinou s možností nákupů na místním souku. Návštěva mauzolea Moulaye Ismaila a zastávka u slavné brány Bab Mansour, považované za nejhezčí v Maroku. Oběd. Odjezd do Volubilis, centra obchodu mezi starým Římem a Berbery. Prohlídka starověkých římských ruin s nádherně zachovalými mozaikami. Odjezd do Fesu, večeře a nocleh v hotelu Menzeh Zalagh Boutique Hotel, či podobném.

4. den - FES

Celodenní prohlídka Fesu, „duchovního hlavního města“ Maroka. Po zastávce u nádherně tepané brány královského paláce projdete židovskou čtvrtí. Pak už se ponoříte do uzounkých uliček fesské mediny. Uvidíte mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako náboženskou školu, při níž vznikla univerzita Al Karaouine. Ta ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování islámského světa a Evropy. Prohlédnete si medresu Attarine či Bou Inanja, které jsou přístupné nemuslimské veřejnosti. Nevynecháte místní bronzotepce, tradiční fesské koželužny a také porcelánku s ruční výrobou dílků na mozaiky a typické fesské keramiky. U prodejce koberců se seznámíte i s jejich výrobou. Večeře a nocleh ve vašem hotelu.

5. den - FES – ERRACHIDIA - ERFOUD

Po snídani odjezd na jih, do Erfoudu, brány do marocké písečné Sahary. Průjezd cedrovými háji Středního Atlasu, mezi vrcholy Vysokého Atlasu a „měsíční krajinou“ pohoří Sahro s úchvatnými výhledy na oázy ležících v údolí. Večeře a nocleh v hotelu Hotel Erfoud Le Riad, či podobném.

6. den - ERFOUD/MERZOUGA

Dopoledne čas na osvěžení v bazénu. Po obědě prohlídka manufaktury na zpracování mramoru, možnost nákupu kvalitních datlí na místním trhu. V cca 16:30 hod fakultativní výlet k písečným dunám, kde můžete pozorovat úžasný západ slunce; a to buď z místní kavárny, nebo ze hřbetu dromedára (za příplatek). Večeře a nocleh ve vašem hotelu v Erfoudu. Pro zájemce možnost večeře a noclehu v kvalitním, autentickém kempu na Sahaře mezi dunami, kam dojedete na hřbetech dromedárů (nutno nahlásit již při rezervaci, cena zájezdu beze změny).

7. den - ERFOUD – KAŇON TODRA - OUARZAZATE

Odjezd do Tinghiru. Objevíte kouzlo pouštní cesty, procházející mezi pohořím Djebel Sahro a Antiatlasem. Zastávka v kaňonu Todra, jehož strmé stěny vám budou připadat, jakoby na vás padaly. Procházka kaňonem. Po obědě cesta do Ouarzazate s výhledy na panoramata Antiatlasu, Vyskoého Atlasu a oáz Údolí růží. Navečer příjezd do Ouarzazate, hlavního města marockého filmového průmyslu. Večeře a nocleh v hotelu Al Baraka des Loisirs, či podobném.

8. den - OUARZAZATE - MARRAKECH

Po snídani prohlídka kasby Glaoui (UNESCO), sídla bývalého paši stejného jména. Průjezd městem s krátkou zastávkou u filmových ateliérů. Město leží mezi Atlasem a pouští. Díky nádherným okolním scenériím se zde natočilo mnoho slavných filmů. Odjezd k opevněné kasbě Ait Ben Haddou, ležící na svahu kopce u bývalé karavanní stezky mezi Saharou a Marrakechem. Pěší prohlídka dodnes obydlené kasby (návštěva příbytků místních obyvatel za jimi určený poplatek). Čas na oběd. Pokračování cesty do Marrakeche. Večeře nocleh v hotelu Mogador Kasbah, či podobném.

9. den - MARRAKECH

Prohlídka Marrakeche. „Červené“ město, jehož vznik je datován do 11. stol., fascinuje návštěvníky především etnickou různorodostí a úžasnou architekturou. Navštívíte zahrady Menara a poté se vydáte do mediny, nejstarší části města, kde můžete pozorovat tradiční marockou ruční výrobu a čilé obchodování. Souk společně s náměstím Djemaa El Fnaa tvoří srdce Marrakeche. Ještě před hradbami stojí mešita Koutoubia, která je v Marrakechi největší. Podle legendy se původně plánovalo postavit pouze tři báně. Čtvrtou přidala manželka Yacouba el-Mansoura jako kompenzaci za její rozmařilost během Ramadánu. Odpoledne čas na relaxaci u bazénu. Večer návrat na náměstí Djemaa el Fnaa, kde jistě neodoláte a ochutnáte některou z pochoutek u místních stánkařů. Volný čas na vstřebání nezapomenutelné večerní atmosféry náměstí. Návrat do vašeho hotelu, nocleh.

10. den - MARRAKECH - CASABLANCA

Po snídani návštěva úžasně vyzdobených hrobek Saadů. V mauzoleu se nachází okolo 60 členů této bohaté dynastie. Prohlídka nádherného paláce Bahia z 19. stol., který byl využíván také jako sídlo francouzského protektorátu. Přesun k zahradám Jadrins Majorelle, které založil slavný návrhář Yves Saint Laurent. Prohlídka zahrad, jejichž zeleň ostře kontrastuje ke kobaltově modří omítnutým zdem návrhářova domu. Odpoledne odjezd do Casablancy, večeře a nocleh v hotelu Anfa Hotel & SPA, či podobném.

11. den - CASABLANCA – PRAHA   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.